REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Wampiry w rękach twórcy Amerykańskich Bogów. Znamy szczegóły dotyczące serialu Wywiad z wampirem

Moda na tworzenie produkcji poświęconych wampirom szturmem ogarnęła rynek filmowy. Nawarstwienie się dzieł o podobnej tematyce spowodowało jednak spadek ich jakości i stopniowe odchodzenie od tego typu produkcji. Sytuację może zmienić nowa ekranizacja Wywiadu z wampirem, której stworzeniem zajmie się Bryan Fuller. 

12.01.2018
11:36
Autor Amerykańskich Bogów stworzy ekranizację Wywiadu z wampirem
REKLAMA
REKLAMA

Od kilku lat dochodzą pogłoski dotyczące stworzenia kolejnych ekranizacji książek Anne Rice. Po tym jak w 2014 roku wytwórnia Universal Pictures podpisała papiery na wydłużenie praw autorskich do wszystkich jedenastu książek z cyklu „Kroniki wampirów”, zakładano, że powstanie reboot znanego filmu. Po latach prawa do ekranizacji powróciły jednak w ręce autorki. Zgodnie ze wstępnymi założeniami, powstanie serial bazujący na najsłynniejszej części - Wywiad z wampirem.

Za telewizyjną ekranizację Wywiadu z wampirem odpowiedzialny będzie twórca serialu Amerykańscy Bogowie.

Bryan Fuller potwierdził w mediach społecznościach swoje zaangażowanie w produkcję. Odcinkowa wersja powieści powstanie we współpracy z autorką książek, Anne Rice i jej synem Chrisem. Historia Lestata po raz pierwszy została zaprezentowana w filmie z 1994 roku w reżyserii Neila Jordana. Wówczas do współpracy przy produkcji zatrudniono Brada Pitta, Toma Cruise’a i Kirsten Dunst, którzy wcielili się w głównych bohaterów.

Ekranizacji doczekała się również "Królowa potępionych", która jednak spotkała się z chłodniejszym przyjęciem widzów i krytyków. Nie dziwi zatem fakt, że twórcy postanowili rozpocząć nową przygodę od jednej z najpopularniejszych części o krwiopijcach.

Pieczę nad serialem sprawować będzie telewizja Paramount.

Twórcy mają zatem na celu stworzenie najwyższej jakości produkcji, która zostanie przeniesiona na małe ekrany. Seria skoncentruje się na losach nieśmiertelnego Lestata, który podróżuje po świecie wampirów, co zostało szczegółowo opisane w powieści.

Bryan Fuller jest w trakcie pracy z Anne Rice i jej synem Chrisem nad odcinkiem pilotażowym. Mamy nadzieję, że zdecyduje się z nami zostać i nawiązać dłuższą współpracę – komentowała Amy Powell, szefowa stacji Paramount.

Fuller ma za zadanie pomóc w jak najlepszej realizacji produkcji, przede wszystkim dzieląc się swoim wieloletnim doświadczeniem. Autor znany jest bowiem z tworzenia wysokiej jakości seriali pokroju Hannibala i Amerykańskich Bogów. Po nowej adaptacji Wywiadu z wampirem możemy się zatem spodziewać powrotu do mrocznego, gotyckiego klimatu, jaki wytworzyła w swoich książkach Anne Rice. Według doniesień, serial będzie epatował przemocą oraz licznymi scenami seksualnymi. Produkcja ma być wobec tego przeznaczona dla widzów dorosłych.

REKLAMA

Miejmy nadzieję, że nowa produkcja odejdzie od schematów widocznych w pozostałych dziełach traktujących o wampirach. Serial może nadać produkcjom o krwiopijczych upiorach zupełnie nowego znaczenia  i przywrócić ich dobre imię. Możliwe, że serial Fullera zerwie zatem z mdłymi, miłosnymi historiami, jakie mogliśmy oglądać w ekranizacjach Zmierzchu czy serialu Pamiętniki wampirów.

Na razie nie znamy daty premiery nowej wersji Wywiadu z wampirem. Nie znana jest również obsada nowego serialu o wampirach.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA