REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Święta to barszcz, prezenty i... najlepsze filmy. Bez tych produkcji nie wyobrażam sobie Gwiazdki

Święta powinny być czasem odpoczynku, spokoju i szczęścia. Z praktyki wiemy, że nie zawsze tak wychodzi. Jednak bez względu na to, czy w tym roku będziecie mieć spokojne Boże Narodzenie, czy wręcz przeciwnie, zawsze możecie liczyć na najlepsze filmy świąteczne.

21.12.2018
16:36
najlepsze filmy świąteczne
REKLAMA
REKLAMA

Są z nami przez cały rok od kilku lub nawet kilkunastu lat, ale najczęściej sięgamy po nie tylko od święta. I to nie byle jakiego, bo właśnie bożonarodzeniowego. Mowa oczywiście o produkcjach filmowych, które dedykowane są temu magicznemu czasowi. Specjalnie dla was zrobiliśmy szybki przegląd klasyków świątecznych, bez których Gwiazdka nie będzie taka sama.

Jakie są najlepsze filmy świąteczne?

Chociaż dla niektórych z was „Bridget Jones” to po prostu klasyka sama w sobie, dla mnie nieodłącznie kojarzy się ze świętami. Nakręcona jeszcze w czasach, gdy komedie romantyczne nie były tak oczywiste i miałkie jak dziś, jest świetnym przykładem iście brytyjskiego poczucia humoru w najlepszym wydaniu. A że w tle głównej historii pojawiają się także święta, jest to doskonały tytuł, który pozwoli nam odzyskać trochę humoru po trudach bożonarodzeniowych przygotowań.

Film „Dziennik Bridget Jones” obejrzycie już teraz na Netfliksie.

Grinch: świąt nie będzie

Jeśli istnieje jakiś stwór oprócz renifera, który kojarzy się nieodzownie z Bożym Narodzeniem, jest nim z pewnością Grinch. Klasyczny film z 2000 roku to opowieść o zgryźliwym stworze, który tak bardzo nie znosi świąt, że postanawia je zepsuć.

W tym roku film „Grinch: świąt nie będzie” obejrzycie w telewizji TVN 26 grudnia o 10:55.

Ach czymże byłyby święta bez tego magicznego filmu? Odkąd na ekranach kin w 2003 roku pojawiła się ta brytyjska komedia, niezmiennie od 15 lat święci swoje triumfy właśnie w okresie Bożego Narodzenia. Jeśli oglądałeś „Love Actually” już kilkanaście, czy nawet kilkadziesiąt razy nie musisz czuć się winny. Większość świątecznych freaków zna tę produkcję na pamięć.

„To właśnie miłość” możecie w tym roku obejrzeć na Showmaksie.

Holiday

A skoro mowa o świątecznych komediach romantycznych grzechem byłoby nie wspomnieć o „Holiday”. Jest to opowieść o dwóch kobietach zmęczonych własnym życiem, które postanawiają odpocząć w święta i wyjechać gdzieś daleko. Los zsyła im siebie nawzajem, przez co zamieniają się na pewien czas domami. Sama historia jest lekka, przyjemna i przewrotna. A gdy dodać jeszcze do tego doborową obsadę aktorską, a w niej przede wszystkim Kate Winslet, Cameron Diaz, Jack Black i Jude Law, robi się naprawdę przyjemny przerywnik świąteczny.

Film „Holiday” obejrzycie na Showmaksie.

Cztery gwiazdki

Zaledwie dla lata młodszym filmem od „Holiday” są „Cztery gwiazdki”. Twórcy przedstawiają nam w tej produkcji historię pary, która staje przed widmem spędzenia świąt ze swoimi rodzinami. W rolach głównych zobaczymy Vince’a Vaughna oraz Reese Witherspoon, którzy tworzą udany duet świąteczny. Jeśli potrzebujecie chwili wytchnienia i dawki humoru w święta, może spodoba wam się właśnie ta propozycja.

„Cztery gwiazdki” obejrzycie na Netfliksie.

Chociaż wyrażenie polskie komedie romantyczne zazwyczaj nijak nie wiąże się z określeniem najlepsze filmy świąteczne, to „Listy do M.” stanowią bardzo przyjemny wyjątek od reguły. Oczywiście widać w tej produkcji wyraźnie inspirowanie się zagranicznym kinem świątecznym. Jednak film Mitji Okorona w bardzo zgrabny sposób adaptuje je do polskich warunków i dodaje swoje, niepowtarzalne elementy.

„Listy do M.” obejrzycie na platformie Player.pl.

REKLAMA

I na koniec nie mogło oczywiście zabraknąć klasyka nad klasyki filmów świątecznych. „Kevin sam w domu” niczym najpiękniejsza rzeźba w muzeum stoi dumnie na czele korowodu świątecznych produkcji. Polacy tak bardzo pokochali tę przewrotną komedię, że gdy kilka lat temu Polsat rozważał zaprzestanie jej nadawania w święta, pojawiły się poważne głosy sprzeciwu i oburzenia. I tak już od przeszło 28 (!) lat mały Kevin rozrabia w domu na święta.

Film „Kevin sam w domu” obejrzycie w serwisie VOD.pl.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA