REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV
  3. Filmy

Sylwester Latkowski opowie o pedofilii w polskim środowisku artystycznym. Znamy prawdopodobną datę premeiry filmu „Nic się nie stało”

„Nic się nie stało” w reżyserii Sylwestra Latkowskiego to film dokumentalny, opowiadający o problemie pedofilii w polskim środowisku artystycznym. Właśnie poznaliśmy prawdopodobną datę premiery.

28.02.2020
12:46
Nic się nie stało – grafika promocyjna
REKLAMA
REKLAMA

Materiały do filmu „Nic się nie stało” dziennikarz, publicysta i reżyser Sylwester Latkowski zbierał w ostatnich miesiącach na terenie całego kraju.

Moje śledztwo było kilkuwątkowe. Film, który pokaż telewizja, to zamknięta całość, ale dotyczy tylko jednego z jego wątków – mówił dziennikarz w rozmowie z portalem Wirtualne Media.

Produkcja, nad którą prace ukończono w grudniu ubiegłego roku, wedle zapowiedzi będzie przejmującym obrazem, odkrywającym straszną prawdę o członkach polskich elit.

Co ciekawe – datę premiery kilkukrotnie przesuwano. Pierwotnie produkcja miała ujrzeć światło dziennie w styczniu. Następnie – na przełomie lutego i marca. Ostatecznie ma zadebiutować na antenie TVP1 pod koniec trzeciego miesiąca roku. Informacją podzielił się prezes TVP, Jacek Kurski podczas specjalnego briefingu mediowego.

Nie sposób nie zauważyć dużej zbieżności tych terminów z pierwotnymi datami premier „Zabawy w chowanego”, czyli drugiego filmu braci Sekielskich, opowiadających o problemie pedofilii w kościele. Obraz Tomasza i Marka Sekielskich, których „Tylko nie mów nikomu” obiło się szerokim echem w Polsce i na świecie, przyczyniając się nawet do uwzględnienia twórców jako jednych z „50 najważniejszych ludzi 2019 roku” magazynu Bloomberg, również miał pierwotnie debiutować w podobnych terminach.

Kilka dni temu oficjalnie ogłoszono, że produkcja ujrzy światło dzienne dokładnie 28 marca, czyli w tym samym tygodniu, na który właśnie zaplanowano debiut „Nic się nie stało”.

Premierze filmu Latkowskiego ma towarzyszyć jednak dyskusja autora oraz wybranych publicystów na antenie TVP1.

REKLAMA

Warto zaznaczyć także, że były redaktor naczelny tygodnika „Wprost” zdradził także, że zebrał dużo więcej materiału, który może posłużyć do serii kolejnych dokumentów. Podkreślił, że jeśli Telewizja Polska nie będzie zainteresowana ich emisją, umieści je zwyczajnie w sieci.

Film „Nic się nie stało” pojawi się na antenie TVP1 w ostatnim tygodniu marca, najprawdopodobniej 28.03.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA