REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Seriale

Co użytkownicy Netfliksa oglądają w nocy? Serwis udostępnił zaskakujące dane na temat naszych zwyczajów

Netflix ma ogromną bazę klientów, których zwyczaje uwielbia analizować. Serwis udostępnił właśnie nowe dane na temat tego, jak użytkownicy korzystają z serwisu VOD. Nie obyło się bez zaskoczeń.

26.09.2018
19:32
netflix testuje tańszą opcję
REKLAMA
REKLAMA

Nie jest tajemnicą, że Netflix stale bada swoich klientów. Co prawda czasem przesadza i prowadzi na użytkownikach eksperymenty, ale z drugiej strony dzięki latom doświadczeń i ogromnej bazie danych jest w stanie serwować im coraz lepsze rekomendacje.

Netflix musi wiedzieć, jak użytkownicy korzystają z usługi VOD.

Platforma zebrane dane często przetwarza i dzieli się nimi z użytkownikami, jak to miało miejsce niecałe pół roku temu. Dowiedzieliśmy się wtedy między innymi tego, że 78 proc. z nas ogląda filmy i seriale online z serwisu Netflix w towarzystwie psów i kotów.

Dzisiaj firma pochwaliła się, jakie nowe produkcje dołączą do biblioteki w październiku - wśród nich są między innymi 3. sezon Daredevila oraz nowy serial o tytule Nawiedzony dom na wzgórzu. Netflix wykorzystał też tę okazję, by przemycić kilka ciekawych danych na temat odbiorców.

Netflix - co oglądamy i jak to robimy?

netflix usuwa filmy class="wp-image-192889"

Okazuje się, że 23:00 to dla netfliksomaniaków godzina zero.

Statystyczny globalny użytkownik serwisu Netflix zmienia swój gust wraz z nadejściem nocy. W wyniku badań użytkowników z całego świata serwisowi udało się zidentyfikować, co ich przyciąga o konkretnej porze.

W godzinach 19:00-23:00 największą popularnością cieszą się filmowe i serialowe thrillery. Wystarczy jednak, że na zegarku wybije 23:00, a użytkownicy zaczynają oglądać przede wszystkim komedie. Przyznam, że jestem tym nieco zaskoczony.

Spodziewałem się, że będzie… kompletnie na odwrót. Jeśli miałbym strzelać, to obstawiałbym, że rodziny spędzają wieczorami czas przy materiałach rozrywkowych, a dopiero gdy dzieciaki pójdą spać, rodzice odpalają produkcje z dreszczykiem.

Z kolei w nocy się śpi - przynajmniej w Kolumbii.

REKLAMA

Okazuje się, że Kolumbijczycy są ewenementem na skalę światową pod względem tego, jak korzystają z najpopularniejszej usługi VOD. Chociaż w ich kraju osadzona jest akcja jednego z najgłośniejszych seriali w ofercie Netfliksa, czyli Narcos, to mieszkańcy Kolumbii w godzinach nocnych - od północy do szóstej rano - oglądają aż trzy razy mniej wideo, niż reszta świata.

Globalni odbiorcy są za to raczej zgodni co do tego, który dzień tygodnia jest najlepszy na oglądanie seriali i filmów. Nie bez zaskoczenia okazała się nim niedziela, czyli dzień (zwykle) wolny od pracy. Spośród pracujących dni tygodnia najczęściej streaming wideo uruchamiany jest z kolei w poniedziałek. Jak widać, użytkownicy lubią sobie nieco przedłużyć weekened…

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA