REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Nie wiesz, co obejrzeć na Netfliksie? Serwis sam pobierze film lub serial na twojego smartfona

Firma Netflix znalazła nowy sposób, by zachęcić swoich użytkowników do oglądania kolejnych nowości. Aplikacja serwisu została właśnie zaktualizowana o nową funkcję pt. „Downloads For You”, która będzie automatycznie pobierać filmy i seriale polecane widzom. A wszystko w zgodzie z wyznacznikami algorytmu.

22.02.2021
20:20
netflix aplikacja
REKLAMA
REKLAMA

Każda osoba korzystająca z serwisów VOD prędzej czy później staje przed pytaniem: „Co obejrzeć teraz?”. Znalezienie na nie odpowiedzi nie zawsze jest łatwe, dlatego firmy takie jak Netflix starają się w jak najbardziej skuteczny sposób polecać nowe produkcje swoim użytkownikom. Wszystko po to, żeby nawet na moment nie mógł im przyjść do głowy pomysł na skasowanie konta. Platformy streamingowe polecają więc swoim klientom listę kolejnych nowości w oparciu o wcześniej obejrzane produkcje.

Netflix postanowił jednak jeszcze usprawnić ten proces i za pomocą nowej funkcji „Downloads For You” maksymalnie ułatwić widzom wybór.

W 2018 roku serwis uruchomił inteligentne pobieranie, dzięki któremu nowe odcinki wybranej do oglądania produkcji były automatyczne ściągane na smartfona po obejrzeniu poprzedniego. W ten sposób firma zapewniała sobie ciągłość w kontaktach z klientem, nawet gdy ten jest w danym momencie offline. Funkcja „Downloads For You” ma być zaś logicznym krokiem naprzód. Jak podaje portal Variety, Netflix będzie w ten sposób proaktywnie zachęcać swoich użytkowników do obejrzenia kolejnej serii czy filmu.

netflix aplikacja class="wp-image-495283"

Jeżeli posiadacz aplikacji serwisu zgodzi się na działanie nowej funkcji, to na jego urządzenie nowe produkcje będą pobierane automatycznie. Nie będzie musiał ich nawet wybrać, bo zrobi to za niego algorytm na bazie dokonywanych wcześniej wyborów. „Dowloads For You” to kolejne usprawnienie aplikacji Netfliksa wprowadzone przez firmę w ostatnim czasie po wcześniej okresie testów.

REKLAMA

W styczniu bieżącego roku platforma zaimplementowała losowe odtwarzanie, które również ma na celu ograniczenie konieczności wyboru przez użytkowników. Obecnie trwają też testy funkcji „sleep”. Aktualizacja apki na Androida z nową usługą dotyczącą pobierania została wprowadzona 22 lutego, choć na niektórych urządzenia może pojawić się dopiero w kolejnych dniach. Nieco dłużej poczekają też posiadacze urządzeń Apple'a.

Posiadacze serwisu Netflix na smartfonach z iOS mają otrzymać podobne usprawnienie już wkrótce.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA