REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. VOD

Film „Dziecko Rosemary” trafił właśnie do HBO GO. Sprawdzamy, gdzie obejrzeć inne kultowe horrory

„Dziecko Rosemary” Romana Polańskiego trafiło właśnie na HBO GO. Z tej okazji postanowiliśmy przyjrzeć się, jakie jeszcze klasyki horroru znajdziemy w najpopularniejszych serwisach VOD.

12.07.2019
17:58
Mia Farrow w Rosemary's Baby
REKLAMA
REKLAMA

Dziecko Rosemary

Słynny film Romana Polańskiego z niezapomnianą muzyką Krzysztofa Komedy, który nawet po wielu latach od premiery wciąż potrafi zjeżyć włos na głowie widza. Historia niewinnej Rosemary Woodhouse, która wprowadza się do luksusowego apartamentu w centrum Manhattanu, by tam... paść ofiarą kultu szatana. Przejmująca historia i wyśmienita reżyseria sprawiają, że „Dziecko Rosemary” to wciąż jeden z najważniejszych tytułów w swoim gatunku.

Film dostępny jest na platformach: HBO GO,  Netflix i Player.pl.

Adaptacja słynnej powieści Stephena Kinga, autorstwa samego Stanleya Kubricka. Opowieść o wakacjach skrytego pisarza i jego rodziny, którzy spędzają zimę w odosobnionym od świata hotelu Overlook.  Z każdym dniem w ośrodku zaczynają dziać się coraz dziwniejsze rzeczy, a mężczyzna powoli zaczyna odchodzić od zmysłów. Jedno z najsłynniejszych dzieł kinematografii, do którego nawiązania odnajdziemy w co czwartym filmie - od „Toy Story” po „Player One”. Warto przypomnieć sobie oryginał przed kontynuacją w postaci filmu „Doktor Sen”, który już jesienią trafi na ekrany.

Film dostępny jest na platformie Netflix.

Coś

Słynny horror w reżyserii jednego z mistrzów gatunku, Johna Carpentera. Opowieść rozgrywa się na odciętej od świata stacji badawczej na Antarktydzie, gdzie nieznana groźna siła zaczyna mordować kolejnych naukowców stacjonujących w bazie. Obraz paranoi rodzącej się w klaustrofobii i odosobnieniu.

Film dostępny jest na platformie Netflix.

Christine

Kolejny klasyk od Johna Carpentera i kolejna adaptacja powieści Stephena Kinga. Historia młodego chłopaka, który decyduje się kupić używany samochód, zupełnie nie spodziewając się, że ten może być krwiożerczą maszyną do zabijania.

Film dostępny jest na platformie Netflix.

Słynna adaptacja powieści Brama Stokera w reżyserii Francisa Forda Coppoli, ojca sukcesu adaptacji „Ojca Chrzestnego”. Wyśmienita obsada (Gary Oldman, Anthony Hopkins, Winona Ryder, Keanu Reeves) oraz rozmach realizacyjny sprawiają, że jest to jedna z najsłynniejszych adaptacji opowieści o Drakuli.

Film dostępny jest na platformie Netflix.

Od Zmierzchu do Świtu

Horror Roberta Rodrigueza z Georgem Clooneyem, Quentinem Tarantino i niezapomnianą Salmą Hayek w obsadzie. Historia podróży dwójki przyjaciół, którzy w ramach odpoczynku udają się do klubu nocnego, który nagle okazuje się wylęgarnią krwiożerczych wampirów. Rozpoczyna się walka o przetrwanie. Mariaż horroru z elementami gore z komedią i filmem drogi.

Film dostępny jest na platformie HBO GO.

Seria Krzyk

Słynna seria Wesa Cravena, który pod koniec lat 90. stworzył wariację na temat zasad rządzących slasherami, tworząc prześmiewczy komedio-horror, który umiejętnie wykorzystuje mocne strony obydwu gatunków. Śmiech grzęźnie nam w gardle ze strachu, by w innych momentach urzekać finezją satyrycznego podejścia do wyświechtanych zasad gatunku. Seria doczekała się aż trzech oficjalnych kontynuacji, a także dwóch rebootów w formie serialowej odnogi.

Filmy dostępne są na platformie HBO GO.

Hannibal

REKLAMA

Drugi, po„Milczeniu Owiec”, film z Anthonym Hopkinsem, wcielającym się w słynną postać dr. Hannibala Lectera. Tym razem opowieść, bazuje na trzeciej książce z serii opowieści o kanibalistycznym mężczyźnie autorstwa Thomasa Harrisa.

Film jest dostępny na platformie Amazon Prime.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA