REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Murakami, Twardoch i tajemnice Wielkiej czwórki. Tych ebooków nie możecie przegapić

Rynek ebooków w Polsce wciąż jest nieproporcjonalnie mały w stosunku do liczby wydawanych książek. Coraz częściej jednak największe książkowe hity wydawane są w formie elektronicznej. Najlepsze ebooki w październiku to choćby dawno wyczekiwana powieść Murakamiego oraz kontynuacje docenianych powieści o przedwojennej Warszawie.

30.10.2018
18:45
Najlepsze ebooki w październiku: Murakami, Królestwo i biografia Neila Armstronga
REKLAMA
REKLAMA

Z dawna zapowiadana rewolucja technologiczna nie nadeszła. Ebooki nie przejęły całkowicie rynku książki i nie odesłały tradycyjnych, drukowanych tomów do lamusa. Widać to zarówno po rynkach, gdzie książka elektroniczna jest powszechnie dostępna (jak Wielka Brytania), ale także tam, gdzie stanowi drobny odsetek całej sprzedaży.

Polska jest jednym z takich krajów, co nie oznacza, że ebooki nie mają u nas swoich mocnych przedstawicieli. W październiku szczególną uwagę czytelników powinny zwrócić powroty uwielbianych powieściopisarzy, nowe książki niezwykle popularnych w ostatnich latach twórców literatury popularnej oraz biografia słynnego astronauty.

Najlepsze ebooki w październiku:

Haruki Murakami - Śmierć Komandora. Tom 1. Pojawia się idea

najlepsze ebooki w październiku class="wp-image-217193"

Haruki Murakami wciąż nie doczekał się Literackiej Nagrody Nobla, ale uwielbienie fanów ma od dawna zagwarantowane. Nowa dwutomowa powieść japońskiego pisarza Śmierć Komandora została z miejsca uznana za jedną z jego najlepszych. Wzbudziła też oburzenie części prawicowych środowisk, a w Hong Kongu została zakazana dla czytelników poniżej 18. roku życia. Murakami w swoim stylu opowiada o sztuce, miłości i poczuciu odosobnienia, a przy tym nie stroni od kontrowersji i surrealistycznego stylu. Drugi tom Śmierci Komandora ukaże się w Polsce 28 listopada.

Szczepan Twardoch - Królestwo

ebooki nowości class="wp-image-217043"

Królestwo to kontynuacja świetnie przyjętej wśród czytelników powieści Król. Twardoch wraca w niej do swojego bohatera Jakuba Szapiry i Warszawy sprzed prawie stu lat. Na Królestwo składają się dwie opowieści z powojennej stolicy. Kobieta o imieniu Ryfka opiekuje się na wpół przytomnym Szapirą. Przeszukuje gruzy Warszawy, próbując znaleźć pożywienie i pieniądze. Wspomina też dawną potęgę króla przestępczego świata. Wojnę przeżywa również Dawid, syn Szapiry. Nie interesują go jednak losy ojca, którego szczerze nienawidzi. Jak te dwie postaci wpłyną na losy głównego bohatera?

Wiesław Myśliwski - Ucho igielne

najlepsze ebooki w październiku class="wp-image-217502"

Wiesław Myśliwski to żyjąca legenda polskiej literatury. W swojej najnowszej książce autor pochyla się nad tajemnicą starzenia się i przepływającego między palcami czasu. W powieści Myśliwskiego to, co osobiste i intymne łączy się z polską historią. Proza dwukrotnego zdobywcy Nagrody Nike stawia przed czytelnikiem wyzwania, ale wynagradza go piękną symboliką, lotną filozofią i głęboko poruszającą historią.

Grzegorz Kalinowski - Śledztwo ostatniej szansy

Jeszcze kilka lat temu Grzegorz Kalinowski wydawał się po prostu jednym z wielu komentatorów sportowych w Polsce. W pewnym momencie zdecydował się jednak całkowicie zmienić swoje życie i podjął się zadania pisania książek. Dawne nadzieje przerodziły się w pięć samodzielnych powieści z pogranicza literatury popularnej, historycznej i gangsterskiej. Śledztwo ostatniej szansy to drugi tom cyklu o Kornelu Strasburgerze. W najnowszej powieści Kalinowski zabiera czytelników w podróż do Warszawy 1931 roku. Brygada Specjalna dowodzona przez Strasburgera dostaje zadanie rozbicia siatki szpiegowskiej, która doprowadziła do serii katastrof lotniczych.

Jacek Piekara - Świat inkwizytorów. Płomień i krzyż. Tom II

najlepsze ebooki w październiku class="wp-image-217511"

Jacka Piekary nie trzeba przedstawiać żadnemu polskiemu fanowi fantastyki. Piekara to nazwisko gwarantujące bogaty świat, niesamowite zwroty akcji i naruszanie tematów tabu. Drugi tom nowej serii Płomień i Krzyż, podobnie jak większość książek tego autora, został umiejscowiony w alternatywnej rzeczywistości, w której Jezus z Nazaretu zstąpił z krzyża i ukarał swoich prześladowców. Tym razem o losach Świętego Oficjum zadecydują niezwykłe kobiety.

James R. Hansen - Pierwszy człowiek. Historia Neila Armstronga

najlepsze ebooki w październiku class="wp-image-217556"

Historia Neila Armstronga to jedna z najbardziej fascynujących opowieści o zmaganiach człowieka z naturą. Teraz możemy poznać ją bliżej dzięki pierwszej autoryzowanej biografii Armstronga autorstwa Jamesa R. Hansena. W swojej książce Hansen opowiada bez cenzury o życiu, zwycięstwach, ale też porażkach słynnego kosmonauty. A przy tym potrafi przez pryzmat tej postaci pokazać szerszy wycinek historii XX wieku i kosmicznego wyścigu. To właśnie na podstawie tej biografii Armstronga powstał film z Ryanem Goslingiem w roli głównej.

REKLAMA

Scott Galloway - Wielka czwórka. Ukryte DNA: Amazon, Apple, Facebook i Google

najlepsze ebooki w październikuNie samymi powieściami żyje człowiek. Książka Scotta Galloway'a daje pełen wgląd w początki sukcesów Wielkiej czwórki współczesnego Internetu. To jednak nie jedyny powód, dla którego książka zyskała w Stanach Zjednoczonych status bestselleru. Autor nie ogranicza się tylko do prostego przedstawienia historii Google'a czy Apple. Stawia również fundamentalne pytania na temat zasadności funkcjonowania wolnego rynku, w którym największym graczom wybacza się najostrzejsze grzechy i przewinienia.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA