REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

W internecie jak w kinie - kup bilet, obejrzysz film. Rusza „Kino WP Pilot”, a w jego repertuarze „Parasite”

Nie wiadomo, kiedy świątynie X muzy zostaną ponownie otwarte, ani co wtedy będzie można w nich oglądać. Jednakże dzięki nowej usłudze „Kino WP Pilot” już niedługo będziemy mogli poczuć namiastkę doświadczenia związanego z wyjściem do kina, zostając nadal w domu.

06.04.2020
18:41
premiery kino wp pilot
REKLAMA
REKLAMA

Włodarze WP Pilot postanowili chociaż trochę wypełnić pustkę, jaką pozostawiło po sobie zamknięcie kin. Nie wiadomo jeszcze, do kiedy taki stan się utrzyma. Tymczasem dzięki usłudze „Kino WP Pilot” będzie okazja, by siedząc w domu poczuć namiastkę wizyty w świątyni X muzy.

Pomysł jest bowiem prosty. Sposób działania „Kina WP Pilot” oparto na zasadzie pokazów PPV (Pay-per-view). Każdy chętny będzie mógł kupić bilet w cenie 12,90 zł na wyznaczony na dany dzień i godzinę seans filmu. Projekcje startują już w środę o 20:00. Kolejne będą odbywały się w następnych dniach.

Pierwszym filmem, jaki będzie można obejrzeć w ramach usługi „Kina WP Pilot” jest „Na noże”. Dzień później, czyli w czwartek 9 kwietnia również o 20:00 odbędzie się seans „21 Mostów”. W piątek o tej samej porze widzowie będą mogli zobaczyć oscarowy „Parasite”.

Wymienione tytuły to dopiero początek.

Trzy wspomniane filmy są pierwszymi, jakie zostaną wyemitowane w ramach „Kina WP Pilot”. O kolejnych dostępnych w ten sposób tytułach widzowie będą informowani na łamach serwisów należących do grupy Wirtualna Polska (m.in. WP Film, WP Teleshow). Można również dołączyć do facebookowego wydarzenia „Zostaję w domu, a kino przychodzi do mnie”, aby nie przegapić żadnego interesującego nas seansu.

Sposób działania „Kina WP Pilot” wydaje się ciekawą propozycją dla wszystkich, którzy tęsknią za wyjściami do kina.

Jak mówi prezes WP Pilot, Tomasz Machała:

WP Pilot jako prawdopodobnie pierwszy serwis telewizyjny na świecie wprowadza filmową usługę pay per view. Jak w kinie, puszczamy filmy tylko o określonej godzinie. W zamian są to gorące premiery w absolutnie najniższej na rynku cenie. Być może w przyszłości ten model zastąpi kino. Na razie mamy po prostu nadzieję, że widzowie WP Pilota dostają od nas coś wyjątkowego.

Jeśli pomysł zyska odpowiednie grono odbiorców, pewnie inne serwisy pójdą śladem WP Pilot i uruchomią swoje kina funkcjonujące na podobnych zasadach. Być może nie wypełni to całkowicie pustki, z jaką borykają się kinomani na całym świecie, ani raczej nie stanie się dominującą formą odbioru filmów, ale przynajmniej zapewni nam zajęcie na czas zamknięcia instytucji kultury.

REKLAMA

Pełna lista tytułów wraz z datami ich projekcji w „Kino WP Pilot”:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA