REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. VOD
 3. Netflix

Netflix – ile kosztuje, jak płacić, jak oglądać bez internetu? Wielki poradnik

Netflix. Poznaj abonament, płatności i ofertę Zebraliśmy najważniejsze informacje o serwisie. Dowiedz się, jak usunąć konto i co zrobić, gdy Netflix nie działa. Oto wszystko, co powinieneś wiedzieć o Netflixie.

04.06.2021
22:08
Netflix nie działa
REKLAMA

Netflix to jedna z największych platform streamingowych na świecie. Niezwykle popularny serwis kusi potencjalnych odbiorców takimi tytułami jak „Wiedźmin”, „Lucyfer” czy „Gambit Królowej”.

REKLAMA

Z tego tekstu dowiecie się:

Co to jest Netflix?

Netflix to jedna z najpopularniejszych platform streamujących wideo na żądanie. Mogą to być zarówno filmy, seriale, kreskówki, jak i programy dokumentalne. Można stwierdzić, że to wirtualna biblioteka wideo, w której miłośnicy różnych gatunków i form znajdą coś dla siebie. Jest tu zarówno coś dla fanów doskonałych opowieści kryminalnych („Mindhunter”) jak i animowanych antologii („Miłość. Śmierć. Roboty”).

Miły wieczór filmowy przerwany przez komunikat o niejasnej treści? Co robić, gdy serwis odmawia posłuszeństwa?

Sprawdź kod błędu lub widoczny komunikat

Awarie w serwisie Netflix to dość częsty problem wśród użytkowników. Aby szybko zidentyfikować problem i go rozwiązać, warto sprawdzić katalog błędów. Wpisując kod błędu lub widoczny komunikat, uzyskasz natychmiast instrukcję, jak sobie z nim poradzić krok po kroku.

Sprawdź status strony na Downdetector

Serwis Downdetector pozwala użytkownikom na zgłaszanie awarii w popularnych serwisach, takich jak YouTube, Facebook, Spotify, czy właśnie Netflix. Wchodząc na jego stronę, możemy łatwo podejrzeć aktualny status, przejrzeć historię błędów oraz samemu zgłosić awarię.

Netlix awaria

Netflix aktualnie oferuje trzy plany w trzech różnych cenach:

 • Podstawowy - najtańszy spośród oferowanych. Nie mamy tu dostępu do jakości HD ani Ultra HD, a liczba ekranów jest ograniczona do jednego. Wciąż jednak możemy w ramach tego planu korzystać z dowolnego urządzenia - laptopa, smartfona, tabletu lub telewizora
 • Standard - nieco droższy plan z dostępną jakością HD oraz możliwością oglądania na dwóch ekranach jednocześnie.
 • Premium - najdroższa oferowana przez Netflix opcja. Mamy tu filmy w jakości HD, Ultra HD oraz możliwość oglądania na czterech ekranach jednocześnie.

Aktualne ceny poszczególnych planów abonamentu oraz szczegóły można sprawdzić na stronie Netflixa.

Istnieją trzy proste sposoby, aby zapłacić miesięczny abonament za Netflixa:

 • użycie karty kredytowej lub debetowej - po wprowadzeniu danych karty opłata będzie pobierana automatycznie na początku każdego okresu rozliczeniowego, dopóki nie zrezygnujemy z subskrypcji;
 • PayPal - możemy też skorzystać z serwisu PayPal. Po wybraniu tego sposobu płatności nastąpi przekierowanie do strony logowania;
 • wykorzystanie karty podarunkowej Netflix - można ją zakupić w sklepie internetowym lub stacjonarnym. Na karcie znajduje się kod, który należy wprowadzić na stronie Netflixa.

Jak zrezygnować z Netfliksa?

Rezygnacja z abonamentu serwisu Netflix jest bardzo prosta. Po zalogowaniu i wybraniu profilu klikamy w awatar widoczny w prawym górnym rogu, a potem w „Konto”. Na samej górze pojawi się przycisk „Anuluj członkostwo”. Wybranie tej opcji nie pozbawi nas natychmiast dostępu do filmów. Dostęp do zawartości serwisu Netflix będzie aktywny aż do ostatniego opłaconego dnia. Warto wspomnieć, że w zakładce „konto” znajdziemy informacje o dokładnej dacie kolejnego rozliczenia oraz aktualnie wybranej metodzie płatności.

Jak zmienić pakiet na Netfliksie?

Po zalogowaniu się do swojego konta w serwisie Netflix w sekcji „Szczegóły planu” znajdziemy informacje na temat aktywnej opcji oraz możliwość zmiany poprzez przycisk „Zmień plan”.

Ważne! Zmiana planu nie jest możliwa, jeżeli konto nie jest aktywne. Na nieaktywnych kontach ta opcja pojawi się dopiero po przywróceniu pełnej funkcjonalności.

Nowo wybrany plan zacznie działać zaraz po zatwierdzeniu, więc od razu będzie można skorzystać z nowych funkcji. W przypadku zmiany na niższy plan zacznie ona obowiązywać od kolejnego rozpoczętego okresu rozliczeniowego.

Netflix abonament jaki wybrać

Gdzie Netflix zapisuje filmy w telefonie?

Aby sprawdzić, gdzie Netflix zapisuje pobrane przez nas filmy:

 • Otwórz aplikację Netflix
 • Kliknij ikonę profilu w prawym górnym rogu
 • Wybierz opcję „Ustawienia aplikacji”
 • W obszarze „Pobieranie” znajduje się opcja „Lokalizacja pobierania”
 • W tym miejscu możesz wybrać, gdzie chcesz, aby były zapisywane Twoje filmy.

Netflix – jak zmienić język?

Zmiana języka profilu

Z różnych przyczyn może się zdarzyć tak, że Netflix nie będzie się od razu wyświetlał po polsku. Jak najszybciej dotrzeć do opcji zmiany języka strony?

 • Zaloguj się do Netflixa
 • Wybierz „Zarządzaj profilami”
 • Z rozwijanej listy wybierz preferowany język, w jakim ma wyświetlać się aplikacja
 • Zapisz zmiany, a następnie zatwierdź przyciskiem „Gotowe”
 • Jeśli język nie zmieni się natychmiast, wyloguj się z aplikacji i zaloguj ponownie

Zmiana języka napisów i dźwięku w filmie

Podczas oglądania mamy możliwość wyboru języka napisów oraz dźwięku w filmie. Netflix pokazuje w opcjach tylko część z dostępnych języków. Aby wybrać inny niż proponowane:

 • Zaloguj się do Netflixa
 • Przejdź do „Zarządzania profilami”
 • Wybierz profil, którego ustawienia chcesz zmienić
 • Wybierz język napisów lub dźwięku, który Ci odpowiada

Aby oglądać filmy i seriale offline, niezbędna jest aplikacja Netflix zainstalowana na telefonie, tablecie lub urządzeniu z systemem Windows 10. Nie wszystkie materiały wideo na Netflixa da się pobrać. Aby sprawdzić, czy wybrany film da się zapisać do oglądania offline, należy wejść w szczegóły, gdzie obok możliwości zapisania go do obejrzenia później lub ocenienia powinna wyświetlić się także możliwość pobrania.

abonament w netfliksie

Ile mogę mieć profili na Netfliksie?

Niezależnie od wysokości abonamentu, jaki płacisz za Netflixa, możesz utworzyć maksymalnie pięć profili. Każdy z nich może mieć inne preferencje co do języka, napisów, ograniczeń oglądania oraz innych ustawień. Każdy profil ma także własną listę filmów zapisanych do obejrzenia oraz odrębny system oceniania wideo. Dostęp do wszystkich pięciu uzyskujesz, logując się na wspólne konto za pomocą jednego adresu e-mail i hasła. Z tego powodu należy szczególnie zadbać o bezpieczeństwo i nie udostępniać tych danych nikomu poza użytkownikami profili.

Aby skonfigurować profil przyjazny dzieciom:

 • Zacznij od utworzenia nowego profilu
 • Zaznacz opcję „dziecko”

Ten rodzaj profilu ma uproszczony interfejs i nie posiada bezpośredniego dostępu do ustawień konta. Poza tym istnieje możliwość blokowania na nim konkretnych tytułów oraz sprawdzenia historii oglądania. Dzięki dostosowywaniu wieku wyświetlane są wyłącznie tytuły odpowiednie dla dzieci w konkretnym wieku. Taki przedział można łatwo dostosować:

 • Po zalogowaniu na konto Netflix użyj opcji „Zarządzaj profilami”
 • Wybierz wcześniej stworzony profil dziecka
 • Edytuj „Ustawienia grup wiekowych”

W tym miejscu możesz wybrać, jakie kategorie wiekowe filmów będą wyświetlane na profilu dziecka. Netflix proponuje kategorie 7+ dla dzieci od 7 roku życia, 13+, 16+ oraz 18+ dla osób pełnoletnich.

Blokowanie profili Netflix

REKLAMA

Aby zwiększyć bezpieczeństwo, Netflix daje możliwość ustawienia kodu PIN, który zablokuje najmłodszym dostęp do wybranych profili. Ta opcja może być szczególnie przydatna w sytuacji, gdy jeden z profili jest przeznaczony właśnie dla dziecka. Aby to zrobić:

 • Otwórz zakładkę „Konto” w przeglądarce
 • Wybierz „Profil”, a potem opcję „Kontrola rodzicielska” dla profilu, który chcesz zabezpieczyć kodem PIN
 • Wpisz swoje hasło do konta Netflix
 • Zaznacz pole „Wymagaj kodu PIN”
 • Wprowadź czterocyfrowy kod
 • Dodatkowo istnieje też opcja „Wymagaj kodu PIN podczas dodawania nowych profili”, znajdziesz ją w tym samym miejscu.
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA