REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. Seriale /
 3. VOD
 4. Netflix /

Charlie i fabryka czekolady i Bardzo Fajny Gigant - świat Roalda Dahla wróci w animacjach Netfliksa

Książki Roalda Dahla są dobrze znane kinu, gdyż były już adaptowane na jego potrzeby. Otrzymamy jednak więcej ekranizacji twórczości autora, dzięki platformie Netflix. Trafią tam animowane serie oparte na jego książkach.

28.11.2018
9:26
netflix charlie i fabryka czekolady
REKLAMA
REKLAMA

Gigant streamingu ogłosił, że rozszerzy uniwersum Roalda Dahla o historie przeznaczone dla całej rodziny. Wśród tytułów, do których platforma nabyła prawa, znalazły się Matylda, Wielkomilud (czy jak kto woli Bardzo Fajny Gigant), The Twits, Charlie i fabryka czekolady oraz wiele innych ukochanych przez czytelników tytułów.

Udostępniono już zapowiedź mających powstać seriali animowanych:

Jakie jeszcze adaptacje książek Dahla trafią do biblioteki serwisu?

 • Charlie i wielka szklana winda
 • Magiczne lekarstwo George'a
 • Boy
 • Going Solo
 • Krokodyl Olbrzymi
 • Żyrafa, Peli oraz ja
 • Henry Sugar
 • The Minpins
 • Uki włóż
 • Dirty Beasts
 • Rhyme Stew

Produkcja pierwszego z projektów ma rozpocząć się w 2019 roku.

Wdowa po autorze, Felicity Dahl, jest zaangażowana w prace, a o samym przedsięwzięciu wypowiedziała się w następujący sposób:

Naszą misją jest dotarcie do jak największej liczby dzieci na całym świecie, aby mogły one doświadczyć wyjątkowej magii i pozytywnego przesłania płynącego z opowieści Roalda Dahla. Współpraca z Netfliksem to znaczący krok w kierunku uczynienia tego możliwym. To niesamowicie ekscytujący nowy rozdział dla Roald Dahl Story Company. Wiem, że mój mąż też byłby zachwycony.

O komentarz pokusiła się także Melissa Cobb, wiceprezes Netfliksa ds. treści dla dzieci i rodziny

Wejście w niezwykłe światy Roalda Dahla było dla nas zaszczytem i ogromną frajdą. Jesteśmy wdzięczni za zaufanie, jakim Roald Dahl Story Company i rodzina autora nas obdarzyli, a to, aby dostarczyć więcej chwil wspólnej radości dla rodzin na całym świecie. Chcemy odtworzyć podróże tak wielu cenionych postaci Dahla w świeży, współczesny sposób, przy zachowaniu najwyższej jakości animacji i wartości produkcyjnych.

Netflix coraz bardziej stawia na animacje.

REKLAMA

Serwis już ogłosił plany na kilka filmów i seriali realizowanych właśnie w ten sposób. Wśród nich znalazła się adaptacja Pinokia od meksykańskiego reżysera Guillermo del Toro, oryginalna animowana seria Jorge Gutierreza, twórcy Księgi życia, zatytułowana Maya and the Three czy też adaptacja książki Nikczemny spisek autorstwa Lois Lowry.

Na podstawie książek Dahla powstały już m.in. takie filmy, jak Fantastyczny Pan Lis, Charlie i fabryka czekolady, BFG: Bardzo Fajny Gigant czy też Wiedźmy.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA