REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale /
  3. VOD
  4. Netflix /

Czerwona literka N i Niebieski Jeż łączą siły. Netflix zapowiada serial animowany w świecie „Sonic the Hedgehog”

Netflix tworzy nowe seriale animowane z imponującą szybkością i być może właśnie to zbliżyło firmę z pewnym popularnym bohaterem gier komputerowych. Platforma streamingowa ogłosiła właśnie, że Jeż Sonic dostanie własną animację od współtwórców serii „Ben 10” i „Mega Spider-Man”. Kiedy premiera?

10.12.2020
21:30
netflix sonic
REKLAMA
REKLAMA

Niedużo popkulturowych marek może powiedzieć, że rok 2020 był dla nich szczególnie szczęśliwy. Od każdej reguły można jednak znaleźć jakieś wyjątki. W tym wypadku są nimi Netflix i właśnie Jeż Sonic. Platforma streamingowa ma za sobą rekordowe wzrosty w 1. połowie roku, które pozwoliły jej jeszcze dodatkowo zwiększyć przewagę nad swoimi konkurentami. Z kolei film „Sonic. Szybki jak błyskawica”, którego głównym bohaterem był oczywiście słynny niebieski jeż, jako jedna z niewielu filmowych nowości zarobiła zadowalające pieniądze na dystrybucji kinowej. Dzięki czemu Sonic może pochwalić się mianem najbardziej dochodowego superbohatera 2020 roku.

Dlatego nie powinno dziwić, że Netflix i Sega postanowili pójść za ciosem i wykorzystać koniec tego dobrego okresu na ogłoszenie wspólnego projektu. Chodzi o niemający jeszcze oficjalnego tytułu serial animowany tworzony w technice 3D. Produkcja ma być wierna klasycznemu stylowi opowieści o popularnym bohaterze i zawierać wszystkie ikoniczne elementy jego świata:

Pierścienie? Są. Trampki? Są. Szybkość? Jest. SONIC. Legendarny bohater gier wideo studia Sega Jeż Sonic wbiegnie na platformę Netflix w nowym serialu animowanym 3D – zaznaczono w poście opublikowanym na oficjalnym kanale NXOnNetflix.

Netflix zrobi wspomnianą produkcję wraz z Wild Brain HQ i Man of Action Entertainment, współtwórcami takich kreskówek jak „Ben 10” i „Wielka Szóstka”.

netflix sonic class="wp-image-471985"

W portfolio amerykańskiej firmy znajdziemy pracę nad scenariuszami wielu popularnych animacji dla młodszych i nastoletnich widzów. Chodzi m.in. o różne bajki z serii „Ben 10”, „Generatora Rexa”, „Mega Spider-Mana”, „Avengers: Potęga i Moc”, „Bakugan: Battle Planet”. Wild Brain HQ to z kolei właściciele jednej z największych bibliotek licencji na popularne marki (częściowo należą do nich np. marki My Little Pony i Fistaszki).

REKLAMA

Co ciekawe, oryginalny tweet z tą informacją został niedługo po publikacji usunięty z sieci. Nie są jeszcze znane oficjalne powody takiej decyzji, ale spekuluje się, że wiadomość najprawdopodobniej zbyt szybko została wrzucona na Twittera. Niedługo jednak zapewne otrzymamy kolejne wieści od Netfliksa, które powinny rozjaśnić wszelkie wątpliwości.

Według wstępnej informacji Sonic wbiegnie na ekrany wraz ze swoim Netflix Original w 2022 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA