REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Psychoza w kosmosie prosto od George'a R.R. Martina. Jest już pierwsza zapowiedź serialu Nightflyers

Nazwisko George'a R.R. Martina nieodmiennie kojarzy się z sukcesem Gry o tron. Wiele osób zapomina, że Martin był przez długi czas pisarzem zapomnianym, kojarzonym jedynie przez wąskie grono wiernych fanów. Gra o tron sprawiła, że adaptacje kolejnych dzieł Amerykanina były jednak kwestią czasu. Na pierwszy ogień idzie Nightflyers.

20.03.2018
21:57
Nightflyers na pierwszym zwiastunie. To istna psychoza w kosmosie
REKLAMA
REKLAMA

Produkcja tworzona przez stację SYFY to adaptacja krótkiego opowiadania Nightflyers George'a R.R. Martina z 1980 roku i zbioru opowiadań o tym samym tytule, który wydano pięć lat później. Żadna z książek nie została do tej pory przetłumaczona na język polski. Fabuła opowieści śledzi losy ośmiorga naukowców na statku Nightflyer. Załoga jest w trakcie podróży mającej odkryć życie pozaziemskie, a następnie nawiązać z nim kontakt. Niespodziewanie na statku dochodzi do serii brutalnych wydarzeń nieznanego pochodzenia.

Zwiastun opublikowany przez SYFY nie został póki co udostępniony na terenie Polski.

Mogą go obejrzeć tylko czytelnicy korzystający z dobrego VPN lub przebywający poza granicami kraju. Trailer działa również na niektórych urządzeniach mobilnych.

To ostrzeżenie, a nie sygnał SOS. Nie wchodźcie na pokład statku. Nie sprowadzajcie Nightflyera z powrotem na Ziemię – ogłasza jedna z bohaterek serialu na początku zwiastuna.

 class="wp-image-145002"

To młoda kobieta, cała zakrwawiona i wyglądająca na zdesperowaną. Trailer pełen jest podobnych scen, w których bohaterowie uciekają lub w panice czołgają się przed niewidocznym niebezpieczeństwem. Wydaje się więc, że Nightflyers, podobnie jak Gra o tron, będzie produkcją skierowaną do starszego widza i bez większych oporów epatującą brutalnością.

W obsadzie serialu znaleźli się m.in. Philip Rhys, Miranda Raison, Gwynne McElveen, Eoin Macken i Youssef Kerkour. Zaadaptowaniem opowieści na medium serialowe zajmuje się Jeff Buhler. Na podstawie opublikowanego materiału trudno orzec, czy Nightflyers będą czymkolwiek odróżniać się od innych produkcji science fiction opowiadających o grupie podróżników uwięzionych na statku kosmicznym z czymś, co czyha na ich życie. Dość wspomnieć niedawne Life czy Obcy: Przymierze.

 class="wp-image-145005"

Obecny w zwiastunie Nightflyers Martin zdaje się jednak nie mieć co do tego wątpliwości.

Określa produkcję mianem „Psychozy w kosmosie” i „opowieści o nawiedzonym domu, tylko że na statku kosmicznym”. Nie dziwi, że autor nie może doczekać się przeniesienia swojego dzieła na ekrany telewizorów (to zresztą nie jedyny projekt związany z jego twórczością, nad którym trwają obecnie prace). Sukces Gry o tron nie wystarczy jednak do podtrzymania zainteresowania, jeśli serial SYFY nie okaże się czymś więcej niż tylko kolejną rzeźnią w kosmosie.

REKLAMA

Aktualizacja: Wygląda na to, że dystrybutorem serialu w Polsce będzie platforma streamingowa Netflix. Dzień po oryginalnej informacji opublikowany został nowy zwiastun. Pokazuje, że to właśnie Netflix będzie pokazywać Nightflyers w krajach, które nie mają dostępu do kanału SYFY. Polscy fani Martina mogą się już szykować.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA