REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Dzieje się

Rząd luzuje obostrzenia. Otwarcie kin w połowie lutego

Czekaliśmy, czekaliśmy i się doczekaliśmy. Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że kina i teatry mogą się otworzyć już w przyszłym tygodniu. Instytucje kultury będą jednak musiały działać w narzuconym reżimie sanitarnym.

05.02.2021
11:37
kino otwarcie koronawirus
REKLAMA
REKLAMA

Podczas dzisiejszej konferencji premier Mateusz Morawiecki podał informację, na którą polscy kinomaniacy czekali z niecierpliwością od długiego czasu. Kina są bowiem zamknięte od 7 listopada 2020 roku. Początkowo miały się otworzyć 28 grudnia, jednakże wtedy rząd zaczął przedłużać obowiązujące obostrzenia, przez co na razie nie możemy oglądać filmów na wielkim ekranie. To ma się niedługo zmienić.

Kina zostaną otwarte 12 lutego

Ogłoszone niedawno obostrzenia miały obowiązywać do 14 lutego. Rząd zdecydował się jednak nieco skrócić ten termin. Podczas konferencji 5 lutego 2021 roku premier poinformował, że instytucje kultury, takie jak kina i teatry mogą zostać otwarte już 12 lutego. Walentynki będziemy więc mogli spędzić na randce przy filmie lub spektaklu. Oczywiście w odpowiednim reżimie sanitarnym. Według nowych zasad widownię będziemy mogli zajmować jedynie w 50 proc. Połowa miejsc musi pozostać pusta. Widzowie muszą być w maseczkach i zachowywać odpowiedni dystans między sobą.

Jest to decyzja niespodziewana, ponieważ nikt raczej nie wierzył, że to się zdarzy. Świadczy o tym chociażby petycja, której pomysłodawczyni żąda, aby kina zostały otwarte 5 marca 2021 roku. Nie należy jej jednak wyrzucać do śmietnika. Jak zaznaczył premier Mateusz Morawiecki, jest to otwarcie warunkowe na dwa tygodnie. W tym czasie rząd ma obserwować sytuację i zdecydować, co zrobić dalej. Korzystajcie więc z oferty instytucji kultury, tylko rozważnie.

Za tydzień otworzą się też inne branże

REKLAMA

Podobnie jak z instytucjami kultury rzecz ma się w innych branżach. Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że od 12 lutego mogą się również otworzyć hotele, ale bez restauracji hotelowych. Już w przyszłym tygodniu będziemy też mogli wybrać się na basen (ale nie do aquaparku), na stok, czy otwarte boiska i korty. Wznowiony zostaje bowiem amatorski sport na świeżym powietrzu. To tyle jeśli chodzi o zmiany. Branża gastronomiczna będzie funkcjonować na dotychczasowych zasadach, a siłownie pozostają zamknięte.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA