REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Co najchętniej czytają Polacy? Maj 2014 – TOP 10

Jak co miesiąc, prezentujemy zestawienie dziesięciu najlepiej sprzedających się książek w najpopularniejszych polskich e-księgarniach. W maju króluje literatura faktu oraz poradniki, choć jak zwykle nie zabrakło również beletrystyki. Na liście znalazły się dwie pozycje dotyczące tworzenia treści do Internetu - "Blog" Tomka Tomczyka (po raz czwarty od początku roku) oraz "Webshows" Krzysztofa Gonciarza (debiut). 

04.06.2014
20:47
Co najchętniej czytają Polacy? Maj 2014 – TOP 10
REKLAMA

aa opowieści z wysp owczych"81:1. Opowieści z Wysp Owczych", Marcin Michalski, Maciej Wasielewski - Wyspy Owcze zdobyte

REKLAMA

Literacki debiut i od razu prawdziwa bomba. To reportaż z tego właściwie nieznanego archipelagu wysp o powierzchni raptem 1399 metrów kwadratowych i liczbą mieszkańców nie przekraczającą 50 tys. Naszpikowany faktami i danymi, dotyczącymi historii, polityki, ekonomii i kultury, ale podanymi w bardzo przystępny sposób - w formie opowieści. Z jednej strony to podręcznik "Wyspy Owcze dla początkujących i zaawansowanych", z drugiej - napisany w sposób zupełnie nie podręcznikowy, nie budzący skojarzeń ze szkolnymi ławami. Mariusz Szczygieł gotów jest się założyć, że to pierwsza i jedyna książka reporterska o tych wyspach, ale jej siłą jest wyjątkowość nie tylko w kontekście podejmowanego tematu.
//

aa Knausgard_Moja walka_t1_m"Moja walka. Księga 1", Karl Ove Knausgård - literatura kontrowersyjna, ale genialna

Autobiograficzna, bezwzględnie szczera powieść, którą jedni odsądzają od czci i wiary, nazywając ją skandaliczną i w tym skandalu przesadną, a inni rozpływają się w zachwytach nad językiem i zawartymi w niej przemyśleniami. Jak zawsze w takich przypadkach - warto sprawdzić samodzielnie. Wiele o "Mojej walce" mówi fakt, że sukces literacki autor przypłacił ostracyzmem ze strony swojej rodziny i przyjaciół.
//

blog-pisz-kreuj-zarabiaj-tomczyk„Blog. Pisz, kreuj, zarabiaj”, Tomek Tomczyk – trochę rad i publicystyki od popularnego blogera

Po raz czwarty w zestawieniu. „Blog. Pisz, kreuj, zarabiaj” to druga książka Tomka Tomczyka, blogera znanego pod pseudonimem Kominek. Ta książka to uczciwe i konkretne rady dla osób, które chcą skomercjalizować swoją blogową działalność. Znajdziemy fragmenty o tym, jak współpracować z firmami, by wszyscy z tej relacji byli zadowoleni czy jak i kiedy w ogóle zacząć zarabiać na swojej pasji. W „Blogu…” możemy też doszukać się – niestety – sporych fragmentów i powtórzeń z pierwszej książki Kominka, ale ci, którzy uwielbiają jego styl pewnie przymkną na to oko. „Blog…” to pozycja nie tylko dla blogerów, ale także pijarowców firm, którzy w ramach swojej pracy coraz częściej współpracują z blogerami.
//

aa nawyk samodyscypliny w pracy"Nawyk samodyscypliny w pracy. Optymalna efektywność, maksymalne skupienie i motywacja", Neil Fiore - zarządzanie czasem w praktyce

Pierwsze miejsce na liście bestsellerów Ebookpoint wiele mówi o tym, jak ważne jest dla nas zarządzanie samym sobą i swoim czasem. Choć teoretycznie książka ta skierowana jest przede wszystkim do kierowników i menadżerów, każdy może wyciągnąć z niej coś dla siebie. Oferuje bowiem szereg przykładów i praktycznych ćwiczeń, które pozwolą efektywniej wykonywać powierzone nam obowiązki i sprawniej określać priorytety. Dzięki temu możemy swoją zwiększyć swoją wydajność, wyeliminować negatywne nawyki i zredukować poziom stresu w życiu.
//

aa antologia_100xx_tom_1v„Antologia 100/XX”, red. Mariusz Szczygieł – biblia polskiego reportażu

„100/XX. Antologia polskiego reportażu XX wieku” to zbiór stu reportaży, zebranych pod redakcją Mariusza Szczygła. W pracy tej znajdziemy dzieła współczesnych mistrzów gatunku, jak Jagielski, Hugo-Bader, Tochman czy Pawlak, jak i klasyków – Kąkolewskiego, Krall, Kapuścińskiego, Wańkowicza oraz Żeromskiego, Nałkowskiej i Reymonta. Teksty niejednokrotnie zaskakują podjętą tematyką albo aktualnością zawartych w nich spostrzeżeń. Każdy z nich poprzedzony jest wprowadzeniem Szczygła, opisującym kontekst jego powstania i istotne dla jego odbioru fakty z życia autora.
//

aa niebo istnieje naprawde"Niebo istnieje... Naprawdę! Niesamowita historia małego chłopca o wyprawie do nieba i z powrotem", Todd Burpo, Lynn Vincent - z wizytą u Jezusa

Czteroletni Colton Burpo cudem wyzdrowiał po operacji wycięcia wyrostka robaczkowego. Jego rodzina nie posiadała się z radości i jednocześnie nie mogła wyjść ze zdumienia. Chłopiec oznajmił bowiem, że w trakcie zabiegu... opuścił ciało i udał się z wizytą do Nieba. Na potwierdzenie swoich słów opisał wiele szczegółów, które zawarte są w Biblii, a których nie mógł znać, bo jeszcze nie umiał czytać. Ta książka to historia Coltona, opowiedziana przez jego ojca, o tym, co widział w tym szczególnym miejscu, czego tam doświadczył i kogo spotkał.
//

złodziejka książek„Złodziejka książek”, Markus Zusak – powieść wojenna

Bestsellerowa powieść od lat (pierwszy raz została wydana w 2006 roku). Narratorem książki jest Śmierć rodzaju męskiego, która obserwuje losy i dojrzewanie małej dziewczynki, Liesel Meminger. Liesel jako kilkuletni zaniedbany podlotek zostaje oddana do rodziny zastępczej, małżeństwa Hubermannów, gdzie jej głównym zajęciem jest zanoszenie uprasowanego prania do bogatszych mieszkańców miasteczka Molching i… kradnięcie książek. Dzięki swoim małym złodziejskim wyskokom Liesel uczy się czytać, pisać, wnika w świat literatury, który od małego ją fascynuje. Tłem historycznym, a także swoistym bohaterem opowieści jest II Wojna Światowa, przedstawiona z różnych punktów widzenia – małej dziewczyny, dorosłego Niemca, nie mogącego dojść do porozumienia z synem, Żyda. Historia Liesel i jej książek, mimo poważnego tematu, który został wzięty na warsztat literacki, jest pełna dystansu, humoru i wspaniałych zatrzymań akcji – Śmierć jest ciągle z nami i komentuje rozgrywające się wydarzenia, postaci.
//

aa webshows"WebShows. Sekrety wideo w Internecie", Krzysztof Gonciarz - od zera do vlogera

Krzysztof Gonciarz vel Kanciarz vel Gimbus to jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci polskiego YouTube'a i jednocześnie - przynajmniej swego czasu - bardzo ważna figura mediów o grach wideo. W "Webshows" opowiada o specyfice filmów internetowych, o tym kim jest ich twórca, co powinien umieć i wiedzieć. Książka traktuje zarówno o teoretycznej, jak i praktycznej stronie przygotowywania materiałów do Sieci. Została uzupełniona o doświadczenia takich vlogerów jak LekkoStronniczy, RockAlone2k, ROJO, CTSG czy Wonziu.
//

wilk z wall street, jordan belfort„Wilk z Wall Street”, Jordan Belfort – wspomnienia samego Wilka

Książka, na podstawie której powstał nominowany do Oscara aż w pięciu kategoriach film z brawurową rolę Leonardo DiCaprio. Kariera Jordana Belforta to jedna z najbardziej zwariowanych historii światowego biznesu – pod koniec lat 90. XX wieku był chyba najbardziej znaną i niezwykłą postacią. Taką zresztą jest do dziś – zadłużony po uszy Belfort (który, nawiasem mówiąc wystąpił w ostatnich scenach filmu Scorsese) do dziś obraca się w klimatach biznesowych – prowadzi szkolenia motywacyjne, które mają pomóc ludziom zwiększyć wyniki sprzedaży i świadomość w finansach.
//

aa powrot nauczyciela tanca"Powrót nauczyciela tańca", Henning Mankell - skandynawski kryminał od mistrza gatunku

REKLAMA

Zaczyna się od trupa. Odnalezione zostają zwłoki emerytowanego policjanta, Herberta Molina, którego ktoś zachłostał na śmierć. Krwawe ślady znajdujące się w jego domu układają się w schemat kroków do tanga. Śledztwo w tej sprawie prowadzą Giuseppego Larssona oraz Stefan Lindman, były kolega Molina, który niedawno dowiedział się, że ma raka. Angażując się w tę sprawę chce zapomnieć o chorobie. Wkrótce potem popełnione zostaje kolejne morderstwo. Wszystkie tropy prowadzą do międzynarodowej siatki neonazistów, a na jaw zaczyna wychodzić, że motywy zbrodni sięgają wydarzeń z czasów II wojny światowej.
//

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA