REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale /
  3. VOD
  4. Netflix /

Niektórzy straszą, że Netflix zdrożeje od listopada, a my mówimy, jak będzie naprawdę

Może już trafiłeś gdzieś na wiadomość, że Netflix zdrożeje od listopada. Amerykańskie media poinformowały, że Netflix podniesie ceny swojej usługi, a konkretnie dwóch planów - opcji na dwa i cztery ekrany, czyli tych, które w Polsce kosztują kolejno: 43 i 52 zł. 

06.10.2017
10:51
Netflix 100 filmów Monolith Films
REKLAMA
REKLAMA

Spokojnie. Choć w mediach społecznościowych pojawiły się już głosy niezadowolenia, są one zdecydowanie przedwczesne. Z pozyskanych przez nas informacji od przedstawicieli Netfliksa w Polsce, wynika, że polscy użytkownicy serwisu VOD nie mają się czym przejmować.

Ceny za abonamenty w Netfliksie rzeczywiście wzrosną od listopada w niektórych krajach, w tym w Stanach Zjednoczonych. Ale w Polsce na razie tak się nie stanie.

Trudno w tej chwili przewidzieć, czy za jakiś czas polska wersja usługi rzeczywiście nie zdrożeje. Jestem jednak dobrej myśli. Co prawda kurs dolara waha się, ale nietrudno policzyć, że teraz to Polacy za Netfliksa płacą więcej, niż klienci w Stanach Zjednoczonych. Aktualnie jeden dolar to w zaokrągleniu 3,7 zł. Najdroższy abonament w Netfliksie do tej pory kosztował w USA 11,99 dol., a w Polsce 52 zł. Teraz, gdy od listopada cena wzrośnie do zapowiedzianych 13,99 dol., te kwoty w końcu się wyrównają.

I choć cena za Netfliksa jest chyba najwyższą kwotą, jaką zapłacimy w Polsce za streaming treści, to wciąż uważam, że warto jest płacić.

Netflix ma ogromną bazę seriali i filmów. Ta, co prawda, się zmienia i znikają z niej kolejne tytuły, ale cały czas dochodzą też nowe. Już sama biblioteka Netflix Orginals jest na tyle spora (grubo ponad 300 pozycji!), że warto mieć do niej comiesięczny dostęp.

Tylko w tym miesiącu pojawią się w Netfliksie takie produkcje jak Suburra (premiera już dziś!), Mindhunter, nowy serial Davida Finchera czy druga seria Stranger Things, zeszłorocznego hitu. A to przecież nie wszystko - jest z czego wybierać. O nowościach platformy, które będą dostępne od października, przeczytajcie TUTAJ.

AKTUALIZACJA:

REKLAMA

Komentarz Netfliksa w sprawie cen usług w Polsce:

Cennik serwisu Netflix dostosowywany jest co jakiś czas do ciągle powiększającej się biblioteki, nowych funkcji oraz jeszcze lepszego komfortu użytkowania. Koszty subskrypcji zmieniają się obecnie w niektórych krajach, jednak nie dotyczy to Polski. Na ten moment Netflix nie planuje zmiany cen na naszym rynku - informuje Biuro prasowe Netflix.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA