REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Netflix planuje premierę 12 serii anime, w tym nowych Rycerzy Zodiaku

Nie trzeba było długo czekać na skutki sukcesu Castlevanii. Netflix ogłosił, że szykuje prawdziwą ofensywę anime.

04.08.2017
12:55
Rycerze Zodiaku Netflix
REKLAMA
REKLAMA

Wysypowi anime od Netfliksa przewodzić będą dwa flagowe tytuły – remake Rycerzy Zodiaku oraz Godzilla.

Rycerzy Zodiaku miło wspominam z dzieciństwa.

Mocno schematyczna fabuła kompletnie mi nie przeszkadzała, bo seria odznaczała się akcją, dramaturgią i ciekawymi postaciami głównych bohaterów.

Oryginalna seria Rycerze Zodiaku miała swoją premierę w 1986 roku i liczyła sobie 114 odcinków. Netflix póki co planuje remake pierwszej serii, Galaxy Wars, która ma liczyć 12 trzydziestominutowych odcinków.

Jedyne co mnie niepokoi to fakt, że remake Rycerzy Zodiaku ma być mocno oparty na CGI.

Zdecydowanie bardziej wolę tradycyjną animację niż szpecące wszystko bezduszne efekty komputerowe, które notabene w anime są kompletnie niepotrzebne. Nie ma co się jednak od razu negatywnie nastawiać. Netflix pokazał nam na przykładzie Castlevanii, że potrafi zrobić dobre anime. Jest i na to szansa dla Rycerzy Zodiaku, tym bardziej, że serwis VOD ma współpracować przy tworzeniu tej produkcji wraz z legendarnym Toei Animation.

Z pozostałych serii jakie planuje zaserwować widzom Netflix, warto też zwrócić uwagę na Godzillę, która po ostatnich hollywoodzkich inkarnacjach w końcu ma szansę wrócić w chwale na japońską ziemię.

Oprócz tego czekają nas premiery:

Fate/Apocrypha

Anime należące do franczyzy Fate/stay night. Na świecie miała miejsce Święta Wojna, w której udział wzięli magowie i święte dusze. Przy wykorzystaniu wojennej zawieruchy, magowie postanowili ukraść Świętego Graala. Od tamtego czasu minęło ponad 70 lat. 14 bohaterów walczy o zdobycie Graala. Dwie frakcje, czarna i czerwona, toczą zacięty bój, a nad sprawiedliwym przebiegiem walki czuwa Władczyni, Joanna d’Arc. Premiera 25-odcinkowej anime serii planowana jest na 2 grudnia (poza Ameryką).

Kakegurui

Seria opowiada o szkole, która funkcjonuje jak… kasyno. Kto chce rządzić, musi być świetnym hazardzistą. Uczniowie stawiają ogromne sumy, aby zasmakować dreszczyku ekscytacji. Kto przegrywa i ma długi, staje się niewolnikiem szkolnej społeczności. Pewnego dnia pojawia się nowa uczennica, Jabami Yumeko, która szybko odnajduje się w hazardowym świecie szkoły. Premiera zaplanowana jest na 2018 rok.

A.I.C.O. Incarnation

W Japonii w roku 2035 nastąpił wypadek zwany "pęknięciem", wskutek którego powstała sztuczna forma życia zwana "substancją" rozprzestrzeniająca się w wąwozie Kuroge. Dwa lata później, 15-letnia Aiko Tachibana, która straciła rodzinę w trakcie wybuchu, dowiaduje się, że w jej ciele ukryty jest sekret, a odpowiedź znajduje się w Pierwotnym punkcie, będącym centrum "pęknięcia". Premiera wiosną 2018 roku.

DEVILMAN crybaby

Główny bohater, Akira Fudo, dowiaduje się od swojego najlepszego przyjaciela Ryo Asukai, że starożytna rasa demonów powróciła, by odbić Ziemię z rąk ludzi. Ryo informuje Akirę, że jedyną formą obrony przed stworami jest zdobycie ich ponadnaturalnych mocy. Sugeruje chłopakowi, żeby połączył się z demonem. Akira przechodzi transformację i staje się Devilmanem, który posiada zarówno moce demona, jak i duszę człowieka. Premiera na wiosnę 2018 roku.

Cannon Busters

cannon busters

Anime produkcji amerykańskiej, które będzie sobie liczyć 12 odcinków. Fabuła skupi się na przygodach droida o imieniu S.A.M, który dołącza do robota serwisowego oraz zbiega. Trójka bohaterów wyrusza w pełną przygód podróż.

Sword Gai: The Animation

sword of gai

Seria akcji z elementami fantasy. Bohaterami są członkowie organizacji walczącej z demonami będącymi kombinacjami ludzi i broni. Premiera wiosną 2018 roku. 

Lost Song

lost song

Anime opowiadające o dwóch dziewczynach, które posiadają wyjątkową moc – za pomocą śpiewu leczą rany, tworzą wodę i pobudzają wiatr . 12-odcinkowa seria zadebiutuje w 2018 roku.

Rilakkuma Series

Rilakkuma anime

Anime z okazji 15. rocznicy powstania popularnego misia Rilakkuma. Miś uwielbia spać, jeść naleśniki, omlety ryżowe, budyń oraz dango. Serial będzie się składał z 13 odcinków.

Baki

baki anime

Seria liczyć sobie będzie 26 odcinków Manga na podstawie której powstaje Baki sprzedała się w ponad 63 milionach egzemplarzy. Główny bohater, Baki Hanma trenuje, aby stać się lepszym od swojego ojca, Yujiro Hanmy, najsilniejszego wojownika na świecie.

Children of the Whales

REKLAMA
children of the whales

W świecie pokrytym piaskiem 513 ludzi żyje w kompletnej izolacji na Błotnym wielorybie, statku przypominającym wyspę, pośrodku oceanu piasku. Chakuro, lokalny archiwista obdarzony szczególnymi mocami, spotyka tajemniczą dziewczynę o imieniu Rikosu. Premiera w 2018 roku. 

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA