REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Netflix spróbuje swoich sił w produkcji o wampirach. V-Wars nowym serialem platformy

Wydawało się, że moda na historie o wampirach skończyła się kilka dobrych lat temu wraz z serialami takimi jak Pamiętniki wampirów czy Czysta krew. Okazuje się, że ochotę na spróbowanie swoich sił w wampirycznych opowieściach ma teraz Netflix. Platforma, jak ogłosił Hollywood Reporter, zamówiła właśnie produkcję V-Wars.

16.04.2018
22:00
netflix vampires
REKLAMA
REKLAMA

V-Wars to seria komiksów i książek wydana nakładem IDW Publishing i stworzona przez Jonathana Maberry'ego, wielokrotnego zdobywcę Nagrody im. Brama Stokera. Opowiada historię wybuchu pierwszej wojny wampirów oraz tego, w jaki sposób wirus wampiryzmu rozprzestrzenił się na cały świat. V-Wars to pozycja dla dorosłych czytelników, epatująca graficznymi przedstawieniami przemocy i brutalnością. Wydaje się więc, że czeka nas prawdziwe krwawa uczta od Netfliksa.

Reżyserią serialu zajmie się Ian Somerhalder, który zagra też główną rolę, dr Luthera Swanna.

Swann na własne oczy zobaczy początek wojen wampirów. Tajemnicza choroba ogarnie jego najlepszego przyjaciela, Michaela Fayne'a, który zacznie atakować innych ludzi i żywić się ich krwią. Podczas gdy Swann będzie próbować znaleźć lekarstwo na wirus wampiryzmu, Fayne rozpocznie własną grę, która zaprowadzi go na szczyt podziemnej grupy wampirów.

 class="wp-image-154158"

Obsada serialu poza Somerhalderem nie jest póki co znana. Showrunerami V-Wars zostali William Laurin i Glenn Davis, zaś Brad Turner wyprodukuje i wyreżyseruje pilotażowy odcinek. Ian Somerhalder znany jest z roli w innej produkcji o dzieciach nocy – Pamiętnikach wampirów. Jego doświadczenie związane z horrorami podkreślają pomysłodawcy serialu:

Nie mogliśmy sobie wymarzyć lepszego wyboru niż Ian Somerhalder. Jesteśmy podekscytowani, że wraz z Netfliksem możemy pokazać różnorodny świat stworzony przez Jonathana Maberry'ego widzom na całym świecie – powiedział David Ozer, prezydent IDW Entertainment.

REKLAMA

Produkcja liczyć będzie dziesięć godzinnych odcinków. Data premiery nie jest jeszcze znana.

W tym momencie trudno ocenić, czy V-Wars będą kolejnym sukcesem Netfliksa. Historie o wampirach mają tendencję do skręcania w stronę kiczu, ale dobrze wykorzystany kicz też może dostarczyć doskonałej rozrywki. Taktyka nabywania coraz większej ilości programów przez Netfliksa póki co przynosi jednak firmie pozytywne skutki. Jak poinformowało Variety, sieć net streamingu platformy w pierwszym kwartale 2018 roku wyniosła 1,48 mln użytkowników w USA oraz 4,84 mln w reszcie świata. Wzrastają koszty produkcji Netfliksa (z 6 mln dol. w zeszłym roku, do 8 mln dol.), ale świat wciąż chętnie ogląda nowe seriale i filmy tworzone lub dystrybuowane przez serwis VoD. Podobny los czeka zapewne także V-Wars. Warto pamiętać, że to niejedyna godna uwagi produkcja o wampirach, która jest w trakcie zaawansowanych prac. Nową wersję Wywiadu z wampirem zrobi Bryan Fuller.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA