REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. Filmy /
 3. Seriale
 4. VOD
 5. Netflix /

Trekkies, miejcie się na baczności! Do połowy lutego z Netfliksa zniknie ponad 30 tytułów, w tym „Star Trek”

Przełom stycznia i lutego przyniesie bardzo wiele zmian w bibliotece Netflix Polska. Do serwisu trafi wiele nowych produkcji, ale też opuści go ponad trzydzieści filmów i seriali. Złe wieści czekają zwłaszcza fanów serii „Star Trek”.

25.01.2019
19:27
netflix usuwane filmy
REKLAMA
REKLAMA

Do połowy lutego z Netflix Polska zniknie ponad trzydzieści anglojęzycznych filmów i seriali. Na liście tytułów, które czekają na skasowanie, nie brakuje hollywoodzkich hitów. Z Netfliksa zniknie najsłynniejszy film Roberta Zemeckisa, klasyka kina noir, a także różnorodne komedie, filmy science fiction i programy edukacyjne. Nie ma sensu czekać, najlepiej zacząć ich oglądanie już od dzisiaj.

Netflix usuwane filmy - Co konkretnie zniknie z serwisu?

Star Trek

Na początku XXI wieku seria „Star Trek” przeżywała głęboki kryzys. Filmy zarabiały coraz mniej pieniędzy, a pierwotny koncept wydawał się coraz gorzej przystawać do współczesnej rzeczywistości. Dlatego decyzja o reboocie uniwersum nie wydawała się niczym kontrowersyjnym. Efekt końcowy zaskoczył jednak nawet największych optymistów. „Star Trek” doczekał się doskonałych ocen od krytyków i zarobił ponad 385 mln dol. na świecie. Fabularnie jest to prequel serii, który opowiada o spotkaniu klasycznych bohaterów w akademii Gwiezdnej Floty.

Dotyk zła

netflix usuwane filmy

„Dotyk zła” to absolutna klasyka amerykańskiego kina noir. Obok „Obywatela Kane'a” oraz „Falstaffa” najczęściej wspominany po latach film Orsona Wellesa. Produkcja zaczyna się od ćwiczenia z utrzymywania napięcia, a w kolejnych minutach tylko je intensyfikuje. „Dotyk zła” jest tak naprawdę opowieścią o ludzkiej chciwości i traumie. Welles umiejętnie wpasowuje ją jednak w kryminalną historię rodem z powieści Raymonda Chandlera. Ten film po prostu trzeba zobaczyć.

Forrest Gump

netflix usuwane filmy

Forrest Gump to ikona lat 90. Robert Zemeckis w swoim filmie stworzył bohatera idealnie skrojonego na te czasy. Z jednej strony wciąż żywo pamiętającego okropieństwa Zimnej Wojny, a z drugiej mającego nadzieję na lepszą przyszłość. Gump to też jedna z najwybitniejszych ról ulubieńca Hollywood - Toma Hanksa. Nie powinno więc dziwić, że dostał za nią wiele nagród, w tym Oscara za najlepszą pierwszoplanową rolę męską. „Forrest Gump” doczekał się zresztą aż sześciu statuetek od Amerykańskiej Akademii Filmowej.

Star Trek: W ciemność

„Star Trek: W ciemność” jest sztandarowym przykładem kina według J.J. Abramsa. Chodzi przede wszystkim o częste wykorzystywanie fabularnych twistów, trzęsące ujęcia w scenach akcji oraz nastawienie na akcję bardziej niż charakterologiczny rozwój bohaterów. To ostatnie nie spodobało się zwłaszcza najwierniejszym fanom serii. Jeżeli jednak podejść do filmu „Star Trek: W ciemność” jako typowego blockbustera, to można czerpać z niego całkiem dużą przyjemność.

SpongeBob Kanciastoporty

W historii amerykańskiej animacji niewiele było postaci tak uniwersalnie uwielbianych jak SpongeBob Kanciastoporty. Animacja z bohaterem mieszkającym w domu z ananasa została stworzona w 1999 roku przez Stephena Hillenburga. Wkrótce potem cały świat ogarnęła euforia związana z serialem. Produkcja, która wkrótce zniknie z Netfliksa, była z kolei pierwszą próbą przeniesienia przygód bohatera do kin (niedawno zapowiedziano powstanie trzeciej kinówki). I jest to próba całkiem udana. Spongebob i Patryk muszą udać się w pełną przygód podróż, by odzyskać skradzioną koronę króla Neptuna.

Elementary

netflix usuwane filmy

„Elementary” to kolejna w ostatnich latach próba uwspółcześnienia klasycznej opowieści pióra Arthura Conan Doyle'a. Tym razem Sherlock Holmes i Joan Watson (żeńska wersja doktora) zostają przeniesieni do Nowego Jorku. Mimo początkowych zarzutów, że serial zanadto przypomina wersję znaną z BBC, „Elementary” zyskało sobie pokaźną grupę fanów. Chwalono zwłaszcza aktorstwo oraz ciekawe wykorzystanie klasycznych opowieści z Holmes i Watsonem w nowoczesnym otoczeniu. Produkcja została jakiś czas temu przedłużona o siódmą serię, który ma być zarazem ostatnią. Na Netfliksie do 14 lutego będzie można oglądać odcinki trzech ostatnich sezonów.

Grease

netflix usuwane filmy

Fani musicali powinni zwrócić szczególną uwagę na usunięcie z serwisu VOD filmu „Grease”. Produkcja z Johnem Travoltą i Olivią Newton-John w rolach głównych to jeden z najsłynniejszych romansów w historii Hollywood. Film w reżyserii Randala Kleisera opowiada o dwójce młodych ludzi, którzy zakochują się w sobie podczas letnich wakacji. Wkrótce zdają sobie sprawę, że od nowego roku będą uczęszczać do jednej szkoły. A należą do dwóch wrogich sobie szkolnych obozów.

Wielkie widowiska natury

netflix usuwane filmy

„Wielkie widowiska natury” spodobają się przede wszystkim fanom innej serii dokumentalnej BBC, czyli „Planeta Ziemia”. W obu produkcjach rolę narratora pełni David Attenborough. „Wielkie widowiska natury” odróżniają się od słynniejszego serialu dokumentalnego tym, że skupiają się na jednym konkretnym zjawisku przyrodniczym. W liczącej sześć odcinków produkcji pokazano, w jaki sposób zmiany pór roku wpływają na życie setek tysięcy organizmów i prowadzą do powstania najbardziej niezwykłych zjawisk na naszej planecie.

I Am Your Father

netflix usuwane filmy

„I Am Your Father” to hiszpański dokument, w którym grupa fanów „Gwiezdnych wojen” odkrywa życie aktora Davida Prowse'a. Mężczyzna jest najlepiej znany jako osoba wcielająca się w Dartha Vadera w oryginalnej trylogii. Prowse nie podkładał jednak głosu pod ojca Luke'a Skywalkera (tym zajął się James Earl Jones) i był wielokrotnie traktowany po macoszemu przez Lucasfilm. Dlaczego tak się stało? Na to między innymi starali się odpowiedzieć twórcy „I Am Your Father”.

REKLAMA

Pełna lista tytułów przeznaczonych do usunięcia do 15 lutego (data oznacza ostatni dzień, kiedy produkcję będzie można obejrzeć w serwisie):

 • Lockup 27/01/2019
 • Lista klientów 30/1/2019
 • The Search of Life: The Drake Equation 31/1/2019
 • Lift Me Up 31/1/2019
 • Star Trek: W ciemność 31/1/2019
 • Hija Unica 31/1/2019
 • Dotyk zła 31/1/2019
 • A Faster Horse 31/1/2019
 • Star Trek 31/1/2019
 • I Am Your Father 31/1/2019
 • Grease 31/1/2019
 • Czterej bracia 31/1/2019
 • Milioner w spodenkach 31/1/2019
 • The Submarine Kid 31/1/2019
 • SpongeBob Kanciastoporty 31/1/2019
 • Ashley Madison: Sex, Lies and Cyber Attacks 31/1/2019
 • Game Face 31/1/2019
 • The Music of Strangers: Yo-Yo Ma and the Silk 31/1/2019
 • Cut from a Diffren Cloth 31/1/2019
 • Forrest Gump 31/1/2019
 • Sex Story 31/1/2019
 • The Story of Maths 31/1/2019
 • Cain and Avel 10/02/2019
 • Wielkie widowiska natury 10/02/2019
 • A Man Called God 10/02/2019
 • Tomorrow's Cantabile 10/02/2019
 • Elementary 14/02/2019
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA