REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. Seriale
  4. VOD
  5. Netflix /

Netflix podsumowuje I kwartał 2020 roku. 16 mln nowych użytkowników, najpopularniejszy „Król tygrysów”

Już 183 mln użytkowników korzysta z oferty Netfliksa na całym świecie. Po I kwartale 2020 roku platforma może pochwalić się rekordowym wzrostem subskrybentów, a serial „Król tygrysów” wysoką, ale o ponad 10 mln osób mniejszą widownią niż 1. sezon „Wiedźmina”.

22.04.2020
12:00
Wyniki kwartalne Netflix. Zyskał rekordową liczbę użytkowników
REKLAMA
REKLAMA

Jak podawaliśmy jakiś czas temu, w porównaniu do lutego 2020 roku, w marcu Netflix zyskał w Polsce prawie milion nowych użytkowników. Wpływ na ten wynik z pewnością miała sytuacja związana z koronawirusem, czyli zamknięcie kin i zachęcanie do siedzenia w domach. Pamiętajmy jednak, że mamy do czynienia z pandemią, a więc podobnie dzieje się na całym świecie. Tym samym streamingowy gigant pod względem zarobków i przyrostu liczby użytkowników zaliczył rekordowy kwartał.

Jak podaje portal Deadline, zgodnie z opublikowanym raportem za I kwartał 2020 roku na całym świecie Netflix zyskał niemal 16 mln subskrybentów. Oznacza to, że obecnie z platformy korzysta łącznie około 183 mln osób, co globalnie czyni ją najpopularniejszym serwisem streamingowym.

Przy okazji Netflix podzielił się wynikami oglądalności poszczególnych tytułów dostępnych na platformie.

Król tygrysów Stranger Things Netflix

Tytuł najpopularniejszego serialu I kwartału 2020 roku przypadł, bez zaskoczeń, „Królowi tygrysów”. Obejrzało go łącznie 64 mln widzów. Jak podaje „The New York Times” hitem okazało się również reality show „Love is Blind”. Sięgnęło po niego 30 mln subskrybentów, czyli o milion więcej niż po 3. sezon „Ozark”.

Wyniki te bledną, jeśli wziąć pod uwagę, że w ostatnim kwartale 2019 roku w przypadku seriali wszelkie rekordy pobił 1. sezon „Wiedźmina”, którego obejrzało aż 76 mln osób. Jednocześnie trzeba zauważyć, że wraz z końcem ubiegłego roku zmieniła się definicja widza, z jakiej korzysta Netflix. „Obejrzenie” przez jednego użytkownika oznacza, że na konkretnym koncie dany tytuł oglądano przez przynajmniej 2 minuty.

Niemniej wysokie wyniki oglądalności platformy przekładają się na wzrost zysków Netfliksa.

REKLAMA

W I kwartale 2020 roku Netflix uzyskał niemal 6 mld USD przychodów i 709 mln USD zysku netto. Jest to minimalnie mniej od tego, co zakładano w styczniu.

Na razie wyniki oglądalności, a co za tym idzie zyski Netfliksa będą rosły. Nie wiadomo ile jeszcze będziemy musieli siedzieć zamknięci w domach. Sytuacja związana z pandemią szybko się nie zmieni. Jednakże należy też pamiętać, że w przypadku produkcji oryginalnych na platformie udostępniane są aktualnie treści ukończone lub te w trakcie postprodukcji. Jeśli przez dłuższy czas twórcy i aktorzy nie będą mogli wrócić na wstrzymane przez zagrożenie koronawirusem plany i to źródło się w końcu wyczerpie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA