REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. VOD

Netflix bawi się w rosyjską ruletkę i testuje nową funkcję. Serwis sam wybierze, co mamy obejrzeć

Przytłacza was gigantyczna biblioteka Netfliksa i macie problem z decyzją, co obejrzeć? Spokojnie, serwis już o tym pomyślał. I właśnie testuje funkcję, która sama „wylosuje” nam odpowiedni tytuł.

19.08.2020
9:30
netflix losowe odtwarzanie nowa funkcjonalnosc shuffle play
REKLAMA
REKLAMA

Netflix bardzo stara się, by jego aplikacja w jak największym stopniu odpowiadała na potrzeby abonentów. Niedawno serwis ogłosił nową politykę, w ramach której sam anuluje pobieranie opłat za subskrypcję od nieaktywnych użytkowników. To oznacza, że zapracowani i/lub zapominalscy widzowie stracą mniej pieniędzy.

Kilka tygodni temu powrócił też pomysł prowadzenia na stałe funkcji wyboru losowego odcinka serialu. Niezdecydowani na oglądanie danego serialu widzowie otrzymaliby w ten sposób pomoc ze strony platformy. Przycisk „Losowy odcinek” miałby pozwalać na oglądanie kolejnych odcinków w dowolnej kolejności lub obejrzenie tego, który uznano za najlepszy w całym sezonie.

Netflix idzie o krok dalej i proponuje funkcję „Shuffle Play”. Na czym ona polega?

Po entuzjastycznej reakcji użytkowników na losowe odtwarzanie poszczególnych odcinków serii, Netflix poszedł o krok dalej i postanowił rozszerzyć opcję na całą swoją bibliotekę. Testowany obecnie przycisk „Shuffle Play” oznaczałby, że w razie naszego niezdecydowania, serwis sam wybrałby i zaczął odtwarzać konkretny tytuł — film, serial, czy program.

No dobrze, ale skąd Netflix wie, na co mam ochotę?

To rozwiązanie może budzić kontrowersje — w końcu wybór tytułu za użytkownika to spora odpowiedzialność. Jednak bez obaw — wybór ten nie będzie do końca losowy, ponieważ aplikacja będzie kierować się rekomendacjami dla poszczególnych użytkowników i tytułami zbliżonymi do tych, które już oglądaliśmy. Na razie opcja jest w fazie testów i nie wiadomo jeszcze, czy oficjalnie na stałe zagości w aplikacji Netfliksa.

REKLAMA

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA