REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Seriale

Netflix produkcjami anime stoi. Castelvania 2 z oficjalną datą premiery, a Aggretsuko z pewnym 2. sezonem

Największa fala popularności anime dawno przeminęła. Produkcje rodem z Japonii znalazły jednak swoje miejsce na rynku. Najlepszym przykładem platforma Netflix. Zagorzali fani dostępnych w serwisie produkcji Castlevania i Aggretsuko właśnie doczekali się pozytywnych wieści o drugich sezonach tych anime.

06.07.2018
9:34
Castelvania 2 z datą premiery, Aggretsuko z 2. sezonem na Netfliksie
REKLAMA
REKLAMA

Castlevania to opowieść o zemście i poszukiwaniu sprawiedliwości w okrutnym świecie. Serial śledzi losy Trevora Belmonta, łowcy nagród, który zmierzy się z najtrudniejszym z możliwych przeciwników – samym hrabią Draculą. Kto spodziewał się jednak oczywistej opowieści z jasno zarysowanym dobrem i złem, został przez Castlevanię pozytywnie zaskoczony.

Sukces serialu opartego na słynnej serii gier produkowanej przez Capcom był jednym z największych zaskoczeń zeszłego roku. Castlevania okazała się produkcją brutalną, klimatyczną i mocno osadzoną w świecie znanym z gier. Jeśli były w stosunku do niej jakiekolwiek pretensje, to dotyczyły małej liczby odcinków (pierwszy sezon miał zaledwie cztery epizody!). Wyraźnie było widać, że Netflix nie miał wtedy jeszcze całkowitej pewności, czy serial zyska popularność. Entuzjazm szybko zastąpił jednak początkowy sceptycyzm.

Castlevania nie tylko doczeka się dwóch kolejnych sezonów, ale pierwszy z nich nadejdzie już 26 października tego roku.

To nie koniec dobrych wieści dla fanów anime Netfliksa. Jak podaje portal Variety, szefowie platformy VoD potwierdzili także plotki o kontynuacjach Aggretsuko i Godzilli. Pierwsza z produkcji to animowana komedia o biurowych przygodach pewnej czerwonej pandy, która uwielbia death metal. Design Aggretsuko został opracowany przez twórców Hello Kitty, ale serial okazał się zaskakująco głęboki i w zabawny sposób komentował życie japońskich korpo. Seria kilkuminutowych odcinków cieszyła się tak niesamowitą popularnością, że Netflix wkrótce zdecydował się na opracowanie własnej wersji i to ona doczeka się 2. sezonu.

 class="wp-image-179608"

Godzilla: City on the Edge of Battle będzie z kolei kontynuacją filmu animowanego, Godzilla: Planeta potworów stworzonego w 2017 roku przez japońskie studio Toho we współpracy z Netfliksem. Obie firmy od początku planowały stworzenie trylogii, lecz dopiero teraz poznaliśmy datę premiery sequela.

REKLAMA

Godzilla: City on the Edge of Battle trafi na platformę Netflix 18 lipca.

Oprócz wspomnianych produkcji do biblioteki amerykańskiego serwisu VoD trafią także nowe anime. Wielbiciele japońskich produkcji będą mogli wybierać między serialami Dragon Pilot i Cannon Busters, a w 2019 roku na Netflisa trafią Ultraman oraz Kengan Ashura.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA