REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Co najchętniej czytają Polacy? Październik 2014 – TOP 10

W październiku byliśmy żądni sensacji, literatury faktu i fantastyki. Te trzy gatunku były zdecydowanie najbardziej rozchwytywane, czego efektem jest ich niemal całkowita dominacja w zestawieniu najpopularniejszych e-booków minionego miesiąca. Sprawdźcie, co najchętniej czytają Polacy.

11.11.2014
8:54
Co najchętniej czytają Polacy? Październik 2014 – TOP 10
REKLAMA

ziemiomorze"Ziemiomorze" - Ursula K. LeGuin

REKLAMA

Jedna z najbardziej znanych serii fantasy doczekała się jakiś czas temu wznowienia i jednotomowego wydania, a także oficjalnie zadebiutowała w formie elektronicznej. Cykl ten, to absolutna klasyka gatunku, stawiana często na równi z "Władcą Pierścieni" Tolkiena i "Opowieściami z Narnii" C. S. Lewisa. Głównym bohaterem "Ziemiomorza" jest czarnoksiężnik Ged. Kolejne tomy opowiadają o jego losach - od najmłodszych lat i pierwszych kroków stawianych w świecie magii, aż po czasy gdy zaczęła się ona stawać niebezpiecznym narzędziem w rękach zła, a równowaga świata staje się coraz bardziej chwiejna.

Książka dostępna w e-księgarniach: Allegro, Ebookpoint, Publio, Woblink

wschód stasiuk"Wschód" - Andrzej Stasiuk

Najnowsza książka autora "Grochów" i "Dziennika pisanego później" to zapis jego niezwykłej, sentymentalnej podróży na Wschód, śladami wspomnień i historii; do Podlesia, gdzie spędził dzieciństwo i dalej - do Rosji, Chin i Mongolii. Podróży bardzo osobistej, pełnej tęsknot, pragnień i strachu, podczas której teraźniejszość miesza się z przeszłością.

Książka dostępna w e-księgarniach: Allegro, Ebookpoint, Publio, Woblink

untitled"Księgi Jakubowe" - Olga Tokarczuk

Nowe dzieło jednej z najważniejszych współczesnych polskich autorek. Niespełna 1000 stron, na których rozpisane zostało kilkadziesiąt wątków i postaci. To powieść historyczna, jednak wykraczające poza granice tego gatunku - akcja rozgrywa się w XVIII-wiecznej Polsce, gdzie obok siebie egzystują chrześcijaństwo, judaizm oraz islam. Nad "Księgami Jakubowymi" Tokarczuk pracowała sześć lat i zdaniem wielu czytelników - to najlepsza jest książka.

Książka dostępna w e-księgarniach: Allegro, Ebookpoint, Publio, Woblink

Najpiekniejsza_dziewczyna-w miescie bukowski"Najpiękniejsza dziewczyna w mieście" - Charles Bukowski

Zbiór opowiadań, który stanowi jakby esencję literackiej twórczości Bukowskiego. Czego się więc spodziewać? Hektolitrów alkoholu, prostytutek i mordobicia. Ale też: niezwykłego dystansu do świata, spostrzeżeń, którym trudno odmówić trafności i niesamowitego pióra. Oraz: historii o ludziach skrzywdzonych, o cierpieniu i nieustającym weltschmerzu.

Książka dostępna w e-księgarniach: Allegro, Ebookpoint, Publio, Woblink

masa o pieniądzach polskiej mafii"Masa o pieniądzach polskiej mafii" - Artur Górski

Najsłynniejszy polski świadek koronny, Jarosław "Masa" Sokołowski, po wyznaniach dotyczących kobiet polskiej mafii, tym razem opowiada o jej pieniądzach. W jaki sposób najwięksi gangsterzy dorobili się swoich fortun i na co je wydawali, jakie ciemne interesy załatwiało się w naszym kraju oraz na czym można było zarobić najwięcej - na te i inne pytania "Masa" odpowiada w rozmowie z dziennikarzem Arturem Górskim.

Książka dostępna w e-księgarniach: Allegro, Ebookpoint, Publio, Woblink

tęsknię za tobą"Tęsknię za tobą" - Harlan Coben

Cobena, autora kilkudziesięciu powieści kryminalnych, raczej nikomu nie trzeba przedstawiać. "Tęsknie za tobą" to jego najnowsza książka, która powinna sprostać oczekiwaniom wszystkich miłośników prozy tego amerykańskiego pisarza. Detektyw Kat Donovan natrafia na portalu randkowym na profil swojego byłego narzeczonego, Jeffa, i postanawia spróbować odnowić z nim kontakt. Ten jednak ją spławia. Wkrótce okaże się, że Jeff może być powiązany z gankiem porywaczy i zamieszany w morderstwo jej ojca.

Książka dostępna w e-księgarniach: LegimiPublio, Woblink

tuf wędrowiec"Tuf wędrowiec" - George R.R. Martin

Powieść science-fiction z 1986 roku. Haviland Tuf to międzygwiezdny kupiec i podróżnik, który brzydzi się przemocą i lubi wysokie zyski. Jego życie ulega zmianie, kiedy odnajduje zaginiony od lat olbrzymi krążownik ziemski Inżynierskiego Korpusu Ekologicznego. Haviland postanawia przekwalifikować się na inżyniera-ekologa, który na zamówienie dokonuje genetycznych manipulacji na roślinach i zwierzętach, przystosowując je do życia na obcych planetach i tworząc nowe gatunki, zarabiając na tym więcej niż kiedykolwiek wcześniej. Nie brak jednak takich, którzy ów krążownik chętniej widzieliby w swoich rękach i wykorzystali go do zupełnie innych celów.

Książka dostępna w e-księgarniach: Allegro, Ebookpoint, Publio, Woblink

nieśmiertelni"Nieśmiertelni" - Vincent V. Severski

Trzeci tom cyklu "Nielegalni", opowiadającego o o tajnikach pracy polskiego wywiadu. Tym razem ekipa Konrada Wolskiego wyrusza do Teheranu, by zapobiec konfliktowi zbrojnemu na skalę światową. I tak już ryzykowna misja dodatkowo się komplikuje, a życiu agentów grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. W tym samym czasie w Sztokholmie dochodzi do serii brutalnych morderstw - ofiarami są osoby, które miały dostęp do tajnych danych informatycznych. Zajmujący się sprawą śledczy podejmują rozgrywkę ze światem szpiegów i zdrajców.

Książka dostępna w e-księgarniach: Allegro, Ebookpoint, Publio, Woblink

sejf 3 gniazdo kruka"Sejf 3. Gniazdo Kruka" - Tomasz Sekielski

Trzecia część thrillera o kulisach polskiej polityki i służb specjalnych, kontynuacja bestsellerowych powieści "Sejf" i "Obraz kontrolny". Atmosfera na szczytach władzy jest coraz bardziej gęsta i nieprzyjemna. Alicja Berchart, nowa premier, usiłuje opanować sytuację i przywrócić w kraju względny ład. Przede wszystkim musi powstrzymać "Kruka" - rosyjskiego szpiega, który przeniknął do najważniejszych struktur państwa.

Książka dostępna w e-księgarniach: Allegro, Ebookpoint, Publio, Woblink

robert-galbraith-jedwabnik-the-silkworm-cover-okladka„Jedwabnik” – Robert Galbraith

REKLAMA

Drugi tom cyklu o prywatnym detektywie Cormoranie Strike’u, zapoczątkowanym przez „Wołania kukułki”. Tym razem Strike prowadzi śledztwo w sprawie zaginięcia pisarza Owena Quine’a. Jego żona podejrzewa, że potrzebował po prostu kilku dni dla siebie, co zdarzało się już wcześniej, jednak ze względu na przedłużającą się nieobecność i brak kontaktu, prosi detektywa o pomoc w odnalezieniu go. W trakcie dochodzenia wychodzi na jaw, że pisarz ukończył pracę nad pamfletem, którego opublikowanie mogłoby skompromitować i narazić na kpiny niemałe grono osób. Powód jego zaginięcia może być więc całkiem inny, i dużo bardziej brutalny, niż sądzi jego małżonka. Robert Galbraith to pseudonim J. K. Rowling. Wrażenia Joanny z lektury pierwszych rozdziałów „Jedwabnika” możecie przeczytać tutaj

Książka dostępna w e-księgarniach: Allegro, Ebookpoint, Publio, Woblink

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA