REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Nie ma już co liczyć na nowe seriale Marvela o superbohaterach w Netfliksie

Nie ma większych szans na to, że Netflix stworzy nowy serial na licencji Marvela. Disney umieszcza swoje kolejne produkcje na innych platformach VOD i w ramówkach stacji telewizyjnych, a w planach na 2019 rok ma własny serwis streamingowy.

25.01.2018
20:24
Nowe premiery w Netflix Marvel VOD Disney
REKLAMA
REKLAMA

Netflix stał się domem dla superbohaterów z komiksów w 2013 roku. W ofercie serwisu znajduje się obecnie pięć seriali na bazie komiksów Marvela: Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage, Iron Fist i Punisher. Bohaterowie pierwszych czterech z nich spotkali się też w ramach miniserii The Defenders.

Wszystko wskazuje na to, że na tych tytułach przygoda widzów serwisu Netflix z serialowymi superbohaterami Marvela się zakończy.

Złudzeń fanom produkcji z serii Netflix Originals o superbohaterach nie pozostawia szef Marvel Entertainment, Dan Buckley. W wypowiedzi przytaczanej przez Bloomberga wyraża co prawda nadzieję, że seriale wydawane do tej pory we współpracy z Netfliksem będą produkowane dalej, ale na tym koniec.

Jeśli chodzi o nowości, szef Marvel Entertainment sugeruje, że Marvel będzie poszukiwał „najlepszych możliwych” kanałów dystrybucji. Jako przykład wymieniony jest powstający serwis VOD od Disneya. Na temat nowej produkcji dla Netfliksa nikt nic na razie nie mówi. Raczej nie bez powodu.

Przedstawiciele korporacji Disney nadal nie powiedzieli wprost, że Netflix nie stworzy już nic nowego, ale czytając między wierszami, właśnie takie wnioski można wyciągnąć. Sprzedawanie praw do kolejnych seriali Netfliksowi byłoby w tej sytuacji dla Marvela strzałem w stopę.

Mariaż serwisu Netflix i Marvela rozsypuje się jak domek z kart.

Netflix pracuje co prawda nad kontynuacjami dotychczas wydawanych serii, ale nie ogranicza oferty do produkcji ze stajni Marvela. Jedną z nowości, której kolejne epizody można oglądać co tydzień, jest Black Lightning - zupełnie nowy serial na licencji DC przygotowany przez stację CW.

Trudno się jednak dziwić, że Netflix skupuje seriale o superbohaterach z innych źródeł, skoro Disney rozdaje prawa do emisji różnych produkcji telewizjom i innym serwisom streamingowym. Oprócz serwisu Netflix w ramach cyklu Marvel Cinematic Universe seriale tworzą:

W tych wypadkach współpraca jest jednak naturalna.

REKLAMA

Telewizje ABC i Freeform należą do Disneya, korporacja ma udziały w Hulu. W przypadku Netfliksa sprawa jest o tyle trudniejsza, że Disney po uruchomieniu swojej platformy VOD stanie się dla największego serwisu streamingowego świata bezpośrednim konkurentem.

Marvel zresztą działa też na innych telewizyjnych frontach. Pomagał telewizji FX w pracach nad serialami w uniwersum X-Men jeszcze przed ogłoszeniem przejęcia wytwórni Fox przez Disneya. Będące owocem tej współpracy seriale Legion i The Gifted nie są jednak częścią MCU.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA