REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Twórcy serialu Dark od Netfliksa wchodzą na plan. Już nie mogę doczekać się nowych odcinków

Rozpoczynają się prace na planie jednego z najlepszych seriali od Netfliksa. Dostaliśmy kilka interesujących szczegółów odnośnie 2. sezonu produkcji Dark.

25.06.2018
16:16
Twórcy Dark wchodzą na plan. Na serial jeszcze trochę poczekamy
REKLAMA
REKLAMA

Niedługo po premierze 1. sezonu serialu Dark otrzymaliśmy informację, że Netflix dalej będzie inwestował w swoją niemiecką produkcję oryginalną. Ta doskonała dla mnie wiadomość szybko przerodziła się w nadzieję, że nowe odcinki zobaczymy jeszcze w 2018 roku. Niestety, już parę miesięcy temu dowiedzieliśmy się, że prace nad kontynuacją ruszą 25 czerwca, a to oczywiście oznacza, że na samą premierę jeszcze trochę poczekamy. To właśnie dziś ekipa weszła na plan, by stworzyć ciąg dalszy niezwykłej opowieści o czasie. Pierwsza część historii była kręcona od października do marca 2017 roku, a do serwisu trafiła dopiero w grudniu. Podejrzewam więc, że 2. sezon zobaczymy najwcześniej w pierwszej połowie 2019.  

W nowej odsłonie Dark będzie więcej podróży w czasie.  

Dowiedzieliśmy się, że twórcy planują w nowym sezonie dodać nowe płaszczyzny czasowe, i to zarówno w przeszłości, jak i w przyszłości. Przypomnijmy, że na terenie Winden znajdowało się tajemnicze miejsce, które umożliwiało pokonywanie bariery czasu. Fabuła skupiała się jednak na negatywnych konsekwencjach tych podróży, a konkretniej na próbie zawładnięcia czasem przez Noah 

Otwartym pozostaje pytanie, czy twórcy planują pokazać późniejszy rok niż 2052, do którego pod sam koniec 1. sezonu trafił Jonas. Jeśli zaś chodzi o jeszcze wcześniejsze losy Winden, to prawdopodobnie zobaczymy rok 1921. Ciekawe, jak twórcy zaprezentują obraz Niemiec krótko po I wojnie światowej. Przypomnijmy, że w zeszłorocznym sezonie mogliśmy oglądać 1953 i trudno było zobaczyć jakiekolwiek ślady czy konsekwencje niedawno zakończonego konfliktu.  

 class="wp-image-175699"

Ekipa zapowiedziała również, że na ekranie zobaczymy kilku nowych aktorów. Do obsady dołączą m.in. Sylvester Groth (znany m.in. z Bękartów wojny, Lektora), Sandra Borgman i Winfried Glatzeder. Nawet jeśli te nazwiska nie są znane w Polsce, to nie da się ukryć, że casting był wyjątkowo mocną stroną 1. serii Dark.

W serialu pojawią się również starzy znajomi, potwierdzono bowiem – co nie powinno być wielką niespodzianką - obecność Louisa Hofmanna (Jonas), Jordis Triebel (Katharina Nielsen), Lisy Vicari (Martha Nielsen) i Oliviera Masucciego (Ulrich Nielsen). 2. sezon serialu Dark liczyć będzie osiem odcinków, a zdjęcia do niego powstaną w Berlinie i okolicach.

Twórcami serialu Dark pozostają Baran bo Odar i Jantje Friese.

REKLAMA

Nie ma tu wielkiego zaskoczenia, bo ten pierwszy wyreżyserował wszystkie odcinki pierwszego sezonu. Ciekawe jest jednak, jak twórcy poradzą sobie z nowymi wyzwaniami, które postawił przed nimi Netflix. Niedawno usłyszeliśmy przecież, że Baran bo Odar i Jantje Friese podpisali z serwisem VoD umowę na wyłączność.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA