REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Żeby nie zemdleć, powtarzaj: „to tylko film”. Najstraszniejsze horrory na VOD

Według naukowców „Sinister” to najstraszniejszy horror wszech czasów, ale nie tylko on wzbudza grozę na polskich serwisach VOD. „Cannibal Holocaust”, „Dziedzictwo. Hereditary” i „Słudzy diabła” przerażą was równie mocno. O ile tylko odważycie się po nie sięgnąć.

04.07.2021
16:23
martwe zło najlepsze horrory vod
REKLAMA

Malkontenci powiedzą, że kino grozy im niestraszne, a snoby dodadzą, że to tylko przemoc i nie ma tam czego szukać. Będą w błędzie. Poniższe filmy, zarówno nowsze jak i starsze, pokazują jak wielowymiarowe mogą być horrory. Te produkcje was przestraszą, a wy będziecie łaknąć więcej. Co więcej, wszystkie znajdziecie na platformach VOD. Gotowi na przyśpieszone tętno i dreszcze na plecach?

REKLAMA

Sinister

Naukowcy zdecydowali. Uczestnikom badania pokazywali różne horrory i mierzyli liczbę uderzeń serca na minutę. Przy seansie „Sinister” wzrosła ona z 65 do 86, co czyni film najstraszniejszym przedstawicielem gatunku. I rzeczywiście, oglądając go można poczuć dreszcze. Duszny klimat i gęsta atmosfera nie pozwalają oderwać się od ekranu.

Film obejrzycie na platformie Cineman.

Cannibal Holocaust

Ruggero Deodato nie cacka się z widzami. Przygotował dla nich cały wór brutalnych i odrażających scen. Co jednak najważniejsze wszystko jest tu tak realistyczne, że reżyser musiał przed sądem udowadniać, że na planie nie zginął żaden człowiek. I właśnie nie w przemocowych ekscesach tkwi tu źródło strachu, tylko w realizmie.

Film obejrzycie na platformie MOJEeKino.

Debiut Ariego Astera to jeden z najlepszych horrorów XXI wieku. Reżyser nie śpieszy się ze swoją opowieścią. Najpierw skrzętnie buduje przytłaczający klimat, aby na koniec docisnąć pedał gazu do dechy. Dla fanów kina grozy przygotował mnóstwo atrakcji i po seansie trudno szybko dojść do siebie.

Film obejrzycie na platformie Chili.

Nie oglądaj się teraz

Po utonięciu córki, rodzice, każde na swój sposób, próbuje poradzić sobie z traumą jaka ich spotkała. Klasyk horrorowych narracji. Nicolas Roeg prowadzi swoją opowieść tak umiejętnie, że każda scena przytłacza psychologiczną grozą.

Film obejrzycie na platformie Entclick.

Martwe zło

Mało kto ma dobre zdanie o wyrastających swego czasu jak grzyby po deszczu remakach znanych i lubianych horrorów. Ale nowa wersja „Martwego zła” to istny majstersztyk, w którym klimat idzie w parze z dużymi dawkami przemocy. Na ekranie mamy do czynienia z prawdziwym gore. A co najlepsze wszystko zostało zrobione przy wykorzystaniu praktycznych efektów specjalnym, więc nie ma tu mowy o tanim CGI.

Film obejrzycie na platformie HBO GO.

Obrazoburczy, wysmakowany, sensualny – tymi słowami należałoby opisać pełnometrażowy debiut Rose Glass. Reżyserka przygotowała dla fanów kina grozy prawdziwą ucztę, podważając religijne dogmaty. Rozmowy z Bogiem są tu opatrzone seksualną ekstazą, a modlitwy przybierają wymiar schizofrenii. Wnioski z produkcji każdy musi wyciągnąć sam, ale pewne jest, że podczas seansu każdemu serce zabije nieco szybciej.

Film obejrzycie na platformach Rakuten, Player i Chili.

Słudzy diabła

REKLAMA

Indonezyjczycy nie gęsi i też swoje kino grozy mają. I to jakie. Napięcie cały czas tutaj narasta, mnożąc pełne grozy atrakcje. Wszystkie sztuczki, które ma w zanadrzu, chociaż nie są najświeższe, to wciąż działają efektownie. Ten horror skołata wasze nerwy, a wy będziecie prosić o więcej.

Film obejrzycie na platformie Ipla.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA