REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

W serwisach VOD królują horrory. Ostatnie premiery, które musicie zobaczyć

Widzowie największych platform streamingowych uwielbiają horrory. To od dawna jeden z najchętniej oglądanych gatunków, co ma swoje przełożenie na biblioteki serwisów, które regularnie dodają do swoich zasobów filmy z dreszczykiem.

04.12.2018
11:07
najlepsze horrory w serwisach vod
REKLAMA
REKLAMA

Opowieści o groźnych mordercach, demonach, innych wymiarach i duchach po prostu mają rzesze fanów. Na szczęście Showmax, Netflix i HBO GO i VOD.pl o tym pamiętają. Jakie horrory ostatnio pojawiły się na tych platformach? Sprawdźcie sami!

Najlepsze horrory i historie z dreszczykiem, które od niedawna obejrzysz online:

To - HBO GO

najlepsze horrory w serwisach vod class="wp-image-227435"

Mało która uwspółcześniona wersja klasycznych horrorów odnosi artystyczny i komercyjny sukces. Do wyjątków należy jednak zdecydowanie ekranizacja powieści To z 2017 roku. Historia pojedynku Klubu Frajerów z demonem przybierającym postać klauna Pennywise'a przyniosła wytwórni Warner Bros. miliony dolarów zysku. Fani produkcji czekają na sequel, a w międzyczasie mogą do woli oglądać To na platformie HBO GO.

Resident Evil: Afterlife - Netflix

najlepsze horrory w serwisach vod class="wp-image-227438"

Resident Evil to jedna z najsłynniejszych serii gier wideo w historii. Japońska produkcja opowiada o świecie, w którym wybucha epidemia zombie rozpętana przez działalność tajemniczej organizacji zwanej Umbrella Corporation. Filmowe adaptacje Resident Evil znane są głównie ze względu na zaangażowanie Paula W.S. Andersona oraz jego żony Milli Jovovich. Podobnie jak gry filmy Andersona nie mają przesadnie inteligentnej i wymagającej fabuły. To produkcje nastawione na akcję i skuteczne straszenie, dzięki czemu zyskały sobie wierną grupę sympatyków.

Ghostland - VOD.pl

Ghostland to kanadyjsko-francuski horror, który łączy w sobie kilka popularnych motywów gatunku. To po części opowieść o duchach, brutalna historia o masowych mordercach i rodzinny horror o nadprzyrodzonych mocach. Produkcja zapisała się też w annałach filmów grozy ze względu na wypadek, którego podczas kręcenia doznała jedna z aktorek. Wszystko dlatego, że reżyserowi Ghostland zależało na jak bardziej autentycznych i krwawych scenach.

Krzyk - HBO GO

najlepsze horrory w serwisach vod class="wp-image-227447"

Obecnie trudno w to uwierzyć, ale na początku lat 90. wielu specjalistów uważało, że horrory to martwy gatunek. Popularność serii takich jak Halloween i Friday the 13th dawno odeszła w niepamięć, przytłoczona przez potop słabych sequeli i niskobudżetowych produkcji dystrybuowanych poza kinami. Wtedy właśnie do kin trafił nowy film Wesa Cravena - Krzyk. Produkcja zrewolucjonizowała gatunek i rozpoczęła modę na tzw. slashery. Horrory już nigdy nie były takie same.

ParaNorman - Netflix i Showmax

Horrory to nie tylko krwawe opowieści o masowych mordercach. W obrębie gatunku mieszą się też opowieści paranormalne o duchach, ghulach i upiorach. Animacja słynnego studia Laika - ParaNorman nie tylko stanowi jeden z najciekawszych przykładów horroru paranormalnego ostatnich kilku lat, ale też w doskonały sposób łączy go z opowieścią o dorastaniu i parodystyczną komedią.

Irlandzki horror gotycki? Trudno sobie wyobrazić lepsze połączenie na udaną produkcję o nawiedzonym domu. The Lodgers. Przeklęci to opowieść o wielopokoleniowej klątwie i bliźniaczym rodzeństwie. Rachel i Bermingham muszą pod groźbą śmierci stosować się do trzech zasad wyznaczonych przez okrutne duchy: być w łóżku przed północą, nie mogą wpuścić obcego za próg, ani uciekać. Czy bratu i siostrze uda się wyzwolić z okowów strasznego domu, który chce zmusić ich do wspólnego pożycia?

Koralina i tajemnicze drzwi - Showmax

REKLAMA
najlepsze horrory w serwisach vod class="wp-image-228467"

Miarą popularności Laiki (ale też nietypowych gustów jej pracowników) jest fakt, że na liście najciekawszych horrorów dostępnych od listopada w serwisach VoD znalazła się też inna stworzona przez studio animacja. Koralina i tajemnicze drzwi to film oparty na motywach powieści i komiksu Neila Gaimana. Tytułowa bohaterka opowieści to dziewczynka niezadowolona ze sposobu w jaki traktują ją rodzice. W swoim domu znajduje jednak drzwi prowadzące do tajemniczego wymiaru, w którym znajduje odpowiedników swoich rodziców jedynie z guzikami zamiast oczu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA