REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Rząd zaostrza obostrzenia - mniejsze limity w kinach i restauracjach. Zaszczepieni mogą spać spokojnie

Dotychczasowe obostrzenia ulegną niedługo zmianie. Od 15 grudnia 2021 roku zmniejszony zostanie limit miejsc w miejscach publicznych. Ograniczenia nie będą się jednak tyczyć osób zaszczepionych, którzy okażą paszport covidowy.

07.12.2021
13:59
nowe obostrzenia koronawirus limit kina
REKLAMA

Rząd walczy z pandemią COVID-19 i zaostrza dotychczasowe obostrzenia. W związku z pojawieniem się w Europie nowego wariantu koronawirusa - Omikrona - zmniejszono limity osób w gastronomii, hotelach, kościołach, obiektach sportowych i rzecz jasna instytucjach kultury. W związku z tym na razie miejsca w kinach mogą być zajęte w 50 proc. Nie ma też problemu z wniesieniem na salę przekąsek. To wszystko się jednak niedługo zmieni.

Podczas dzisiejszej konferencji Ministerstwa Zdrowia szef resortu Adam Niedzielski poinformował, że sytuacja związana z koronawirusem nie jest, delikatnie mówiąc, najlepsza. I chociaż nie ma - przynajmniej na razie - mowy o pełnym lockdownie (jak to miało miejsce w przypadku poprzednich fal pandemii), to rząd zaostrza dotychczasowe obostrzenia, przez co zarówno do lokalów gastronomicznych i instytucji kultury wstęp będzie miało mniej osób niż dotychczas. Z wyjątkiem zaszczepionych.

REKLAMA

Rząd zaostrza obostrzenia - mniejszy limit w kinach

W tych miejscach, w których do tej pory obowiązywał limit 50 proc. obłożenia, od 15 grudnia będzie obowiązywał limit 30 proc. Oznacza to, że na sali kinowej zajętych może być niecała 1/3 wszystkich miejsc.

Tak jak dotychczas jeśli jednak właściciel danego lokalu, hotelu czy kina zdecyduje się sprawdzać paszporty covidowe (przygotowywana ustawa ma to regulować) może zwiększyć ten limit. Osoby zaszczepione i zweryfikowane nie będą do niego wliczane.

Niestety w przypadku kin nawet osoby zaszczepione i zweryfikowane nie będą mogły wnosić na salę przekąsek. Na "Matriksie Zmartwychwstaniach" czy "Spider-Manie: Bez drogi do domu" nikt nie będzie zagłuszał filmu popcornem, nachosami czy osuszając kubek z colą.

REKLAMA

Obostrzenia COVID-19 - jakie jeszcze zmiany?

Wraz z wprowadzeniem mniejszego limitu w miejscach publicznych, zamknięte zostaną kluby, dyskoteki i obiekty udostępniające miejsce do tańczenia. Wyjątkiem będzie Sylwester, kiedy to do takowych lokalów wejść będzie mogło 100 osób. Oczywiście, zaszczepionych i zweryfikowanych to nie dotyczy.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA