REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Księga Dżungli nigdy nie była tak mroczna i niebezpieczna. Zobacz zwiastun filmu Mowgli

Księga Dżungli doczeka się kolejnej filmowej adaptacji. Mowgli nie jest jednak bajkowym przedstawieniem niezwykłej historii, a bardziej mroczną wersją, bliższą książkowemu oryginałowi. Warner Bros. udostępnił pierwszy zwiastun filmu.

21.05.2018
22:09
Mowgli: trailer mrocznej wersji Księgi Dżungli z Cumberbatchem i Blanchett
REKLAMA
REKLAMA

Tę historię zna chyba każdy. Chłopiec o imieniu Mowgli mieszka w indyjskiej dżungli, gdzie opiekuje się nim stado wilków. Ponadto dziecko przyjaźni się z panterą o imieniu Bagheera i niedźwiedziem Baloo. Jego jedynym wrogiem jest tygrys Shere Khan, nastawiający przeciwko Mowgliemu inne zwierzęta, przez co chłopak zmuszony jest wrócić do życia między ludźmi.

Książka autorstwa uhonorowanego Nagrodą Nobla Rudyarda Kiplinga doczekała się wielu ekranizacji. Do najbardziej znanych należą wersje Disneya – animacja z 1967 r. oraz film Jona Favreau z 2016 r., nagrodzony Oscarem za efekty specjalne. W tym roku zobaczymy kolejną adaptację historii.

Do sieci trafił pierwszy trailer filmu Mowgli.

Oczywiście produkcja przedstawi znaną nam historię chłopca, jednak według zapowiedzi będzie to najmroczniejsza z dotychczasowych ekranizacji Księgi Dżungli. Na próżno szukać w niej elementów humorystycznych, znanych choćby z wersji Favreau. Tym razem zobaczymy, jak wygląda życie chłopca po przepędzeniu z dżungli i powrocie do ludzkiej wioski. Mowgli ma się także skupić na rozterkach tytułowego bohatera i jego poczuciu przynależności do któregoś ze światów. Sama produkcja otrzymała kategorię PG-13.

Mowgli trailer class="wp-image-165496"

Takie ujęcie historii zapowiada się bardzo ciekawie, choć nie jestem pewien, czy film okaże się tak wielkim sukcesem, jak ostatnia Księga Dżungli. Wpływy z box office dzieła Favreau przekroczyły bowiem 960 mln dol., a było to ledwie dwa lata temu. Tak krótki okres może okazać się niewystarczający, by ponownie zachęcić widzów do obejrzenia nowej wersji znanej historii. Nie znaczy to jednak, że Mowgli nie będzie ciekawym filmem, bo obsada zapowiada się naprawdę obiecująco.

Mowgli – kto występuje w filmie?

REKLAMA

W przeciwieństwie do poprzedniej wersji, tym razem całość zrealizowano w technice motion capture. Tytułową rolę powierzono Rohanowi Chandowi, znanemu z Podróży na sto stóp czy Jumnaji: Przygody w dżungli. Z kolei w rolach Bagheery, Shere Khana i Baloo zobaczymy odpowiednio Christiana Bale’a, Benedicta Cumberbatcha i Andy’ego Serkisa, który jest także reżyserem filmu. Ponadto w filmie wystąpili Cate Blanchett jako Kaa oraz Naomie Harris jako Nisha, wilcza matka głównego bohatera.

Mowgli trafi do kin 19 października.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA