REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Wiemy, kto zagra serialową Ms. Marvel – pierwszą muzułmańską superbohaterkę MCU

Marvel wybrał aktorkę, która wcieli się w Kamalę Khan w nadchodzącym serialu dla platformy Disney+. Będzie to pierwsza muzułmańska superbohaterka w MCU.

01.10.2020
10:40
Kamala Khan disney+ serial ms marvel
REKLAMA
REKLAMA

Po pamiętnym pstryknięciu w „Avengers: Koniec gry” wiedzieliśmy, że w MCU pojawią się zmiany. Ba, to było pewne już kiedy szefostwo Marvel Entertainment zapowiadało czwartą fazę. W obręb uniwersum zaczną wchodzić seriale, jakie zadebiutują na platformie Disney+. Przyszłość należy więc do młodych superbohaterów, którzy nie mają jeszcze swojej kinowej reprezentacji. Oczywiście, z niecierpliwością czekamy na „WandaVision” czy „The Falcon and the Winter Soldier”, ale niemniejsze emocje budzi również chociażby „She-Hulk”.

Marvel po drzemce spowodowanej pandemią i kolejnych przesunięciach premiery „Czarnej Wdowy” zamierza ostro poszerzać katalog ekranowych superbohaterów.

Jedną z nadchodzących serialowych produkcji jest „Ms. Marvel”. Komiks zadebiutował w 2014 roku. Jego protagonistką jest Kamala Khan, która odkrywa, że ma zmiennokształtne moce. 16-latka postanawia więc walczyć ze złem, a za pseudonim przyjmuje dawną ksywkę swojej idolki, Carol Denvers, znanej obecnie jako Kapitan Marvel.

Komiks wywołał spore kontrowersje. Ich powodem był fakt, że protagonistką jest muzułmanka. Kamala Khan to pierwsza muzułmańska superbohaterka w historii Marvela, która otrzymała własną serię. Teraz podbije mały ekran i już wiemy, kto ją zagra.

Jak podaje Deadline w Kamalę Khan wcieli się Iman Vellani.

Będzie to pierwsza hollywoodzka rola młodej aktorki o pakistańskich korzeniach. W zeszłym roku była ona częścią komitetu Next Wave Committe podczas Toronto Film Festival, którego członkowie mieli oznaczać filmy z repertuaru imprezy, które według nich będą przemawiać do ich rówieśników.

REKLAMA

Chociaż Vellani nie jest znana szerokiej publiczności, wybór do roli Kamali Khan właśnie jej, jest według Marvela właściwym posunięciem. Planem od początku było przecież znalezienie odpowiedniej aktorki, bez względu na jej status. Co więcej, jak zapowiedział Kevin Feige, ekranowa kariera Kamali Khan nie skończy się na serialu. Według szefa Marvel Entertainment muzułmańska superbohaterka pojawi się również w przyszłych filmach kinowych.

Serial „Ms. Marvel” ma pojawić się na Disney+ w 2021 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA