REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. Seriale
  4. VOD
  5. Netflix /

Te filmy i seriale oglądaliśmy na Netfliksie. Zebraliśmy najpopularniejsze tytuły wśród Polaków

Kończy się tydzień, więc mamy dla was podsumowanie najpopularniejszych produkcji Netflix Polska. Sprawdźcie, czym ekscytowaliśmy się ostatnio – nie brakuje, jak w dobrym filmie, zwrotów akcji. 

24.10.2020
10:00
To Polacy oglądali w tym tygodniu. Top 10 tytułów Netflix
REKLAMA
REKLAMA

To był dobry tydzień na Netfliksie. Pojawiło się sporo nowych i całkiem niezłych produkcji, ale i starsze potrafiły przyciągnąć uwagę widzów. Zapraszam do naszego cotygodniowego zestawienia najpopularniejszych filmów i seriali na Netfliksie.

TOP 10 filmów i seriali na Netflix Polska:

9. Star Trek: Discovery (nowość)

star trek discovery 3 sezon

To marka, o której czasem zapominamy, ale w Polsce ma swoich wiernych fanów. „Star Trek: Discovery” zahaczył o to zestawienie. I choć to końcówka listy, to cieszę się, że fani cały czas wiernie oglądają kolejne odsłony.

Wynik: 10 punktów.

9. Rebeka (nowość)

Rebeka - film Netfliksa z 2020 roku

Chociaż mój szanowny kolega Przemek Dobrzyński kręcił nosem, że to dość niepotrzebny remake klasyki kina, to z całą pewnością znajdą się ci, którzy będą chcieli zobaczyć, jak wygląda nowa wersja historii opowiedzianej wcześniej przez Alfreda Hitchocka. I już się znaleźli, czego dowodem niech będzie miejsce na tej liście.

Wynik: 10 punktów

Proces Siódemki z Chicago/Netflix

Film Aarona Sorkina z pewnością miał większe ambicje niż zajęcie miejsca na tej, skądinąd interesującej, liście. Pandemia jednak zapewne pokrzyżuje mu część planów, a nagrody, które pewnie w planach miał otrzymać, mogą dostać rykoszetem od koronawirusa. Ja jednak polecam, bo to naprawdę niezłe kino, choć w domu.

Wynik: 13 punktów.

7. Przemytnik (nowość)

przemytnik clint eastwood recenzja

„Przemytnik” to film Clinta Eastwooda z 2018 roku, który w zeszłym roku odbywał jeszcze swoją rundkę po kinach. Tym razem trafił na Netfliksa i poradził sobie całkiem nieźle!

Wynik: 20 punktów

netflix polska top 10

„Psi patrol” to fenomen nad fenomeny. Od tygodni znajduje się na tej liście, czasem zmieniając tylko odrobinę miejsce. Ale można powiedzieć, psim zwyczajem, pilnuje swojej pozycji i nie chce odpuścić.

Wynik: 24 punkty

5. Nawiedzony dwór w Bly (spadek o 4 pozycje)

nawiedzony dwor w bly serial netflix zakonczenie wyjasnienie

Gwiazda zeszłotygodniowego zestawienia zaświeciła mocno i trochę przygasła. A szkoda, bo chociaż „Nawiedzony dwór w Bly” nie jest tak dobry jak jego poprzednik, to cały czas zaskakuje bardzo sprawnym, trochę baśniowym sposobem opowiadania historii. Narracyjnie to prawdziwy majstersztyk.

Wynik: 45 punktów

4. Rewolucja (nowość)

rewolucja netflix

„Rewolucja”, choć nowa, już wbiła się do pierwszej czwórki najchętniej oglądanych tytułów w serwisie. Choć serial może kusić ambitnym ujęciem alternatywnej historii i elementami fantastycznymi, to zdaniem mojego redakcyjnego kolegi, Tomasza Gardzińskiego, operuje on na takich stereotypach, że trudno uznać go za dzieło udane.

Wynik: 52 punkty

3. Emily w Paryżu (spadek o jedno miejsce)

Emily w Paryżu serial netflix czy warto
EMILY IN PARIS (L to R) LILY COLLINS as EMILY and LUCAS BRAVO as GABRIEL in episode 105 of EMILY IN PARIS Cr. STEPHANIE BRANCHU/NETFLIX © 2020

„Emily w Paryżu” długo była na samym szczycie listy top 10 Netfliksa. Fakt, że powoli spada, ustępując nowościom, nie dziwi. Ciekawe, jak długo się tu jeszcze utrzyma.

Wynik: 52 punkty

2. Boże Ciało (awans o 4 miejsca)

boze cialo jan komasa Netflix premiera vod

Boże Ciało” zadebiutowało w zeszłym tygodniu, otrzymując maksymalną liczbę punktów. W tym tygodniu nie było już aż tak kolorowo, ale polski kandydat do Oscara cieszył się niemałą popularnością na Netfliksie. Zajął 2. miejsce, choć konkurencja była naprawdę ostra, bo i kontynuacja odcinkowego horroru, i rosyjski serial o epidemii to niełatwi przeciwnicy.

Wynik: 55 punktów

1. Ku jezioru (awans o dwa miejsca)

ku jezioru epidemia netflix 2 sezon premiera

„Ku jezioru” to doskonały przykład na to, jak popularność nieznanego szerzej serialu może urosnąć, nawet jeśli nie jest to najważniejsza produkcja platformy. Rosyjska seria powstała w 2019 roku i opowiada o ludziach oraz granicach człowieczeństwa w czasie pandemii nieznanego i bardzo groźnego wirusa. Jest to na tyle dobrze skręcony tytuł, że ni z tego, ni z owego stał się w zeszłym tygodniu najpopularniejszym serialem na Netfliksie.

REKLAMA

Wynik: 65 punktów

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News. 

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA