REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Czy zapłacimy mniej za Netfliksa? Serwis testuje tańszy pakiet

Netflix nie mógł pozostać obojętny na obniżki cen ze strony konkurencji. Platforma ma w planach obniżenie kosztu subskrypcji.

19.10.2018
11:24
netflix testuje tańszą opcję
REKLAMA
REKLAMA

HBO GO ogłosiło niższą cenę abonamentu. W Polsce do tej pory za miesiąc użytkowania z serwisu należało zapłacić 29,90 zł, teraz jest to już tylko 19,90 zł. Netflix szedł zaś zupełnie innym torem i testował droższy, fikcyjny plan Ultra. Jednak zakupienie go nie było możliwe, bo nawet jeśli zdecydowaliśmy się na niego, to serwis i tak pobierał kwotę za tańszy plan Premium, jedynie zbierając dane na temat tego, czy w przyszłości znajdą się chętni na wykupienie opcji Ultra.

Strategia Netfliksa ostatecznie uległa zmianie, gdyż pojawił się plan obniżenia ceny. Serwis chce przyciągnąć przed końcem roku dodatkowe 10 milionów użytkowników, które powiększy i tak pokaźne grono dotychczasowych subskrybentów, czyli 130 milionów.

Netflix za mniej niż 30 zł.

Nie wiemy jednak, jak miałoby to wyglądać w Polsce, gdzie ceny wynoszą 34 zł (Pakiet Podstawowy), 43 zł (Pakiet Standard) i 52 zł (Pakiet Premium). Jak podaje brytyjski Mirror, wraz z obniżką za miesięczne użytkowanie serwisu w pakiecie podstawowym mielibyśmy płacić mniej niż 5,99 funtów - tyle w Wielkiej Brytanii kosztuje opcja Basic, co przy obecnym kursie daje ok. 29,90 zł. U nas ten sam pakiet, jak już zostało wspomniane, kosztuje 34 zł.

Testowy plan pojawi się w pierwszej kolejności w Indiach i ma być wprowadzany na kolejne rynki. Tak o nowym pomyśle wypowiedział się Gregory Peters, główny specjalista ds. produktu Netfliksa:

Eksperymentujemy z innymi modelami cenowymi nie tylko w Indiach, ale na całym świecie. Poszerzenie dostępu będzie możliwe poprzez dostarczenie opcji cenowej będącej poniżej naszego obecnego najniższego miesięcznego kosztu subskrypcji. Zobaczymy, jak to się sprawdza, jeśli chodzi o możliwość przyspieszenia naszego wzrostu.

REKLAMA

Tanio nie znaczy dobrze.

Nie można wykluczyć, że tańsza testowa wersja przyniesie pewne ograniczenia. Pakiet podstawowy i tak nie daje możliwości oglądania filmów i seriali w jakości Ultra HD, ani nawet HD i jest przeznaczony do korzystania tylko na jednym ekranie jednocześnie. Być może lista obostrzeń zostanie wydłużona przy najtańszej opcji.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA