REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Nowi aktorzy w „Wiedźminie” sugerują, co zobaczymy w serialu. Pojawi się matka Ciri i elf zakochany w Yennefer

Obsada serialu „Wiedźminrośnie z tygodnia na tydzień. Właśnie poznaliśmy dwóch jej nowych członków, a razem z ich rolami mamy większą pewność, że zobaczymy jedne z ważniejszych opowiadań z książek.

04.03.2019
9:52
Pavetta Wiedźmin obsada
REKLAMA
REKLAMA

Nowych informacji o serialach nie zawsze trzeba szukać gdzieś w odmętach internetu albo przez uporczywe wypytywanie się twórców, czy w końcu zakradając się na plan produkcji. Czasem wystarczy po prostu wejść na strony agencji reprezentujących aktorów. Stąd też płyną najnowsze informacje castingowe do „Wiedźmina”.

Matka Ciri, Pavetta pojawi się w serialu „Wiedźmin”.

Ma ją zagrać aktorka Gaia Mondadori. Co ciekawe, będzie to pierwszy występ artystki w telewizji. Do tej pory Mondadori zdobywała swoje doświadczenie głównie na deskach teatralnych w Wielkiej Brytanii.

Ta informacja jest jednak znacznie ważniejsza, niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Zdradza bowiem, czego właściwie możemy się spodziewać w kwestii fabuły serialu. Powiększająca się obsada, a zwłaszcza obecność Pavetty, oznaczają bowiem, że najprawdopodobniej zobaczymy historię początków życia Ciri zawartą w „Kwestii ceny”.

Pavetta była córką lwicy z Cintry, królowej Calanthe oraz króla Roegnera. Jednak zdecydowanie różniła się od swoich rodziców. Wycofana, spokojna, najchętniej spędzała czas z nosem w książkach. Gdy stało się jasne, że Calanthe nie będzie miała więcej dzieci, na barkach Pavetty znalazł się ciężar przyszłości całej Cintry. Wbrew początkowej niechęci matki, Pavetta ulokowała swoje uczucia w osobie Jeża z Erlenwaldu, zaczarowanego młodzieńca Duny’ego. Geralt z Rivii odegrał niemałą rolę w powyższych wydarzeniach, a na dowód swojej wdzięczności młody zdobywca serca Pavetty obiecał wiedźminowi podarować wszystko, czego ten by sobie zażyczył. Biały Wilk powołał się więc na Prawo Niespodzianki. Wkrótce na świat przyszła Ciri.

To nie koniec dobrych wiadomości, poznaliśmy też aktora, który wcieli się w rolę Chireadana.

Tym razem przeskakujemy już do zupełnie innej historii z cyklu wiedźmińskiego. Chireadan w książkach był elfem, który w niecodzienny sposób ulokował swoje uczucia romantyczne. Zakochał się bowiem w czarodziejce Yennefer, co w wiedźmińskim świecie uznawane było za rzecz tyle niestosowną, co niepraktykowaną.

REKLAMA

Chireadan jest jedną z drugoplanowych postaci w opowiadaniu „Ostatnie życzenie”, kiedy to Geralt po raz pierwszy poznaje Yennefer. W serialu w roli elfa zobaczymy Lucasa Englandera. Aktora do tej pory można było zobaczyć na przykład w głośnym drugim sezonie „Geniusza” czy w produkcji „Raising Hitler”.

„Wiedźmin” od Netfliksa ma się pojawić na platformie jeszcze w tym roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA