REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. Seriale /
  4. VOD
  5. Netflix

Jeszcze więcej filmów i seriali. Netflix łączy siły z twórcami Chirurgów i Sposobu na morderstwo

Netflix przed chwilą poinformował, że rozpoczyna nową współpracę. Tym razem jego partnerem zostaje firma produkcyjna Shondaland.

23.07.2018
19:05
netflix
REKLAMA
REKLAMA

Może trochę banalne jest podkreślanie, że Netflix ma niesamowity rozmach. Dla porządku warto jednak przypomnieć, że gigant VoD co chwilę informuje nas o swoim rozwoju. Nie chodzi już nawet o liczbę produkcji, które mają pojawić się w serwisie. Znacznie bardziej interesujące jest to, kogo zaprasza do współpracy.

Kilka razy zdarzyło mi się narzekać, że Netflix zaczyna przypominać fast food. Od czasu do czasu pojawiają się jednak sygnały, że obok liczby produkcji czerwony serwis stara się dobierać swoich twórców tak, żeby dostarczali oni jak najlepszych treści. Dowodem na to niech będzie informacja, że gigant podpisał umowę na wyłączność z Baranem Bo Odarem i Jantje Friese, którzy stworzyli jedną z najlepszych produkcji spod szyldu Netflix Originals. Oczywiście mowa tu o Dark.

Netflix pochwalił się listą produkcji, które zrealizuje z Shondaland.

Shondaland to firma produkcyjna, która ma na swoim koncie m.in. Sposób na morderstwo, Chirurgów, Station 19 czy The People. Została ona założona przez Shondę Rhimes i jest współtworzona przez Betsy Beers. Ma ona na koncie liczne nagrody za produkcje telewizyjne i filmowe, ale to – rzecz jasna – nie gwarantuje jeszcze, że jako widzowie dostaniemy świetne treści.

Znacznie ciekawsza wydaje się jednak lista produkcji, które Shondaland i Netflix wspólnie przygotowują.

The Warmth of Other Suns

Ekranizacja powieści Isabel Wilkerson. Laureatka Pulitzera napisała o czarnoskórych Amerykanach, którzy po wprowadzeniu tzw. praw Jima Crowa uciekali z południa USA. Za adaptację będzie odpowiedzialna Anna Deavere Smith.

Pico & Sepulveda

Produkcja historyczna, która przeniesie nas do lat 40. XIX wieku. Akcja będzie miała miejsce w Kalifornii, gdy ten region należał jeszcze do Meksyku. Fabuła ma opowiadać o momencie, gdy prawa do tych terenów zaczynają rościć sobie Amerykanie. Twórczynią serialu będzie Janet Leahy.

Sunshine Scouts

Czarna komedia, która opowiada o grupie nastolatek. Udaje się im... przeżyć koniec świata. Mają to szczęście, że wszystkie są harcerkami. Będą mogły wykorzystać więc swoje umiejętności w praktyce. Twórczynią serialu będzie Jill Alexander.

Hot Chocolate Nutcracker

Film dokumentalny o kulisach powstawania nowej wersji baletu Dziadek do orzechów w wykonaniu tancerzy Debbie Allen Dance Academy. Za zdjęcia, reżyserię i produkcję odpowiadać ma Oliver Bokelberg.

REKLAMA

Co jeszcze przygotowuje Netflix we współpracy z Shondaland?

Ponadto Netflix zapowiedział jeszcze 4 inne produkcje. Mamy zobaczyć między innymi niezatytułowany jeszcze projekt Shondy Rhimes o Annie Delvey. Z kolei Reset: My Fight for Inclusion and Lasting Change ma być ekranizacją biografii Ellen Pao. W serwisie pojawi się także The Residence na podstawie reportażu Kate Andersen Brower pt. The Residence: Inside the Private World of the White House. Netflix podkreśla, że podane tytuły są na razie nazwami roboczymi i mogą ulec – a zapewne ulegną - zmianom.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA