REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

O kobietach, które rządziły Spotify (także w Polsce)

Przed kilkoma dniami z okazji Dnia Kobiet prezentowaliśmy specjalną składankę od Spotify, adresowaną dla naszych czytelniczek i słuchaczek usługi. 

11.03.2013
20:15
O kobietach, które rządziły Spotify (także w Polsce)
REKLAMA

Tym razem nie kto inny, a Spotify właśnie, uraczyło nas ciekawą porcją statystyk na temat tego, kto rządzi twitterem na świecie i w naszym pięknym, umuzykalnionym kraju. Oczywiście sztuka nie wygrała z komercją, ale i liderzy rankingu - można zaryzykować stwierdzenie - w swoim popularnym śpiewie materializują pewne formy sztuki.

REKLAMA

I tak oto, bazując na danych z ostatnich sześciu miesięcy, najpopularniejszą wokalistką na świecie - przynajmniej w ramach usług Spotify - jest piosenkarka Rihanna. Nic dziwnego, bo pochodząca z Barbadosu wokalistka, ostatnio miała dwa naprawdę głośne przeboje - Diamonds i We Found Love. Drugim miejscem musiała zadowolić się nieco przekwitająca już księżniczka muzyki POP - Britney Spears. Na ostatnim miejscu podium uplasowała się Taylor Swift, której piosenki - przyznaję z bólem i zaskoczeniem - jakoś mi się nie przypominają.

10 najczęściej słuchanych piosenkarek na świecie w ramach Spotify:

1. Rihanna
2. Britney Spears
3. Taylor Swift
4. Ke$ha
5. Carly Rae Jepson
6. Florence Welch
7. Nicki Minaj
8. P!nk
9. Loreen
10. Alicia Keys

Tymczasem w Polsce niekwestionowaną królową jest Adele. To zresztą całkiem nieźle świadczy o naszym rynku muzycznym, ponieważ spore grono krytyków zalicza Adele do grona ambitniejszego popu z licznymi wpływami innych gatunków.

W gronie najpopularniejszych polskich piosenkarek znalazła się Maria Peszek, która jakiś czas temu wydała nową płytę. Choć "Ludzie Psy" wpadają w ucho, z artystką jest mi ideologicznie i estetycznie zupełnie nie po drodze. Cieszy mnie natomiast, że w rankingu znalazła się Monika Brodka. Ranking Spotify w Polsce obejmuje okres od lokalnej premiery usługi, czyli ma ledwie miesiąc. Jestem pewien, że gdyby uwzględniono okres wakacyjny i jesień, to z całą pewnością laureatka Idola byłaby niekwestionowanym liderem zestawienia.

10 najczęściej słuchanych piosenkarek w Polsce:

1. Adele
2. Rihanna
3. P!nk
4. Maria Peszek
5. Lana Del Rey
6. Monika Brodka
7. Lykke Li
8. Alicia Keys
9. Ke$ha
10. Ellie Goulding

10 utworów najchętniej słuchanych przez Polki:

1. Seven Nation Army – The White Stipes

REKLAMA

2. Angels – The xx
3. Don’t Play No Game That I Can’t Win (feat. Santigold) – Santigold, Beastie Boys
4. Let Go – The Japanese Popstars
5. Walk This Way – RUN-DMC
6. Goods - Iamamiwhoami
7. Heads Will Roll - A-Trak Radio Edit – A-Trak, Yeah Yeah Yeahs
8. Sever – Iamamiwhoami
9. Play – Iamamiwhoami
10. You’ve Got The Love – Florence + The Machine

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA