REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Zobacz krwawe 5 minut serialu Nightflyers opartego na prozie George'a R.R. Martina. Produkcję obejrzymy w Netfliksie

George R.R. Martin to nie tylko fantasy i Gra o tron. Wkrótce otrzymamy, oparty na opowiadaniu autora, psychologiczny thriller, którego akcja toczy się na nowoczesnym statku kosmicznym. Już teraz możemy zobaczyć pierwsze 5 minut serialu.

21.11.2018
19:01
nightflyers netflix george r.r. martin
REKLAMA
REKLAMA

Wszystko zaczyna się na dzień przed tym, jak Ziemia ma ulec całkowitej zagładzie. Serial opowiada o uczestnikach kosmicznej misji na pokładzie tytułowego Nightflyera. Ci doświadczają przerażających, niewyjaśnionych zdarzeń i bardzo szybko zaczynają podejrzewać się wzajemnie o najgorsze. Mimo to mają do wykonania misję - ich zadaniem jest przejęcie statku obcych, na którym ma znajdować się klucz do przetrwania ludzkości.

Na ekranie pojawią się Gretchen Mol jako Agatha Matheson, Eoin Macken w roli Karla D’Branina, David Ajala jako Roy Eris czy Sam Strike w roli Thale’a. Ponadto zobaczymy też Mayę Eshet, Angusa Sampsona, Jodie Turner-Smith i Bríana F. O’Byrne’a.

Mogliśmy już zobaczyć zwiastun Nightflyers, ale w sieci pojawiło się wideo z pierwszymi pięcioma minutami otwierającymi 1. odcinek serialu. Jest intensywnie. Jeżeli ktoś powątpiewał w sukces produkcji, to powinien zweryfikować swoje poglądy. Takiego kosmicznego napięcia nie powstydziłaby się nawet seria Obcy za swoich najlepszych czasów czy jakikolwiek slasher, a wypadkową tych dwóch elementów wydaje się być właśnie serial.

Zobacz 5-minutowy fragment Nightflyers:

Za scenariusz serialu odpowiada Jeff Buhler, który jest także showrunnerem tej produkcji. Pierwszy epizod wyreżyseruje Mike Cahill (Początek, Druga ziemia). George R.R. Martin jest producentem wykonawczym, zaś 1. sezon liczyć będzie dziesięć odcinków. Serial od stacji Syfy będzie dostępny w serwisie Netflix.

Opowiadanie Martina, w Polsce znane pod tytułem Wędrowcy, doczekało się już przełożenia na język filmu. W 1987 roku powstali Nocni najeźdźcy w reżyserii Roberta Collectora, którzy pozostawiali sporo do życzenia. Można chyba śmiało zaryzykować stwierdzenie, że nowy tytuł będzie godnym reprezentantem literackiego pierwowzoru na małym ekranie.

REKLAMA

Premiera Nightflyers została zaplanowana na grudzień 2018 roku.

Jest zatem na co czekać, nim światło dzienne ujrzy finałowy sezon Gry o tron. Zanim więc wyruszymy do Westeros, czeka nas wycieczka w kosmos.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA