REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Netflix nareszcie wprowadził funkcję, na którą czekałem od lat

Netflix stara się stale wprowadzać ulepszenia i aktualizacje do swojej aplikacji, ale niektóre bardzo irytujące elementy utrzymywały się w niej od dawna. Jedną z nich była niemożność usuwania produkcji z listy "Oglądaj dalej" na wszystkich urządzeniach. Teraz wybrane filmy i seriale znikną z niej, o ile takie będzie życzenie użytkownika. Wystarczy kliknąć jeden przycisk.

02.02.2022
10:01
netflix oglądaj dalej funkcja jak usunąć
REKLAMA

Aplikacja serwisu Netflix podlega mniej lub bardziej kosmetycznym zmianom właściwie cały czas. Nie tak dawno firma testowała choćby promowanie globalnych hitów za pomocą dwóch różnych zakładek: "Wszyscy oglądają" i "Top 10". Nie wszystkie bada rozwiązania ostatecznie wchodzą w życie na całym globie, ale w przypadku listy "Oglądaj dalej" zmiany wydawały się po prostu konieczne. Zakładka u wielu klientów Netfliksa wyglądała po prostu na okropnie zaśmieconą, a sami użytkownicy nie mieli na to wpływu.

Na papierze funkcja "Netflix Oglądaj dalej" jest niezwykle pomocna. Dzięki temu paskowi w aplikacji mobilnej czy na Smart TV nie musimy wyszukiwać za każdym razem seriali i filmów, w trakcie oglądania których obecnie jesteśmy. W praktyce narzędzie sprawiało jednak sporo problemów. Wystarczyło na moment włączyć ponownie jakiś tytuł lub cofnąć się do wybranego odcinka, by doszło do automatycznej aktualizacji listy. W wielu innych przypadkach wybrane tytuły, których pojawienia się tam faktycznie byśmy chcieli, z niewiadomych przyczyn nie chciały się z kolei tam pojawić.

REKLAMA

Netflix zmienia "Oglądaj dalej". Od teraz łatwo usunąć stamtąd niechciane filmy i seriale.

Największy serwis VOD poinformował o zmianie w oficjalnym komunikacie zamieszczonym na swojej stronie internetowej. Wcześniej listą "Oglądaj dalej" można było zarządzać tylko z poziomu aplikacji mobilnej lub wersji na przeglądarki internetowe. Teraz podobna funkcja została dodana również w aplikacji na telewizory. Wystarczy kliknąć w wybrany tytuł. Przejść do wyróżnionej opcji "Usuń z Ogl. dalej" i gotowe. Na apce mobilnej trzeba z kolei nacisnąć ikonę trzech kropek znajdującą się pod przyciskiem "Play" i potwierdzić decyzję poprzez kliknięcie hasła "Usuń z rzędu".

Podobnie sprawa wygląda z pozbywaniem się niechcianych produkcji z poziomej kolumny w wersji na przeglądarki internetowe. Tam jednak opcja "Usuń z rzędu" została oznaczona jako litera "X" w kółku. Warto przy tym dodać, że nowa funkcja nie załatwia jeszcze do końca sprawy. Problemem jest nadal brak synchronizacji usunięć między poszczególnymi aplikacjami. Filmy i seriale skasowane z listy na smartfonie znikną również z naszego konta na netflix.com. Aplikacja na Smart TV nadal będzie je jednak pokazywać, więc trzeba wykonać tam tą samą rzecz ponownie.

REKLAMA

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA