REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

"Mufasa: Król lew" - jest pierwszy zwiastun filmu Disneya. Kiedy premiera?

W sieci zadebiutował pierwszy zwiastun filmu "Mufasa: Król lew" w reżyserii Barry'ego Jenkinsa, który przywołuje najpiękniejsze wspomnienia z dzieciństwa w związku z kultową animacją Disneya. Zapowiada się wspaniałe widowisko, które pojawi się na dużych ekranach jeszcze w tym roku.

29.04.2024
18:48
krol lew mufasa pierwszy zwiastun kiedy premiera
REKLAMA

W 2019 r. zadebiutował film "Król Lew" w reżyserii Jona Favreau, który jest remakiem kultowej animacji Disneya z 1994 r. o tym samym tytule. Produkcja skupia się na Simbie, następcą tronu po swoim ojcu, Mufasie, który z pomocą dwójki przyjaciół walczy o odzyskanie należnego mu dziedzictwa. Po historii młodego lwa przyszedł czas na przybliżenie historii jego ojca, od którego wszystko się zaczęło. W sieci zadebiutował już pierwszy zwiastun filmu "Mufasa: Król lew", który zadebiutuje jeszcze w tym roku.

REKLAMA

Jest pierwszy zwiastun "Mufasa: Król lew". Premiera w tym roku

Film "Mufasa: Król lew" w reżyserii Barry'ego Jenkinsa skupia się na historii Mufasy, którego legenda zostaje opowiedziana Kiarze, córce Simby i Nali. Opowieść zaczyna się w momencie, gdy zagubiony, samotny i osierocony Mufasa spotyka na swojej drodze Takę, spadkobiercę królewskiego tronu. Przypadkowe spotkanie dwóch młodych lwiątek to początek niezwykłej przygody grupy wyrzutków, którzy poszukują swojego przeznaczenia. Ich więzi zostaną jednak wystawione na próbę, kiedy będą musieli współpracować, by uniknąć groźnego i śmiercionośnego wroga.

Zwiastun filmu "Mufasa: Król lew"

W nowej produkcji Disneya usłyszymy Beyonce Knowles-Carter, która ponownie użyczy głosu Nali, natomiast jej córka, Blue Ivy Carter, będzie głosem młodej Kiary, córki Simby i Nali. Aaron Pierre będzie podkładał głos Mufasie, a Kelvin Harrison - Tace. Billy Eichner i Seth Rogen powrócą natomiast jako Timon i Pumba. W obsadzie znaleźli się także: Donald Glover jako Simba; Tiffany Boone jako Sarabi; Kagiso Lediga jako młody Rafiki; Preston Nyman jako Zazu; Mads Mikkelsen jako Kiros; Thandiwe Newton jako matka Taki; Lennie James jako ojciec Taki; Anika Noni Rose jako matka Mufasy; Keith David jako ojciec Mufasy oraz John Kani jako Rafiki.

Film wyreżyserował Barry Jenkins, a za scenariusz odpowiedzialny jest Jeff Nathanson. Autorem piosenek do produkcji jest natomiast Lin-Manuel Miranda. Podczas tegorocznego CinemaCon na temat filmu "Mufasa: Król lew" wypowiedział się reżyser tytułu, który zapowiedział, że szykuje się wyjątkowa przygoda na zapierającej dech w piersiach sawannie: "Widzowie mogą spodziewać się po tym filmie wielu rzeczy - epickiej historii i komedii z mnóstwem znajomych twarzy. Jest kilka momentów absolutnie zabawnych i takich, które mają niezwykłą powagę".

Premiera filmu "Mufasa: Król lew" 20 grudnia 2024 r.

REKLAMA

O produkcjach Disneya przeczytasz więcej na łamach Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA