REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Bardzo możliwe, że właśnie poznaliśmy nową Lisbeth Salander

W kontynuacji Millenium, nadchodzącym filmie The Girl in the Spider’s Web, nie zobaczymy ani Daniela Craiga, ani Rooney Mary. Ale są już pewne plotki na temat tego, kto zastąpi ostatnią wymienioną w roli Lisbeth Salander, socjopatycznej hakerki i kochanki Mikaela Blomkvista.

16.05.2017
10:00
Claire Foy jako nowa Lisbeth Salander
REKLAMA
REKLAMA

Tym razem w Lisbeth Salander - jak donoszą zagraniczne media - ma wcielić się Claire Foy. Aktorkę znamy z głośnego serialu The Crown serwisu Netflix, w którym zagrała główną bohaterkę - młodą królową Elżbietę II. Wcześniej Foy wystąpiła w takich produkcjach jak Polowanie na czarownice czy miniserialu Wolf Hall.

To, czy brytyjska aktorka zagra główną bohaterkę cyklu Millenium, nie jest jeszcze pewne.

 class="wp-image-55626"

Przyznam, że nie jestem jej sobie w stanie do końca wyobrazić w tej roli, choć patrząc na Rooney Marę, widzimy, że charakteryzacja może zdziałać cuda. Pewnie delikatna uroda Foy nie jest przeszkodą, by wcielić się w nieco niebezpieczną i bezkompromisową kobietę, która - co tu dużo mówić - nie da sobie w kaszę dmuchać i bywa, że odstrasza niektórych swoim wyglądem.

Przypomnijmy, że The Girl in the Spider's Web to kontynuacja serii powieści napisana przez nowego autora,  Davida Lagercrantza. To właśnie na jej podstawie postanowiono nakręcić film, który będzie sequelem Dziewczyny z tatuażem z Marą i Craigiem w rolach głównych.

REKLAMA

Zdjęcia do filmu mają ruszyć we wrześniu tego roku, a premiera produkcji przewidziana została na październik 2018 roku.

Reżyserem The Girl in the Spider's Web został Fede Alvarez, który znany jest z filmu Don’t Breathe. David Fincher, reżyser Dziewczyny z tatuażem, weźmie udział w tym projekcie jako producent. Scenariusz napisali Steven Knight i Jay Basu, a także sam Fede Alvarez.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA