REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Przenoszenie profilu na Netfliksie. Dostałeś maila w tej sprawie? Tłumaczymy, o co chodzi

Netflix wprowadził nową funkcję - przenoszenie profilu. Tym samym postanowił wziąć się za użytkowników współdzielących konto z osobami spoza swojego gospodarstwa domowego. Nowa funkcja ma zachęcić do wykupienia własnej subskrypcji. Użytkownicy w Polsce dostają już maile w tej sprawie. Tłumaczymy, o co chodzi.

20.10.2022
15:15
Przeniesienie profilu Netflix
REKLAMA

Dołącz do Disney+ z tego linku i zacznij oglądać głośne filmy i seriale.

Walka platformy Netflix z użytkownikami, którzy dzielą konto z osobami spoza swojego gospodarstwa domowego, nabiera tempa. Wcześniej były tylko zapowiedzi i testy różnorakich funkcji. Na wszystko reagowaliśmy pobłażliwym "nie strasz, nie strasz...". Bo nawet przypadki blokady i weryfikacji dostępu do serwisu przyjmowaliśmy z przymrużeniem oka. Teraz jednak sprawa robi się poważna.

REKLAMA

Przenoszenie profilu - Netflix zachęca do wykupienia własnej subskrypcji


W marcu tego roku w Chile, Kostaryce i Peru Netflix testował funkcję "przenoszenia profili". W przeciwieństwie do na przykład wprowadzenia dodatkowych opłat za profile osób spoza danego gospodarstwa domowego efekt musiał okazać się zadowalający. Bo teraz każdy użytkownik będzie mógł z tej opcji korzystać. Stopniowo jest ona wprowadzana bowiem na całym świecie. W Polsce użytkownicy już otrzymują maile od Netfliksa w tej sprawie.

 class="wp-image-2042377"
Mail od Netfliksa w sprawie przenoszenia profilu

Na stronie serwisu Netflix możemy przeczytać:

Przeprowadzamy się. Nasze rodziny rosną. Relacje się zmieniają. Ale pomimo tych wszystkich życiowych zawirowań, twój Netflix powinien ciągle być taki sam. Dzisiaj uruchamiamy przenoszenie profili, funkcję, która pozwala przenieść istniejący profil na nowe konto - z utrzymaniem spersonalizowanych rekomendacji, historii oglądania, Moją listę, zapisane gry i inne ustawienia - przyda się przy rozpoczęciu własnej subskrypcji.

Aby jak najskuteczniej zachęcić "nieuczciwych" użytkowników do wykupienia własnej subskrypcji, funkcja jest tak prosta, jak i szybka. Opcja ta pojawia się w zakładce z profilami. Wystarczy na nią kliknąć i można zakładać nowe konto.

Czy będzie globalna blokada współdzielonych kont na platformie Netflix?

Jeśli to wy opłacacie subskrypcję Netfliksa, kiedy nowa opcja pojawi się na waszym koncie, zostaniecie o tym poinformowani mailowo. 20 października na skrzynki polskich użytkowników wysłane zostały już pierwsze wiadomości. Funkcję można z łatwością wyłączyć, klikając na odpowiedni przycisk w ustawieniach.

REKLAMA
Netflix

Przenoszenie profili to tylko zachęta do zakończenia współdzielenia konta. W przyszłości Netflix zapewne zdecyduje się na bardziej radykalne kroki. Ale przecież, nawet jeśli chwilę nam to zajmie, znajdziemy sposób, aby obejść wprowadzane zabezpieczenia. Polak potrafi.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA