REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Najlepsze filmy o Zombie. Dla tych, którzy chcą więcej żywych trupów po "The Last of Us"

Premiera serialu "The Last of Us" odbiła się szerokim echem nie tylko wśród fanów i fanek gry komputerowej. Dzięki niej odżył, nomen omen, również temat zombie. W tym serialu są to zainfekowani zmutowanym grzybem ludzie. Jaki pomysł na przedstawienie żywych trupów mieli inni twórcy?

16.03.2023
8:00
najlepsze filmy o zombie
REKLAMA

Serial "The Last of Us" od HBO Max znajduje czołówce najpopularniejszych seriali według użytkowników IMDb i na razie nie zapowiada się, aby ustąpił swoje miejsce innej produkcji. Serialowa adaptacja gry komputerowej to gigantyczny hit HBO Max i prawdziwy fenomen, który przełożył swój artystyczny sukces również na wyniki oglądalności.

REKLAMA

W oczekiwaniu na kolejne odcinki, warto przy okazji zapoznać się z filmami z zombie w roli głównej, które zainspirowały się kultowymi klasykami i wprowadziły żywe trupy na nowo do popkultury.

Czytaj także:
- No, to czekamy na 2. i 3. sezon "The Last of Us"! Kiedy premiera i co o nich wiemy?
- Finał "The Last of Us" za nami. Kłamstwo Joela będzie mieć olbrzymie konsekwencje

Najlepsze filmy o zombie: 10. "Truposze nie umierają" (2019)

Bill Murray, Adam Driver, Tilda Swinton, Steve Buscemi, Selena Gomez – aż się nie chce wierzyć, że tyle znanych nazwisk udało się upchnąć w jednym filmie. I mimo że nie ma najlepszych ocen, to nawet dla tych nazwisk warto go obejrzeć, bo fabuła nie jest bardzo skomplikowana – w miasteczku Centerville, gdy umarli wstaną z grobów, mieszkańcy będą musieli walczyć o przetrwanie.

Można obejrzeć na: Apple TV, Rakuten TV

Zwiastun filmu "Truposze nie umierają"

9. #Alive (2020)

Koreański thriller skupia się na losach Oh Joon-woo, który, budząc się pewnego dnia w swoim mieszkaniu, odkrywa, że na ulicach ludzie zaczynają się wzajemnie atakować. Okazuje się, że w Korei rozprzestrzenił się wirus, który zamienia ludzi w zombie. Jego kryjówka nie jest jednak niezdobyta i Oh Joon-woo będzie zmuszony opuścić swój azyl, aby odnaleźć niezainfekowanych sprzymierzeńców, a jednocześnie samemu nie dać się zarazić.

Można obejrzeć na: Netflix

Zwiastun filmu "#Alive"

8. World War Z (2013)

W tym filmie w głównej roli Brad Pitt wcielił się w Gerry’ego Lane’a, byłego śledczego ONZ. Pewnego dnia okazuje się, że z ogromną prędkością wśród ludzi rozprzestrzenia się nieznany wirus, który sprawia, że cały świat staje w obliczu groźnej pandemii. Lane będzie zmuszony powrócić w szeregi ONZ, aby opanować wirusa i ustalić jego źródło.

Można obejrzeć na: Viaplay, Apple TV, Netflix, Rakuten TV

Zwiastun filmu "World War Z"

7. Gnijąca panna młoda (2005)

Animacja ekscentrycznego reżysera Tima Burtona opowiada historię równie szalonego małżeństwa. Akcja rozgrywa się w XIX wieku, gdzie w małym wiktoriańskim miasteczku ma odbyć się ślub Victora i Victorii. Młody chłopak, ogarnięty ogromnym przedślubnym stresem, postanawia poćwiczyć przysięgę w pobliskim lesie i przez przypadek oświadcza się Gnijącej Pannie Młodej, zakładając pierścionek na wystającą z jej grobu gałąź.

Można obejrzeć na: Apple TV, CHILI, Rakuten TV, Player, Canal+

Zwiastun filmu "Gnijąca panna młoda"

6. [Rec] (2007)

To miał być zwyczajny reportaż o pracy strażaków. Zatem gdy Angela Vidal, młoda dziennikarka dowiaduje się, że strażacy zostali zaalarmowani, ma nadzieję na dobry materiał. Okazuje się jednak, że to nie będzie kolejna rutynowa procedura – ekipa filmowa wraz ze strażakami zostaje uwięziona w budynku, w którym jeden z funkcjonariuszy został ugryziony przez zamieszkującą tam staruszkę. Kamienica zostaje odizolowana wskutek podejrzeń rozprzestrzeniającej się w niej choroby.

Można obejrzeć na: Canal+, CDA (część 2.), Canal+, CDA (część 3.), VOD, Canal+, CDA.

Zwiastun filmu "[REC]"

5. 28 dni później (2002)

W Anglii, w ciągu 28 dni po ucieczce małp zainfekowanych wirusem, rozprzestrzenia się epidemia, która zamienia ludzi w agresywne, żądne krwi potwory. Gdy Jim budzi się w szpitalu, orientuje się, że znajduje się w zupełnie opustoszałym Londynie. Po drodze odnajduje jednych z niewielu ludzi, którym udało się przeżyć i razem rozpoczynają walkę o przetrwanie.

Obecnie film nie jest dostępny online.

Zwiastun filmu "28 dni później"

4. Zombieland (2006)

Komedia o zombie w gwiazdorskiej obsadzie. Wśród całej ludzkości, która wskutek plagi została zmieniona w zombie, zakażenia udało się uniknąć niewielu. Do walki z krwiożerczymi potworami będzie musiał stanąć student Columbus – fajtłapa, która boi się własnego cienia, oraz Tallhasse, jego totalne przeciwieństwo, a także towarzyszące im siostry – Wichita i Little Rock. Ta czwórka będzie musiała się ze sobą sprzymierzyć, aby stawić czoła żywym trupom.

Można obejrzeć na: HBO Max, Apple TV, Netflix, CHILI, Rakuten TV, Play Now

Zwiastun filmu "Zombieland"

3. Zombie Express (2016)

Koreański horror opowiada historię Seoka Woo – managera ogromnej korporacji w Seulu. Mężczyzna jest rozwiedziony i nie ma zbyt dobrego kontaktu ze swoją córką, a mimo to postanawia pojechać z nią do Pusan, gdzie mieszka matka dziewczynki. Nie zdaje sobie sprawy, że może to być ostatnia podróż w ich życiu – okazuje się, że w Korei Południowej wybuchła epidemia zombie, a żywe trupy trafiają również do pociągu, w którym jadą Seok Woo wraz z córką.

Można obejrzeć na: Prime Video, Canal+, CDA

Zwiastun filmu "Zombie Express"

2. Noc żywych trupów (1968)

Film George’a Romero z 1968 roku to nie tylko protoplasta gatunku zombie-horroru, definiujący na nowo pojęcie kina grozy. To również manifest w czasach, gdy widmo wojny w Wietnamie zaczęło być coraz bardziej wyraziste, a walka o równość rasową toczyła się niezmiennie kilka miesięcy po zabójstwie Martina Luthera Kinga. Opowiada historię Barbary i Johnny’ego, chcąc odwiedzić grób swoich rodziców w rodzinnych stronach, trafiają w sam środek ataku krwiożerczych zombie.

Można obejrzeć na: CDA, MOJEeKINO, FlixClassic

Zwiastun filmu "Noc żywych trupów"

Najlepsze filmy o zombie: 1. Wysyp żywych trupów (2004)

Najwyżej umiejscowiony w rankingu film, to horror w komediowej otoczce. Główny bohater Shaun zbliża się już do trzydziestki, co wcale nie świadczy o lepszej kondycji jego życia. Mężczyzna spędza bowiem wolne chwile wraz ze swoim przyjacielem Edem w pubie The Winchester, co spotyka się z ostrą dezaprobatą jego dziewczyny Liz. Czy pasmo niefortunnie podjętych decyzji i beznadziejnego życia Shauna przerwie nagły atak krwiożerczych zombie na londyńskie ulice?

REKLAMA

Można obejrzeć na: Apple TV

Zwiastun filmu "Wysyp żywych trupów"
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA