REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Netflix uspokaja. „Przyjaciele” zostaną w serwisie na dłużej

Wczoraj Internet obiegła informacja o tym, że z końcem roku „Przyjaciele” mogą zniknąć z Netfliksa.

17.05.2019
20:23
"Przyjaciele" jednak dłużej na Netfliksie
REKLAMA
REKLAMA

Ruch ten miał być podyktowany powstaniem nowej platformy VOD pod szyldem AT&T, które zdecydowała się nie przedłużać licencji na programy i seriale, sygnowane znaczkiem Warner Bros. Television. Sprawa dotyczyła zatem nie tylko „Przyjaciół”, ale także seriali superbohaterskich pod emblematem The CW, jak „Flash”, „Arrow” czy „Supergirl”, które również znajdują się w ofercie Netfliksa, czy „Ostrego Dyżuru”, który jest w bibliotece platformy Hulu.

Wedle słów szefa AT&T, Randalla Stephensona:

Zamierzamy wycofać ze wszystkich działających dzisiaj serwisów oryginalne treści, do których posiadamy prawa. To jeden ze sposobów na zaoferowanie naszym przyszłym użytkownikom naprawdę unikalnej oferty filmowej i serialowej.

Dzisiaj wiemy, że powyższa deklaracja, złożona podczas niedawnych targów branżowych w Bostonie, dotyczyła wyłącznie rynku amerykańskiego. Z miesiąca na miesiąc na jego temat płyną coraz to nowsze informacje dotyczące dywersyfikacji sektora serwisów VOD, z których wynika, że pozycja Netfliksa, jako przodującego dostawcy usług streamingowych, staje się coraz słabsza. Amerykański gigant coraz częściej musi patrzeć się za siebie. Konkurencja nie tylko nie śpi, ale aktywnie poszukuje nowych sposobów na zgarnięcie części lukratywnego rynku.

Wszystko wskazuje jednak na to, że licencja na teren Polski jest niezależna od tej, o której mówił Stephenson.

Oficjalne konto Netflix Polska ogłosiło dziś na Twitterze, że „Przyjaciele” będa w polskim serwisie co najmniej do końca 2020 roku.

REKLAMA

Polscy fani szóstki przyjaciół mogą zatem odetchnąć spokojnie i jeszcze przez najbliższe kilkanaście miesięcy delektować się obecnością serialu w najpopularniejszym serwisie streamingowym.

Serial „Przyjaciele”, do końca 2020 roku, zobaczycie w serwisie Netflix.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA