REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. Seriale
  4. VOD
  5. Netflix /

Te seriale i filmy królowały na Netfliksie w maju. Co najchętniej oglądali Polacy?

Co Polacy oglądają na platformie Netflix? Odpowiedź na to pytanie przez długi czas była ukrywana przez szefów serwisu. Ale od pewnego czasu codziennie można tam znaleźć nowe zestawienie TOP 10. Sprawdziliśmy wyniki z całego miesiąca i wiemy, co cieszyło się największym zainteresowaniem widzów w maju.

03.06.2020
13:28
netflix top maj
REKLAMA
REKLAMA

Przed nami 2. edycja miesięcznego rankingu popularności na Netflix Polska. Jakie filmy, seriale i programy Polacy najchętniej śledzili w trakcie ostatniego miesiąca? Jak poradził sobie poprzedni zwycięzca, czyli „Dom z papieru”? I czy ktokolwiek znalazł sposób na kultowy zespół Chicago Bulls z Michaelem Jordanem w roli głównej? Wszystkiego dowiecie się z naszego artykułu.

Netflix TOP maj 2020 – 10 najpopularniejszych filmów i seriali w polskiej wersji serwisu:

10. Zakochany bogacz (nowość)

netflix top maj class="wp-image-409096"

Na 10. miejscu znalazł się film, o którym przed premierą mało kto słyszał. „Zakochany bogacz” rodem z Brazylii zyskał jednak uwagę użytkowników na wystarczająco długo, żeby zdobyć aż 60 punktów. Skąd tak olbrzymia popularność? Jak widać bajkowe opowieści o miłości przełamującej klasowe ograniczenia cieszą widownię w nie mniejszym stopniu niż w czasach debiutu „Kopciuszka”.

Wynik: 60 punktów

9. Dom z papieru (spadek o osiem pozycji)

netflix top maj class="wp-image-409099"

„Dom z papieru” zaliczył dosyć bolesny upadek w stosunku do rankingu z zeszłego miesiąca. Ale ocena ogólnej popularności hiszpańskiego serialu raczej z tego powodu nie ucierpi. Choćby dlatego, że „Dom z papieru” był bardzo chętnie oglądany również w marcu. A utrzymanie zainteresowania widowni przez prawie 90 dni to niemały wyczyn.

Wynik: 66 punktów

8. Harry Potter i Komnata Tajemnic (nowość)

netflix top maj class="wp-image-409111"

„Harry Potter i Komnata Tajemnic” to jeden z dwóch filmów z serii, które znalazły się wśród dziecięciu najpopularniejszych produkcji miesiąca. Dzieło z 2002 roku zdobyło zresztą niewiele mniej punktów niż znajdujący się kilka pozycji wyżej „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”. Zainteresowanie filmem, w którym poznajemy prawdziwą tożsamość Lorda Voldemorta, utrzymało się przez całe dwa tygodnie.

Wynik: 69 punktów

7. Dynastia (nowość)

netflix top maj class="wp-image-409108"

Serial „Dynastia” dzięki debiutowi nowych odcinków zdobył swoje 77 punktów w rekordowym czasie dziewięciu dni. Co tylko udowadnia, że oglądanie opowieści o skorumpowanych bogaczach to lubiana przez Polaków rozrywka.

Wynik: 77 punktów

6. Już nie żyjesz (nowość)

netflix top maj class="wp-image-409105"

Uważny czytelnik zauważy w trakcie czytania niniejszego zestawienia, że spośród wszystkich produkcji w TOP 10 znaczna większość to totalne nowości. Zaledwie trzy miejsca zajmują produkcje, które liczą więcej niż jeden sezon, a „Już nie żyjesz” zyskał wśród nich najwyższe noty. Jasno pokazuje to, że strategia szybkiego kasowania produkcji przez Netfliksa nie jest wcale pozbawiona sensu. Zresztą w zeszłym miesiącu było to widać nawet lepiej, bo tylko „Dom z papieru” nie był wówczas nowością w zestawieniu.

Wynik: 79 punktów

5. Harry Potter i Kamień Filozoficzny (nowość)

netflix top maj class="wp-image-409102"

Netflix zrobił doskonały interes, nabywając serię „Harry Potter”. Nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Ekranizacje popularnego cyklu powieści nie cieszą się może równie dużą estymą jak książki J.K. Rowling, ale nostalgia za światem magii i czarodziejstwa wciąż jest w naszym kraju olbrzymia. Dlatego wiele osób błyskawicznie po dodaniu filmów do biblioteki platformy zabrało się za ich oglądanie. Po kolei, więc siłą rzeczy „Harry Potter i Kamień Filozoficzny” zdobył najwięcej punktów.

Wynik: 84 punkty

4. Niewłaściwa Missy (nowość)

„Niewłaściwej Missy” sporo zabrakło do podium najchętniej oglądanych produkcji miesiąca, ale warto zaznaczyć, że żaden film nie był oglądany równie chętnie. Co jak na stosunkowo prostą komediową produkcję, która nie mogła liczyć na wielomiesięczne zapowiedzi przed premierą, i tak jest świetnym wynikiem. Jak widać Polacy uwielbiają komedie pomyłek.

Wynik: 85 punktów

3. Kierunek: Noc (nowość)

Popularność „Kierunek: Noc” eksplodowała niczym supernowa, ale wypaliła się stosunkowo szybko. Po zaledwie dwóch tygodniach miniserial opuścił codzienne notowania najpopularniejszych produkcji serwisu. Inna sprawa, że po części przyczyniła się do tego niewielka liczba odcinków. Większość osób zainteresowanych produkcją inspirowaną „Starością aksolotla” Jacka Dukaja po prostu szybko ją obejrzało. Dlatego można powiedzieć, że eksperyment serwisu okazał się sukcesem. I kto wie, być może wkrótce doczekamy się kolejnych dzieł w tym świecie.

Wynik: 123 punkty

2. White Lines (nowość)

Umarł król, niech żyje król? Takie podsumowanie sytuacji wydaje się nieco przesadzone zważywszy na to, że „Dom z papieru” nawet w momencie swojej ograniczonej popularności zmieścił się w TOP 10 miesiąca. Nie sposób jednak ignorować prostego faktu – „White Lines” zdobyło odbiorców Netfliksa równie szybko jak oryginalna produkcja Alexa Piny. Po takim początku kolejne sukcesy wydają się kwestią czasu.

Wynik: 133 punkty

1. Ostatni taniec (awans o sześć pozycji)

REKLAMA

Maj pokazał jak wielu jest fanów NBA (i sportowych dokumentów) wśród użytkowników Netflix Polska. „Ostatni taniec” nie tylko zdołał się utrzymać w miesięcznym TOP 10, ale też jako jedyny awansował prosto na 1. miejsce. Oczywiście bierze się to przede wszystkim z tematyki dokumentalnego serialu, który opowiada o złotej erze Chicago Bulls i początkach mody na najlepszą koszykarską ligę świata. A ta bynajmniej nie ominęła Polski, czemu poświadczy każda osoba urodzona w latach 80. i 90. Nie wspominając o tym, że „Ostatni taniec” to też kawał solidnej reporterskiej roboty.

Wynik: 232 punkty

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA