REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Netflix testuje zakładkę „Wkrótce”. Zapowiedzi najbliższych premier w jednym miejscu

Biblioteka Netfliksa jest rzecz jasna stale uzupełniania o nowe tytuły. Jednak miło by było mieć to wszystko zebrane w jednym miejscu, aby wiedzieć jaki seans zaplanować na najbliższe dni. Dzięki nowej zakładce „Wkrótce” będzie to już możliwe.

04.01.2019
19:39
netflix wkrótce zakładka
REKLAMA
REKLAMA

Żmudne grzebanie w sieci w poszukiwaniu dat premier nowych pozycji w ofercie platformy to zadanie niekoniecznie przyjemne dla subskrybentów. Oczywiście co miesiąc śpieszymy z pełną listą tytułów, które w danym miesiącu pojawią się na Netfliksie, ale teraz możecie to mieć na wyciągnięcie myszki w ramach serwisu.

Zakładka „Wkrótce” była wcześniej dostępna w aplikacjach na iOS i Android. Teraz jednak ma być wprowadzana na przeglądarkach.

Niestety opcja nie jest jeszcze dostępna dla wszystkich kont. Jednak aby mieć pewność, że i wy będziecie mogli z niej korzystać, należy wejść w ustawienia konta, tam wybrać opcję Udział w testach i zaznaczyć Chcę brać udział w testach i próbnych prezentacjach. Po tym zabiegu, przynajmniej teoretycznie, powinniście niebawem cieszyć się dodatkowym ułatwieniem, które proponuje Netflix. Informacja o samej funkcji znajduje się już w Centrum pomocy serwisu.

Kolejną wygodą jest skorzystanie z opcji „Przypomnij mi”. Dzięki temu, jeżeli nadchodząca premiera was zainteresuje, serwis sam wam przypomni, że tytuł pojawił się już w bibliotece i można go oglądać.

netflix przypomnij mi aplikacja class="wp-image-238687"

Wciąż oczywiście można zaglądać do zakładki „Ostatnio dodane”. Tam mamy wgląd w nowości dostępne już na platformie streamingowej.

Aplikacja Netfliksa została już pobrana 500 mln razy, serwis chce więc przenieść funkcje z urządzeń mobilnych do zwykłych przeglądarek.

REKLAMA

Przy stale rosnącej liczbie subskrybentów to naturalny krok. Co prawda nie tak dawno temu szef ds. treści serwisu, Ted Sarandos, przekonywał do oglądania filmów na smartfonach, ale włodarze platformy nie zapominają o udogodnieniach na przeglądarki. Netflix zresztą regularnie testuje nowe funkcjonalności, jedną z ostatnio dodanych jest przycisk „Obejrzyj scenę ponownie”.

Sprawdźcie, czy na waszych kontach dostępna jest już opcja „Wkrótce”.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA