REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Netflix wychodzi naprzeciw Ukraińcom. Jak zmienić język profilu i znaleźć treści po ukraińsku?

Jak znaleźć treści po ukraińsku na Netfliksie? Jak zmienić język profilu na ukraiński? W obecnej sytuacji są to pytania uzasadnione. W końcu Polacy jak tylko mogą, pomagają sąsiadom zza naszej wschodniej granicy, co nieraz wiąże się z przyjmowaniem uchodźców pod swój dach. Są to głównie kobiety z dziećmi. Warto więc zapewnić im rozrywkę, która chociaż na chwilę odciągnie ich myśli od trwającej właśnie wojny.

02.03.2022
18:40
netflix jezyk ukrainski filmy seriale profil
REKLAMA

Chwilę temu pojawił się apel, aby platformy VOD wprowadziły w swoich treściach ukraiński dubbing dla ukraińskich dzieci. Na Netfliksie filmów i seriali dostępnych w tym właśnie języku nie brakuje. Serwis pozwala też zmienić ustawienia profilu tak, aby uchodźcy nie mieli problemu z obsługą platformy. W obecnej sytuacji jest to bardzo przydatna funkcja.

Z każdym dniem trwającej właśnie wojny do naszego kraju przybywają tysiące uchodźców. Są to głównie kobiety i dzieci, które znalazły się w bardzo trudnej sytuacji. Nieraz przyjeżdżają do znajomych, czasem dach nad głową oferują im zupełnie obcy ludzie, a zdarza się, że trafiają do specjalnych ośrodków. Niezależnie od tego, gdzie na terenie Polski znajdą schronienie, potrzebują odpoczynku i rozrywki, która choć na chwilę pozwoli im oderwać myśli od tego, co dzieje się w Ukrainie. Netflix pomoże im ją zapewnić.

REKLAMA

Netflix - jak znaleźć filmy i seriale w języku ukraińskim?

W zależności od tytułu dostępne tłumaczenia treści na Netfliksie różnią się od siebie. Na platformie nie brakuje filmów i seriali w języku ukraińskim. Nie ma sensu jednak przeglądać milionów produkcji, aby znaleźć tę jedną, którą można w ten sposób obejrzeć. Trzeba jej szukać sposobem. A jest to całkiem proste.

Wystarczy wejść na odpowiednią stronę z opcjami tłumaczeń. Tam bez problemu można ustawić czy interesują nas tytuły z napisami czy lektorem bądź dubbingiem ukraińskim (zakładka domyślnie ustawiona na "dźwięk"), a potem wybrać interesujący nas język.

netflix ukraina język filmy i seriale class="wp-image-1906159"
Netflix - filmy i seriale - język ukraiński

Netflix - jak zmienić język na profilu?

Netflix pozwala też na ułatwienie Ukraińcom obsługi serwisu w naszym kraju. Język profilu można bez problemu ustawić na ukraiński. Po zalogowaniu się na platformie wystarczy wejść w zakładkę konto i w sekcji "Profile i kontrole rodzicielska" wybrać profil, którego ustawienia chcemy zmienić. Teraz wystarczy po kolei klikać:

  • Język
  • Zmień
  • Ukraiński (pisany cyrylicą)
 class="wp-image-1906189"
Netflix - język profilu - ukraiński - jak zmienić?
REKLAMA

Netflix - profil i treści w języku ukraińskim

Na Netfliksie z łatwością zmienicie język profilu na ukraiński i znajdziecie filmy oraz seriale z odpowiednim tłumaczeniem. To pozwoli znajdującym się na terenie naszego kraju uchodźcom na chwilę zapomnieć o trwającej w ich kraju wojnie. Jeśli natomiast chcielibyście pomóc naszym sąsiadom w walce z rosyjskim agresorem, tutaj znajdziecie listę zweryfikowanych zbiórek.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA