REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale /
  3. VOD
  4. Netflix /

Ja: scrolluję Netfliksa od godziny. Netflix: luzik, wybiorę za ciebie, co masz obejrzeć

W ciągu ostatnich dwóch lat Netflix postawił na powolne i systematyczne rozwijanie swojej aplikacji, tak żeby odpowiadała gustom jak najszerszej grupy odbiorców. Wśród testowanych kolejno funkcji w zeszłym roku pojawiła się opcja wyboru losowego odcinka wybranego serialu. Usługa właśnie powróciła i jest możliwość, że tym razem na stałe.

14.07.2020
21:54
netflix losowy odcinek
REKLAMA
REKLAMA

Platforma VOD w dosyć wyraźny sposób unormowała swoje podejście do aktualizowania wyglądu i funkcjonalności aplikacji na Androida w minionych miesiącach. Netflix najpierw wypuszcza nową wersję poszerzoną o dodatkowe elementy do wąskiej grupy odbiorców. Potem zbiera dane na temat wykorzystywania wprowadzonych funkcji wśród użytkowników, sprawdza ogólne reakcje w sieci i jeśli wszystkie reakcje są pozytywne po około roku dołącza ją do wszystkich urządzeń z zainstalowaną aplikacją.

Tak było m.in. z testowaną pod koniec 2019 roku opcją zmiany prędkości streamowanego wideo. Propozycja wywołała duże poruszenie wśród amerykańskich filmowców, więc w międzyczasie firma nieco zmieniła swoją strategię do tej usługi. Po wprowadzeniu pewnych poprawek Netflix nie wahał się jednak na zaimplementowanie przycisku zmiany prędkości w nowych wersjach aplikacji na Androida i iOS. Nie wszystkie testowane funkcje zakończyły się jednak powodzeniem, bo choćby na temat rozwiązań „Oglądaj teraz” i „Włącz coś innego” jest w ostatnim czasie stosunkowo cicho.

Wydawało się, że Netflix zrezygnował także z opcji wyboru losowego odcinka. Użytkownicy z różnych części świata donoszą jednak, że firma do niej wróciła.

Pierwsze wieści na temat wspominanego udoskonalenia playera pojawiły się w kwietniu zeszłego roku. Niezdecydowani na oglądanie danego serialu widzowie otrzymaliby w ten sposób pomoc ze strony platformy. Kliknięcie na przycisk „Losowy odcinek” miało pozwalać na oglądanie kolejnych epizodów w dowolnej kolejności lub obejrzenie jednego uznanego przez Netfliksa za najlepszego w historii wybranej produkcji. Dotychczasowe reakcje użytkowników, którzy otrzymali dostęp do nowej funkcji, pokazują duży entuzjazm i pozytywne nastawienie do takiego rozwiązania. Nie oznacza to jednak, że możemy być na 100 proc. pewni, że tym razem wybór losowego odcinka zostanie dołączony do aplikacji Netfliksa na zawsze.

REKLAMA

Jak donosi portal New York Post, obecnie mogą się nim cieszyć pojedynczy posiadacze konta korzystający z wersji na Androida i Fire TV. Przedstawiciel platformy VOD zaznaczył jednak w rozmowie z amerykańską stroną internetową, że mamy obecnie do czynienia z 2. turą testowania. Firma pracuje bowiem właśnie nad różnymi narzędziami mającymi ułatwić odbiorcom wybór interesujących ich tytułów. W zależności od odbioru opisanej powyżej funkcji może ona zostać wkrótce dodana na stałe lub wycofana i zastąpiona innym pomysłem.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA