REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Nicki Minaj nabrała fanów. Płyta Queen dostępna tydzień przed planowaną premierą

Zakup nowej płyty ukochanego wykonawcy jest obecnie czymś innym niż przed laty. Większość piosenek znana jest na długo przed premierą. Coraz częściej każdy utwór zostaje też wypuszczony jako singiel. Wciąż zdarzają się jednak niespodzianki. Figla swoim fanom spłatała Nicki Minaj, która przyśpieszyła premierę płyty Queen.

10.08.2018
18:40
nicki minaj queen premiera
REKLAMA
REKLAMA

Najsłynniejsza amerykańska raperka to dostarczyciela wielu kontrowersji, ale jest zarazem jednym z najmocniejszych głosów współczesnego hip-hopu (nawet jeśli w późniejszych latach silnie flirtującego z popem i R&B). Najnowsza niespodzianka związana z osobą Nicki Minaj jest pozytywna dla fanów piosenkarki.

Jej najnowsza płyta pt. Queen na poziomie produkcji natrafiła na wiele przeszkód. Data wydania zmieniała się kilka razy z dziesiątego na siedemnastego sierpnia. Prace nad albumem były żmudne, zwłaszcza że Minaj dążyła do perfekcji. Jak przyznaje gwiazda rapu, marzy jej się klasyczny album, który wejdzie do historii hip-hopu. Już wkrótce przekonamy się, czy marzenie udało się zrealizować.

Zapowiedziany na siedemnastego sierpnia album trafi do sprzedaży już dziś.

Nie wiadomo jednak, czy na longplayu znajdą się wszystkie zapowiedziane piosenki. Na początku sierpnia okazało się, że Minaj (podobno nieświadomie) w jednym z utworów samplowała fragment muzyki Tracy Chapman. Gwiazda poprosiła fanów o zdecydowanie, czy chcą, żeby użyła nieuprawnionej piosenki i zachowała dzisiejszą datę, czy może opóźniła wydanie do czasu uzyskania wszystkich praw.

Jak donosi Business Insider, Minaj wkrótce potem wycofała się ze zorganizowanej sondy i skasowała posta na Twitterze. Przyśpieszona data premiery może być dowodem na to, że Minaj i Chapman udało się dojść do porozumienia. Płatność z użytkowanie z fragmentu utworu niejednokrotnie powstrzymuje jednak nawet największych artystów przed publikacją swoich dzieł.

REKLAMA

Do tej pory poznaliśmy dwa utwory z nadchodzącej płyty: Chun-Li (inspirowany postacią z serii Street Fighter) oraz Bed. Ten ostatni utwór został nagrany we współpracy z Arianą Grande, a nakręcony do niego teledysk przedstawia Minaj jako syrenę.

Nicki Minaj zagra koncert w Polsce w duecie z Future już 24 lutego 2019 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA