REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Zmiany w regulaminie Netflixa od nowego roku. Dotyczą współdzielenia konta

Otrzymaliśmy oficjalną aktualizację informacji dotyczących współdzielenia kont na Netflixie. Wraz z początkiem roku 2023 włodarze mieli wprowadzić zmiany, które utrudnią subskrybentom zrzutki i korzystanie z kont w kilka osób. Tymczasem okazało się, że... w Polsce nie będzie żadnych dodatkowych opłat.

02.01.2023
20:06
netflix 2023 współdzielenie konta opłaty subskrypcja
REKLAMA

Aktualne informacje dotyczące współdzielenia konta można znaleźć na oficjalnej stronie "pomocy" Netflixa. Wbrew zapowiedziom i obawom wygląda na to, że Polacy wciąż jeszcze nie będą zmuszani do uiszczania dodatkowych opłat w razie chęci dzielenia konta z innymi (poza jednym gospodarstwem domowym).

Serwis będzie jednak co jakiś czas wymagał od nas weryfikacji urządzenia poprzez wpisanie kodu z wiadomości, która przyjdzie na zarejestrowany e-mail.

REKLAMA

Netflix: współdzielenie konta. Polacy jednak nie zapłacą

Osoby, które nie mieszkają w Twoim gospodarstwie domowym, będą musiały założyć własne konto, aby korzystać z serwisu Netflix. (...)

Jeśli nastąpi logowanie na konto z urządzenia spoza Twojego gospodarstwa domowego lub takie urządzenie będzie używane w sposób ciągły, możemy poprosić Cię o zweryfikowanie tego urządzenia, zanim będzie można na nim korzystać z serwisu Netflix, lub o zmianę gospodarstwa domowego Netflix. W ten sposób potwierdzamy, że na tym urządzeniu można korzystać z konta. Więcej szczegółowych informacji można znaleźć w sekcji „Weryfikacja urządzenia” poniżej.

Netflix nie obciąży Cię automatycznie opłatą, jeśli współdzielisz konto z osobą, która z Tobą nie mieszka

- czytamy na stronie serwisu.

Streamingowy gigant nie jest zadowolony ze swoich wyników, które w 2022 roku okazały się znacznie słabsze niż w latach poprzednich - i grubo poniżej oczekiwań. W związku z tym włodarze zdecydowali się zmienić otwartą politykę serwisu i utrudnić subskrybentom zrzutki na subskrypcję. Siłą rzeczy - wszystko rozbija się o liczby i kasę.

Netflix 2023
REKLAMA

Netflix będzie nam zatem wysyłać odpowiedni link na adres e-mail lub numer telefonu powiązane z kontem głównego właściciela. Następnie po kliknięciu w link pojawi się 4-cyfrowy kod weryfikacyjny. Serwis wykrywa urządzenia w gospodarstwie domowym poprzez adresy IP, identyfikatory urządzeń i aktywność konta na urządzeniach zalogowanych na koncie Netflix. Oczywiście korzystanie z platformy w podróży na innych urządzeniach wciąż będzie możliwe.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA