REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. VOD
  4. Netflix /

„Miłość i potwory” i „Chrzest ogniem” nowymi hitami tygodnia na Netfliksie. Nie przegap tych filmów i seriali

Najnowsze wyniki Netflix TOP 10 przyniosły sporo nowych tytułów i kilka niespodzianek. Na szczycie utrzymał się serial „New Amsterdam”, ale po piętach depczą mu dwa zupełnie nowe produkcje. Chodzi o filmy „Chrzest ogniem” oraz „Miłość i potwory”.

24.04.2021
10:00
netflix top 10
REKLAMA

Połowa najnowszej edycji Netflix Polska TOP 10 to nowości, które pojawiły się na platformie w ostatnim tygodniu. A to oznacza, że wiele osób mogło jeszcze ich nie obejrzeć. Dlatego tym bardziej warto sprawdzić, które tytuły cieszyły się największą popularnością pod koniec kwietnia.

REKLAMA

Netflix TOP 10 – najważniejsze filmy i seriale tygodnia:

10. Into the Beat: Roztańczone serce (nowość)

Fabułę każdego filmu tanecznego można właściwie za każdym razem przedstawić nawet bez oglądania, ale nie przeszkadza to fanom tego typu produkcji traktować ich jako doskonałą rozrywkę. Dlatego wymierny sukces niemieckiego „Into the Beat: Roztańczone serce”, opowiadającego o baletnicy, która odkrywa świat hip-hopu, nie jest niczym zaskakującym.

Quentin Tarantino to nazwisko, które jest w Polsce wyjątkowo szanowane. Dlatego każda nowa okazja do obejrzenia którejś z jego produkcji stanowi dla użytkowników Netfliksa święto. A tym bardziej, gdy mowa o najnowszym z dotychczasowych filmów Amerykanina.

Wynik: 17 punktów

8. Psi patrol (spadek o dwa miejsca)

 class="wp-image-1706110"

Netflix po raz pierwszy udostępnił publicznie informacje o najchętniej oglądanych produkcjach danego dnia nieco ponad roku temu. Czy ktokolwiek byłby w stanie wówczas przewidzieć, że to właśnie „Psi patrol” zaliczy najwięcej występów w naszym cotygodniowym rankingu? Myślę, że nie. Ale psiaki wciąż trzymają się w topce.

Wynik: 18 punktów

7. Prime Time (nowość)

„Prime Time” to jest jeden z najbardziej wyczekiwanych polskich filmów tego roku. Jak na tak intrygującą (przynajmniej na papierze) produkcję jej wyniki w Netflix TOP 10 są jednak dosyć skromne. Jakie mogą być powody takiego stanu rzeczy? Części odpowiedzi dostarcza nam bardzo mieszana recenzja Rafała Christa, a być może niektórych odstraszyły też oskarżenia o bezprawne wykorzystanie prawdziwej historii.

Wynik: 20 punktów

6. Wąż (spadek o trzy miejsca)

„Wąż” znalazł się w czołowej dziesiątce zestawienia popularności po raz trzeci z rzędu i za każdym razem były to miejsca mniej więcej w środku stawki. Słowem: brytyjski serial w żadnym momencie nie był największym hitem platformy, ale jego oglądalność utrzymuje się na stałym, wysokim poziomie. Zobaczymy, czy za tydzień będzie podobnie.

Wynik: 36 punktów

5. Minionki (nowość)

Nasza topka właściwie nie ma racji bytu, jeśli nie znajdzie się w niej przynajmniej jedna animowana produkcja dla dzieci. Obecne w ostatnich tygodniach „Sekretne życie zwierzaków domowych 2” zastąpiły pochodzące od tego samego studia „Minionki”.

Wynik: 39 punktów

4. Kto zabił Sarę? (spadek o dwa miejsca)

 class="wp-image-1705414"
Foto: Netflix © 2020

Meksykański serial utrzymuje się w czołowej piątce Netflix TOP 10 już czwarty tydzień z rzędu, ale jego pozycja powoli słabnie. I ten trend raczej się już nie odwróci, dopóki do biblioteki Netfliksa nie trafią odcinki 2. sezonu. A na to przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Wynik: 40 punktów

3. Chrzest ogniem (nowość)

„Chrzest ogniem” to bazujący na prawdziwej historii film poświęcony skazanemu na karę śmierci mężczyźnie. Produkcja opowiada historię jego opartego na poszlakach skazania i późniejszej walce o uwolnienie, zanim stan Teksas wykonana na bohaterze zasądzoną karę śmierci. Główne role w filmie zagrali Jack O'Connell i Laura Dern.

Wynik: 46 punktów

2. Miłość i potwory (awans o pięć miejsc)

Młodzieżowa mieszanka kina przygodowego, fantasy i postapo zanotowała największy wzrost ze wszystkich filmów i seriali na tej liście w ciągu ostatnich siedmiu dni. Pozwoliło to „Miłości i potworom” na zajęcie 2. miejsca. Do wygrania całego rankingu zabrakło pięciu punktów.

Wynik: 60 punktów

1. New Amsterdam (to samo miejsce)

 class="wp-image-1705405"

Tygodnie mijają, a Polacy jak oglądali „New Amsterdam”, tak oglądają dalej. Wyniki tego medycznego serialu w naszym kraju to prawdziwy fenomen, który warto będzie później zbadać pod dziennikarskim mikroskopem. Czyżbyśmy jako naród tęsknili za starymi dobrymi serialami o lekarzach? A może zainteresowanie tematem wzrosło w czasie pandemii? Warto by to sprawdzić.

REKLAMA

Wynik: 65 punktów

Oscarowe i głośne tytuły możesz obejrzeć w CHILI za darmo dzięki nowej promocji Logitech – sprawdź

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA