REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Znów zrobi się strasznie. Netflix ujawnił datę premiery 2. sezonu „Nawiedzonego domu na wzgórzu”

Istniały obawy, że długo wyczekiwana kontynuacja „Nawiedzonego domu na wzgórzu” pojawi się dopiero w 2021 roku. Netflix postanowił jednak uspokoić wszystkich fanów serialu. W mediach społecznościowych pojawił się plakat „Nawiedzonego dworu w Bly”, który zdradza przybliżoną datę premiery. Co więcej, w sieci opublikowano też pierwsze zdjęcia z nadchodzącego serialu.

24.08.2020
18:51
the haunting of bly manor nawiedzony dwor w bly netflix premiera
REKLAMA
REKLAMA

„Nawiedzony dom na wzgórzu” zadebiutował w 2018 roku na platformie Netflix i szybko okazał się nie tylko jedną z najambitniejszych produkcji serwisu, ale również zyskał szerokie grono miłośników. Niedługo potem twórcy otrzymali zielone światło dla 2. sezonu. Już wtedy wiedzieliśmy, że znowu zrobi się strasznie i z niecierpliwością wyczekiwaliśmy kolejnych informacji dotyczących produkcji. Tych jednak nie było tak wiele, jakbyśmy sobie tego życzyli.

Dowiedzieliśmy się, że Mike Flanagan ma zamiar pójść w ślady Ryana Murphy'ego i jego „American Horror Story”, serwując nam serialową antologię.

Każdy sezon ma więc być samodzielną opowieścią z innymi bohaterami. 2. odsłona „Nawiedzonego domu na wzgórzu” nie będzie więc typową kontynuacją losów bohaterów wyjętych z prozy Shirley Jackson, a adaptacją „W kleszczach lęku” Henry'ego Jamesa zatytułowaną „Nawiedzony dwór w Bly” („The Haunting of Bly Manor”). Nie zobaczymy tym samym straumatyzowanego rodzeństwa Crain, tylko opowieść o guwernantce wynajętej do opieki nad dwójką dzieci, mieszkających w... wielkim i przerażającym domu.

Oba sezony będą ze sobą, nomen omen, połączone duchowo. Jak mówił sam twórca w wywiadzie dla Vanity Fair:

W swoich fundamentach, serie „Nawiedzony” są o nawiedzonych przestrzeniach i opętanych ludziach. Sposób, w jaki łączymy te rzeczy, ma być znakiem rozpoznawczym nawiedzonego domu i dworu w Bly.

Co więcej, w „Nawiedzonym dworze w Bly” zobaczymy też mnóstwo znajomych twarzy. W serialu występują m.in. znani z „Nawiedzonego domu na wzgórzu” Victoria Pedretti, Henry Thomas, Oliver Jackson-Cohen i Kate Siegel. Pojawiają się jednak w zupełnie nowych rolach.

Jak więc widać, fani oryginału mają na co czekać.

Ich entuzjazm ostudziły jednak jakiś czas temu obawy, że serial pojawi się dopiero w 2021 roku. Netflix postanowił ich uspokoić. W sieci pojawił się oficjalny plakat nadchodzącej produkcji z przybliżoną datą premiery. „Nawiedzony dwór w Bly” zobaczymy już tej jesieni.

Można więc spokojnie założyć, że podobnie jak „Nawiedzony dom na wzgórzu”, tak i „Nawiedzony dwór w Bly” okaże się okołohalloweenowym prezentem od platformy, który będzie można zbindżować w ostatnią noc października. A żebyście się przekonali, że czeka was całkiem spora dawka dreszczy, w mediach społecznościowych Netflix opublikował pierwsze zdjęcia ze zbliżającego się wielkimi krokami serialu:

REKLAMA

„Nawiedzony dom na wzgórzu” możecie obejrzeć na platformie Netflix.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA