REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Cała Polska zadaje sobie pytanie: „Kto zabił Sarę?”. Meksykański serial na szczycie listy popularności Netfliksa

Ostatnie tygodnie upłynęły wielu użytkownikom Netflix Polska na oglądaniu kolejnych odcinków medycznego serialu „New Amsterdam”. Amerykańska produkcja w końcu znalazła jednak godnego siebie rywala. Nowym hitem platformy jest kryminał „Kto zabił Sarę?”

03.04.2021
9:00
Polacy zakochali się w nowym serialu. Wielka popolarnosć Kto zabił Sarę?
REKLAMA
REKLAMA

Netflix ranking popularności – TOP 10 najchętniej oglądanych tytułów tygodnia:

10. Ma (nowość)

Octavia Spencer to jedna z najbardziej utalentowanych amerykańskich aktorek średniego pokolenia. I to właśnie dla niej najbardziej opłaca się włączyć „Ma”, czyli mieszankę horroru i thrillera psychologicznego, w którym grupa nastolatków zostaje zaproszona do imprezowania w domu tajemniczej kobiety. Polscy widzowie wybierali w minionym tygodniu film Tate'a Taylora na tyle często, by znalazł się w tej edycji topki.

Wynik: 18 punktów

9. Ginny & Georgia (spadek o cztery miejsca)

„Ginny & Georgia” bardzo wolno opuszcza czołową dziesiątkę najchętniej oglądanych produkcji na Netfliksie. Nie powinno to jednak nikogo dziwić. Mowa przecież o jednym z najpopularniejszych seriali całego marca. Liczba użytkowników serwisu jest jednak ograniczona i nawet najważniejsze produkcje oryginalne platformy prędzej czy później muszą zostać zastąpiona przez następne nowości.

Wynik: 20 punktów

8. Snowpiercer (powrót do zestawienia)

netflix kto zabił sarę

Nowy sezon serialu „Snowpiercer” dobiegł w tym tygodniu końca, dlatego polscy widzowie ruszyli przed ekrany. Każdy chciał się przekonać, czym zakończy się potyczka między Laytonem i jego  walczącymi o demokrację siłami a pragnącym całkowitej dominacji panem Wilfordem. Finisz 2. serii z pewnością przyczynił się do większego zainteresowania tym serialem sci-fi od TNT w tym tygodniu.

Wynik: 21 punktów

7. Riverdale (to samo miejsce)

netflix kto zabił sarę
Foto: Dean Buscher / © 2018 Warner Bros. Entertainment Inc. All Rights Reserved.

Czym byłby ranking Netflix TOP 10 bez choćby jednego teen drama? Od kilku tygodni tę kategorię wypełnia „Riverdale”, czyli adaptacja popularnej serii komiksów od Archie Comics. Produkcja stacji The CW zajęła zresztą dokładnie to samo miejsce co przed tygodniem. Pewne rzeczy po prostu pozostają niezmienne.

Wynik: 22 punkty

6. Pranksterzy w trasie (nowość)

Kilka lat temu w telewizji niezwykle popularne były programy polegające na wkręcaniu w rozmaite zabawne sytuacje zwykłych przechodniów. Netflix postanowił powrócić do tej formuły w pełnometrażowym filmie „Pranksterzy w trasie” stanowiącym jedną wielką zabawę kosztem zwykłych Amerykanów. A wszystko przy udziale mistrza gatunku – Erica Andre.

Wynik: 24 punkty

5. Psi patrol (powrót do zestawienia)

netflix kto zabił sarę

„Psi patrol” można już uznać za stały element krajobrazu Netfliksa. Animowana produkcja dla dzieci ma bardzo wierną bazę fanów, którzy co jakiś czas wracają do swoich ulubionych odcinków lub zasiadają do zupełnie nowych. Dzięki temu opowieść o grupie pomocnych psiaków raz na kilka tygodni powraca do czołowej dziesiątki najpopularniejszych tytułów dostępnych w serwisie.

Wynik: 25 punktów

4. Tajna Agencja Kontroli Magii (nowość)

Jaś i Małgosia to jedne z najpopularniejszych postaci wymyślonych przez braci Grimm. Dwójkę bohaterów ponownie spotkamy w filmie „Tajna Agencja Kontroli Magii” tym razem w roli pary nieznoszących się agentów tytułowej organizacji. Oboje będę musieli nauczyć się współpracy, by uratować porwanego króla. A będzie to o tyle trudniejsze, że z powodu nieszczęśliwego zbiegu okoliczności zostaną zamienieni z powrotem w dzieci. I to właśnie najmłodsi widzowie są grupą docelową odpowiedzialną za dobry wynik „Tajnej Agencji Kontroli Magii”.

Wynik: 29 punktów

3. Ferajna z Baker Street (nowość)

Kilka miesięcy po premierze filmu „Enola Holmes” na platformie Netflix zadebiutowała kolejna produkcja z Sherlockiem Holmes. Słynny bohaterów w „Ferajnie z Baker Street” również nie pełni pierwszoplanowej roli, bo w tej występuje grupa pomysłowych nastolatków wynajmowanych do rozwiązywania nadnaturalnych zagadek przez doktora Watsona. Serial doczekał się całkiem dobrych recenzji (naszą opinię znajdziecie TUTAJ) i znalazł sporą grupę odbiorców wśród polskich użytkowników.

Wynik: 42 punkty

2. New Amsterdam (spadek o jedno miejsce)

netflix kto zabił sarę

Ten moment prędzej czy później musiał nadejść. Amerykański serial medyczny „New Amsterdam” przez kilka tygodni z rzędu utrzymywał się na 1. pozycji w codziennych rankingach Netfliksa i raz za razem zgarniał maksymalną liczbę punktów w naszym zestawieniu. W końcu doczekaliśmy się jednak nowości, która zrzuciłaby go z najwyższego stopnia podium.

Wynik: 62 punkty

1. Kto zabił Sarę? (nowość)

netflix kto zabił sarę

Wspomnianym tytułem okazał się oczywiście meksykański thriller kryminalny „Kto zabił Sarę?”. Produkcja opowiada historię mężczyzny, który po 18 latach wychodzi z więzienia za dobre sprawowanie. Nadrzędnym celem Alexa Guzmana nie jest jednak powrót do normalnego życia, ale zemsta na ludziach, przez których zginęła jego ukochana siostra. Przyjęta konwencja wyjątkowo mocno wciągnęła polskich widzów, którzy z olbrzymim zaangażowaniem zasiedli do serialu.

REKLAMA

Wynik: 68 punktów

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA